Niksar Kaymakamlığı tarafından okulların güvenliği konusunda toplantı yapıldı.
Toplantıya Niksar Kaymakamı İlhamı Doğan, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Niksar Sağlık Grup müdürü, Siyasi parti temsilcileri STK temsilcileri, Okul Aile Birliği başkanları veliler ve kurum amirleri katıldı.
Niksar Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan toplantıda Niksar Kaymakamı İlhami Doğan çalışmalar hakkında bilgi verdi, güncel konuları değerlendirdi eğitimin toplum için önemli olduğunu dile getirdi.
Kaymakam Doğan; arkadaşlar birkaç gündür özellikle Sıvı Ayçiçeği yağı konusunda sıkıntı olduğu dile getirdiğini öğrendim, Niksar’da gıda konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını başta Yağ ve çeşitli gıda ürünlerine ihtiyaç dışında alınmaması hâlinde ürünlerin zamlanma şansı olmayacağı halkın daha duyarlı olması gerekir” dedi.
Kaymakam Doğan Okullardaki Güvenlik konularını ilgilendiren toplantıda şunları dile getirdi.
Niksar Kaymakamı İlhami Doğan “Birkaç okulumuzu ziyarete gidiyorum hakikaten münferit hallerde gidiyorum. Bazen inşaatını görmeye gidiyorum, bazen ihtiyaç oluyor gidiyorum, bazen güvenlik, bazen de öylesine bir ziyaret, ya da söyleşiye gidiyoruz. Şimdi çocuklarımız hakikaten güzel, gelecekleri parlak çok da mutluyuz. Çok hızlı, çok pratik, çok pramatis bir nesil geliyor. Ama bazı değerlerimizi de kaybetmememiz lazım geldiğini söylüyoruz. Mesela topluma girildiği zaman, o yere insanlar girdiği zaman evimize gelen insan gibi onların karşılanması, uğurlanması, merhaba denilmesi, buna benzer tüm argümanların tüm arkadaşlarımıza o çocuklarımıza belletilmesi lazım. Sonuçta kibar, nezaket yani şu ana kadar kaymakamlık makamına gelip efendim siz yüzünüzü astınız, döktünüz en yorgun halimde bile ki dün Mahmut başkanım şahit oldu kaç kişiydi hatırlamıyorum sanırım yüz, yüz kişiye yakın kişi ile görüştüm. Herhalde pandemi olmada korana olmada gayet normal dün akşam saat 6.00 – 6.30 gibi o saatte çıktım. Yoğun yoğun yoğun herkese kapıyı açıyoruz amenna. Ama en yoğun, en böyle ölür halde olurken insan geliyor halini hatırını soruyor nasılsın. Vatandaş geliyor tamam kardeşim yaparız, ederiz, hallederiz ya da halledemeyiz neyse ama insanlara o sıcak samimiyeti göstermemiz elzem yani. Bir bakıyorum şimdi tabi toplum da fiyatlar yükselmiş, gündemde yağ fiyatları yükseliyor. Şu bu akaryakıt yükseliyor olabilir olacaktır da. Sonuçta beklenen hadiseye baktığım zaman bizim yağ aldığımız en büyük ülke Danimarka, Ukrayna ve Rusya. Şimdi Rusya’da Ukrayna’da savaştan dolayı lojistikte birtakım sıkıntılar yaşanmış olabilir. Akaryakıt fiyatları 300 dolarları bulacak varil başına, fiyatlar yükseliyor doğru mu? Doğru. Ama yani iki günden beri bakıyorum böyle herkes yağlara hücum ediyor. Dün market sahipleri, birkaç emniyet ve zabıtamızla denetimler yaptırdık. Dün market sahibi arkadaşlarımızı da çağırdık kendileri de geldiler. Efendim diyor, “ normalin o kadar çok fazla üzerinde yağ satışları oldu ki markette raflarda yağ kalmıyor, böyle bir satışla hiç karşılaşmadık” diyerek onlarda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler, arkadaşlar bir kez daha ifadedeyim şehrimizde herhangi bir ürünün sıkıntısı yoktur, halkımız ürünlere hücum ederek alış veriş yapmaları onların aleyhinedir, lütfen gereğinden fazla ürün alarak evlerde stok yapmanın kimseye faydası yoktur, halk olarak daha dikkatli ve duyarlı olalım” dedi.
Ayrıca 8 Mart Dünya Kadın Günleri dolayısıyla Kadınlar gününü kutladı.
Okullar konusunda bilgiler verdi.
OSB de Ana okulu Kreş yapımı başlanacağını dile getirdi.
Okul bölgelerinde araç parklarının yapılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Toplantıda soru cevap şeklinde geçti ve son buldu