Niksar’da Covit19 vakasının artası sonunda denetimler sıklaştı, MASKE-MESAFE VE TEMİZLİK kurallarına uymayan vatandaşlara cezalar sürekli kesiliyor.

Pazar yerinde  ve Niksar Esnaflarına Covit 19 denetlemesi yapıldı.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkan vekili Metin Kayayurt, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Recep Özdeş, Niksar Emniyet müd. vekili Komiser Rasim Gülcek, İlce Tarım müdürlüğü personeli Yasemin Aktaş Yeşil Niksar gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin ve yetkililer pazar yerindeki esanafları ve vatandaşları, aynı zamanda Cumhuriyet caddesi ve Arasta Çarşısı esnafları denetleyerek, Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyulma uyarısı yapıldı, cezalar kesildi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ve beraberindeki heyet Pazar yeri ve cadde uygulamalarında MASKE+MESAFE kurallarına uymayan vatandaşları uyardılar, kurallara uymayan vatandaşlara cezalar kesilerek, bir daha uyulmaması halinde cezaların artırılarak devam edeceğini ve Hukuki yollardan Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkan vekili Metin Kayayurt, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Recep Özdeş, Niksar Emniyet Müd. vekili Komiser Rasim Gülcek, İlce Tarım müdürlüğü personeli Yasemin Aktaş, Danişmend Gazetesi muhabiri Sedat .. denetleme sonunda Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetesini de ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile bir süre sohbet yaptılar.

Ziyarette Kaymakam İlhami Doğan yapılan çalışmalar hakkında şunları dile getirdi; “Niksar’da vaka yok denecek kadar az idi, ama Kurban Bayramı ile birlikte vakalar yükseldi, şu an için her şey kontrol altında Niksar’da Tokat’a giden bir hastamız geçen gün vefat etti, şu an için gözlem altında olan hastalarımızın durumu iyi lakin işi sıkı tutmaz isek sıkıntı Allah korusun büyür ise herkes sıkıntı yaşar, bugün Cuma pazarı yerini ve iki caddede denetleme yaptık, gördüğümüz kadarı ile vatandaşlarımızın çoğunluğu Maske ve mesafeye uygun hareket ediyor, Maske konusunda duyarsız olan vatandaşlarımıza ceza kesmekten kaçınmıyoruz, özellikle bizler ceza kesmekten mutlu değiliz ama, bazen uyarıyouz, uyardığımız insanları sisteme kayıt yapıyoruz, aynı hatayı ikinci kez yapan kişiye kesinlikle ceza uyguluyoruz” dedi.

Niksar kaymakamı İlhami Doğan yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdikten sonra şu önemli açıklamayı da yaptı.

  NİKSAR DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDEKİ ÇADIRLAR

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Niksar Devlet Hastanesi bahçesinde kurulan çadırlar konusuna da değindi; “arkadaşlar o çadırlar hastanede akşamları başlayan yığılmayı önlemek amacı ile hasta yakınlarının sıkıntıya düşmemesi açıcından ön tedbir olarak bir düzenleme yapıldı, hastalanan insanların yakınları hastaneye gelince yoğunluk oluyor dolayısı ile insanlarımızın hastane içinde sıkıntı yaşamamaları için böyle önleyici bir tedbir aldık, yoksa Hastanemizde bir doluluk söz konusu değil, taktir edersiniz ki Niksar şehir dışından gelen binlerce insana ev sahipliği yapıyor, dolayısı ile gerekli tedbirleri zamanında almak zorundayız, yapılan çalışma bir tedbirdir” diyerek bazı insanların gereksiz dedikodularının da cevabını vermiş oldu.

Niksar Covit19 hastalığı konusunda daha dikkatli olmak zorunda olduğu görüldü, çalışmaların sıkı şekilde takip edildiğini asla MASKE+MESAFE VE TEMİZLİK’ten taviz verilmeyeceği dile getirildi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin ile bir süre daha sohbet yaptı; Kaymakam Doğan; “Cemalettin bey Covit19 hastalık mücadelesinde Basın’ın önemli çok fazla, halkın aydınlatılması ve bilgi sahibi olması bakından sizlerin yaptığı ve yapacağı haberler bizler içinde halkımız içinde önemli ve kıymetlidir, desteklerinizden dolayı siz basın mensupları arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi, kısa sohbetten sonra  gazeteden ayrıldılar.