Niksar’da Araç sürücülerinde Kemer Uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi üzerine  Niksar Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri KEMER UYGULAMASI yaptı.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, ilçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, ile Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Gökhan İnce ve kurum amirleri ile birlikte Niksar girişinde sürücülerde KEMER uygulaması yapıldı.

Niksar Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri KEMER UYGULAMASI yaparken

sürücülerin kurallara uyup uymadıkları denetlenirken, sürücüleri bilgilendiren  broşür dağıtıldı, sürücülerin Ehliyet  bilgileri kontrol edilirken Niksar Kaymakamı İlhami doğan sürücülerle kısa sohbetler yaparak; “arkadaşlar hayırlı yolculuklar dileriz, Kemer uygulaması yapıyoruz ama önemli olan bugün uygulamadan dolayı dikkatli olmak değil, araçlara bindiğiniz an kemerleri takmak ve kendi ve yanımızdaki insanların can güvenliğini sağlamak gerekir, Kemer hayat kurtarır düşüncesini asla unutmayalım, hayırlı yolculuklar dilerim” diyerek kısa bilgilendirme yaptı.

Niksar kaymakamı İlhami Doğan dağa sonra Trafik aracına binerek yapılan uygulama hakkında basın açıklaması yaptı. Doğan; arkadaşlar İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülke genelinde Kemer uygulaması yaptık, sürücülerin araçlara bindiklerinde mutlaka Kemerlerini taktıktan sonra araçlarını çalıştırarak hareket etmeleri en doğru kuraldır, kazaların çoğunluğu dikkatsizlik sonucu meydana gelmektedir, aynı zamanda ölümlü kazaların büyük oranı kemerlerin takılı olmamasından kaynaklıdır, inşallah sürücüler bu uygulamaları dikkate alarak yolculuk yaparlar, ilginize teşekkür ederim” dedi.

 Niksar Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri KEMER UYGULAMASI Kaymakam ve kurum amirleri uygulama bölgesinden ayrıldıktan sonra devam etti.

Niksar Karayolları şube müdürlüğü bölgesinde yapılan Niksar Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri KEMER UYGULAMASI  akşam saatlerine kadar devam etti, Vatandaşlar emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekiplerini ortak uygulaması olarak gerçekleşti.