image-slider
image-slider

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Niksar’da da 10 haftalık aranın ardından cuma namazı kılındı.

Yeni tip korona virüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ara verilen cuma namazları yeniden kılınmaya başlandı. Devam eden tedbirler uyarınca camilerin bahçesinde kılınan cuma namazı öncesi şadırvanlar da kapalı tutuldu. Vatandaşlar ilçe genelinde Niksar Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğünün belirlediği alanlarda cuma namazını eda etti.
Niksar Kaymakamlığınca belirlenen alanlarda namazlarını kılmak için seccadelerini alarak gelen vatandaşların Niksar’da cuma namazı kılmak için öncelikli tercihi Niksar Şehir Stadyumu oldu. Hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat eden vatandaşlar uzun bir aradan sonra cuma namazı kıldı.

 Stadyumda Cuma Namazını eda eden Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan kısa açıklamada bulundu Özcan açıklamasında’’ Öncelikle tüm İslam aleminin Cuma Bayramı Mübarek olsun Müslüman aleminin bayramı mübarek günü Cuma günüdür. Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın verdiği kararla İstanbul’un fethinin 567. Yıl dönümünde Cuma Namazı kılmaya başladık bundan sonraki haftalarda açık alanda da olsa Cuma Namazlarımızı kılmaya devam edeceğiz. Ben bütün Müslümanların İslam aleminin Cumasını kutluyorum ‘’dedi.