NİKSAR’A 15 TEMMUZ İHANET DARBE GİRİŞİMİNİN 6. YILINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILMAYA BAŞLANDI.

15 TEMMUZ 2022 CUMA GÜNÜ SAAT 10 NİKSAR HALK EĞİTİM  SALONUNDA BAŞLAYAN PROGRAM KATILIMIN GECİKMESİ VE AZLIĞI SONUCU 10.15 CİVARINDA  BAŞLADI. KURANI KERİMİN OKUNMASI İLE BAŞLAYAN PROGRAMA NİKSAR KAYMAKAMI İLHAMİ DOĞAN,  NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDİLEK ÖZCAN, NİKSAR CUMHURİYET SAVCISI ALİ ÜNAL  NİKSAR KOMAN TABUR KOMUTANI J. YARBAY ERDAL ÖZKÖROĞLU, NİKSAR İLÇE J. KOMUTANI J. ÜSTEĞMEN GÖKAN İNCE, GOP ÜNİVERSİTESİ NİKSAR  MESLEK YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜ  DR. MUSTAFA EKER, İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ AHMET YILMAZ, NİKSAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN ŞERİFLER AZ SAYIDA KURUM YETKİLİSİ KATILDI.

NİKSAR HALK EĞİTİM SALONUNDA YAPILAN PROGRAMDA “TÜRKİYE’DE DIŞ VE İÇ POLİTİK ETKİLERİYLE 15 TEMMUZ”  KONUSUNU ÖĞR. GÖR. İZZET BAHRİ ATEŞLİ YAPTI. DAHA SONRA NİKSAR HARMANCIK ŞEHİTLİĞİNE GİDİLEREK ŞEHİTLERİN RUHUNA KURANI KERİM OKUNDU, DUA YAPILDI, ŞEHİTLİKLERDEN SONRA NİKSAR KEŞFİ CAMİİNDE  MEVLİDİ ŞERİF OKUNDU VE HATTİP DUASI YAPILDI,

GÜN İÇERİNSİNDE SAAT 20.30 NİKSAR KAYMAKAMLIĞI ÖNÜNDE BAŞLAYIP CUMHURİYET MEYDANI BUĞDAY PAZARI ALANINDA SAAT 01 E KADAR PROGRAM DEVAM EDECEK. GÖRSEL SUNUMLAR, ESAT KABAKLIOĞLU KONSERİ, İLAHİLER, NEY DİNLETİSİ, DUA VE NÖBET DEVAM EDECEKTİR. SAAT 0013 DE BÜTÜN CAMİLERDE SELALAR OKUNACAK.