Niksar Tarım Kredi Kooperatifi 2022 yılı ürün alımlarına devam ediyor.

Niksar Tarım Kredi Kooperatifi 2022 ürün alımlarına Patates alımları ile başladı, Buğday alımları ile Niksar Çitfçisine  önemli ödemeler  gerçekleştirdi.

Niksar Tarım Kredi Kooperatifi 2022 yılı Patates ürününü kilosu 7.5 TL den alım yaptığı, Buğday alımlarını da 7.45 TL den yaparak tahminen son iki ayda 5 Milyon TL lik alım yaparak üretici çiftçinin korunmasına önemli katkılar sağlamıştır.

Niksar Tarım Kredi Kooperatifi 2022 yılı Patates, Buğday alımlarını  tamamladıktan sonra yeni ürün Dane Mısır ve yağlı Ayçiçek alımları hazırlıklarına devam ediyor.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin Tarım Kredi Kooperatifi müdürü Tayfun Yılmaz’ı ziyaret etti, Yılmaz  çalışmalar için şunları dile getirdi ; “Kooperatifimizin satışlarında önemli artış vardır, taleplere çok fazladır, devletimizin kuruluşu olan Koopertifimizi insanlarımız güvenli kuruluş ve güvenli ürün satışı olarak görmektedir, kaliten taviz vermeyen kuruluşumuz Bölge Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda hem ürün alıyoruz, hemde ürün satışı yapıyoruz, hizmet verdiğimiz her bölgede bizden ürün alanda, ürün satanda memnun, talepleri karşılamak için yeni depolarımızla hizmete devam ediyoruz” dedi.

Gıda Zincirinin dünyada var olan sıkıntısı Türkiye de olmaması için Hükümet Tarım Kredi Kooperatiflerinin, mevcut çalışmalarının daha aktif olması için çeşitli düzenlemeler yaptığı, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hem ürün alımlarında, üreticiyi korumak bakımından önemli görevler yaparken, ürün satışlarında da kaliteli ürün satarak, ürün alan çiftçiye ve vatandaşlara öneli ekonomik katkılar sağladığı dikkat çekiyor.

Gelecek yıllarda çiftçinin kaliteli Tohum, Gübre vs. ürün tedarikinde tarım kredi Kooperatiflerinin daha yoğun çalışması bekleniyor.