1926 yılında kurulan Niksar İdman Yurdu, ilerleyen yıllarda yapılan kanuni isim değişikliği ile Niksar Spor ve şu anda Niksar Belediye Spor olarak yoluna devam eden Spor kulübü, 2019-20 sezon hazırlıklarına başladı.

Niksar Belediye Spor olarak zorunlu isim değişikliği yaşayan Niksar Spor Kulübü 2019-20 sezonunda Futbol maçlarına BAL liginde devam edecek, gençler ve yıldızlar Futbol takımları alt yapıdan sporcu yetiştirmeye devam edecektir.

Niksar Spor’un Profesyonel Voleybol takımı da yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor, Spor kulübünün yeni sezon da başarılı olması için kulüp yönetimi bir dizi çalışma başlatmış, “YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA” gecesi düzenleyerek “nasıl başarılı olunur”  sorusuna cevap bulunması bekleniyor.

Niksar Spor’un “Yardımlaşma ve dayanışma gecesi” 20 Ağustos Salı akşamı saat 19 da Belediye Düğün salonunda gerçekleşecektir. Geceye davet edilen kişi ve kuruluş yetkililerinin gerçekleşecek toplantıya ilgi gösterecekleri tahmin ediliyor.

Niksar Spor’a ve Niksar’a gönül vermiş kişilerin birlik ve beraberlik içinde Niksar Spor’a sahip çıkması bekleniyor, yapılan toplantının amacı para toplamak değil, Niksar’da Spor’un daha aktif olması, hangi imanlarla kendi ayakları üzerinde duracak bir spor kulübünün oluşmasına katkı sağlayacak fikirlerin ortaya atılması olarak görülüyor.