Niksar (OSB) Organize Sanayi Bölgesine alternatif yol yapılıyor.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Niksar Organize Sanayi bölgesine giden yeni ve kısa alternatif yolun yapılması çalışmalarına başlandığını dile getirdi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Niksar Organize Sanayi bölgesine yapılacak olan alternatif yol çalışmaları için Mahmudiye köyü, Gürçeşme kasabası arazileri arasından geçecek olun yapılması halinde OSB de hizmet veren işletmelerin her seferde 20 kilometre az yol kat etmesi sağlanacağı, yapılan çalışmanın OSB de hizmet veren işletmeler ve çalışanlar için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan; Niksar OSB nin bazı sıkıntıları var idi bunlar çözüldü, inşallah kısa zamanda çözülmesi gereken konular var onlarda çözüldüğünde işletmelerin sayısının çoğalması mümkün olacaktır, en önemli sıkıntısı çözüldü, Niksar OSB de çalışan sayısının binlere çıkması yapılacak küçük hizmetlerle mümkün olacaktır, inşallah OSB yolunuda kısa zamanda çözerek işletmelerimize katkı sağlamış oluruz” dedi.

Niksar Organize Sanayi bölgesine yapımı devam eden Kreş yapımı ve Cami yapımı devam ediyor, alt yapıdaki aksamaların çözülmesi için AK Parti Tokat Milletvekili Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt’ın  Niksar ziyaretinde “OSB nin alt yapı ve  arsa sıkıntısının giderilmesi mutlaka çözüme kavuşmalıdır” düşüncesi kendisine iletilmiş  Beyazıt; “o işleri yapmak bizim boynumuzun borcudur, işyeri açanlara hükümet olarak ve bölgenin insanı olarak hizmet etmek yardımcı olmak görevimizdir, inşallah en kısa zamanda gereken katkılar sağlanacaktır” dedi.