11 AYIN 11 DE SAAT 11.11 DE  Niksar Direkli köyü mezarlık yanında bulunan alan ve mezarlık içinde ağaçlandırma çalışması yapıldı.

11 AYIN 11 DE SAAT 11.11 de gerçekleşen “HEP BİRLİKTE MİLYONLARCA FİDAN DİKİYORUZ” etkinliğine   Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar ilçe Jandarma komutanı J. Üsteğmen Gökan İnce, Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün, AK Parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı, kurum yetkileri, Orman İşletme Müdürlüğü personeli, okul öğrencileri ve köy halkı katıldı.

Saat 11. 11 de başlayan fidan dikim etkinliği dolayısıyla kısa bilgilendirme konuşması yapan işletme müdürü Erdal Düzgün misafirlere “hoş geldiniz” diyerek fidan dikim seferberliğini başlatmış oldu, daha sonra Niksar Kaymakamı İlhami Doğan kısa bir konuşma yaparak Fidan dikmenin ne kadar önemli olduğunu dile getirirken; “ arkadaşlar bu güzel bölgede Fidan dikmenin iki önemli nedeni vardır, biliyorsunuz Amasya-Erzurum, yani İpek yolunun geçtiği bu bölgedeki yolumuzun ıslah çalışmalarını yaptık, inşallah yol kenarlarına süs bitkilerini ve ağaçlarını dikerek bu yolun ve bölgenin cazibe bölgesi olmasına vesile olacağız, gördüğünüz gibi tertemiz bir yola kavuştuk, bu bölgenin de ağaçlandırılması ile bölge daha cazibe merkezi olacaktır, emek veren, katkı sağlayan, arazilerinin kenarlarına fidan dikilmesine izin veren sizlere teşekkür ediyorum” dedi ve ilk fidan dikimi gerçekleşmiş oldu.

Niksar Direkli Köyü Mezarlık içi ve bölgesinde yapılan düzenlemede, TÜRK Bayrağı ile birlikte TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES panosu yapılması, yoldan geçen her insanın beğeni ile yapılan çalışmalara destek vereceği tahmin ediliyor.

Kaymakam ve kurum amirleri ile birlikte öğrenciler fidanlarını diktiler can sularını verdiler, İşletme personeli de dikimi yapılan fidanların bakımları için çalışmalarına devam ettiler.

TÜRKİYE GENELİNDE 4 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU. NİKSAR DA DİKİMİ YAPILAN FİDANLARIN ÇOĞUNLUĞUNU MAVİ LADİN VE ÇAM FİDANI TÜRLERİ VE SÜZ BİTKİLERİNDEN OLUŞTU.