Niksar Milli Eğitim Müdürü hasan Şerifler Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek sahibi Cemalettin Bilgin’i ziyaret ederek gazete bir süre sohbet yaptılar.
Bilgin; “müdürüm hoş geldin, maşallah okullar tatil ama sizler yoğun bir çalışma içindesiniz, başarılar dilerim” dedi.
Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler; “ teşekkür ederim Cemalettin bey, sayın valimizin ilçemizdeki Okulların yenilenmesi ve yeni okulların yapılması konusundaki hassasiyeti bizlerin daha yoğun çalışmasına neden oluyor, Niksar’a yeni 3 tane Ana Okulu yapılıyor, çalışmalarımız son aşamaya geldi arsa sıkıntılarını inşallah yakın zamanda çözmüş olacağız. Niksar’a 3 Ana okulu yapıyoruz, bir tanesi Özel Eğitim Ana okulu, diğerleri normal, yer konusunda sıkıntılar var idi, ilgili kurumlarımızın destekleri ile inşallah çözüm bulmuş oluyoruz, ayrıca Niksar Büyük Ata ilk okulu, Niksar Anadolu Lisesi, Gökçeli İlköğretim okulu ve Ticaret Meslek Lisesi okullarımızda yapılıp eğitime başladığında Niksar’da hiç okul sıkıntısı yaşanmayacaktır” dedi.
Niksar’da mevcut okulların bir kısmında güçlendirme çalışmaları gerçekleşmiş, bir kısmı da yıkılarak tamamen yenilenmiştir.
Milli Eğitim Bakanı Tokat’lı olması dolayısı ile Tokat ve ilçelerinde okulların yenilenmesi ve sağlam hale gelmesi için yoğun bir çalışma başlatılmış Tokat ve ilçeleri 2023 yılı itibariyle okul sıkıntısı yaşanmayacak ender iller arasında olacağı tahmin ediliyor.
Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler bir süre daha Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ile sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldı.