Niksar 1 yıla yakın süreden beri Kaymakamsız olarak yönetildi, daha önce Niksar Kaymakamı olarak atanan İlhami Doğan daha önce görev yaptığı Hatay  bölgesindeki görevine devam etmesi bakından ataması yapıldığı halde Niksar’a gelerek görevine başlayamadı Niksar Kaymakamlığına vekaleten Erbaa, Başçiftlik kaymakamları son birkaç aylık süre içinde Tokat valisi Dr. Mehmet Gödekmerdan görev yaparak Niksar’ın dertleri ile ilgilenmiştir.

Tokat vali yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan tam bir görev insanı olarak aldığı görevleri hakkı ile yaptığı dikkat çekmiş, uzun zaman Niksar Kaymakam vekilli, Tokat vali yardımcılığı, Almus Kaymakamlığı görevlerini başarı ile yaptığı dikkat çekmiştir.

Niksar Kaymakamlığı görevine başlayan İlhami Doğan evli ve 3  çocuk babasıdır.

Niksar Kaymakamlığı görevine başlayan  İlhami Doğan’a hoş geldin ziyaretleri başlamış olduğu  Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin de ziyaret ederek Doğan’a hoş geldin dileklerini iletti, Bilgin; kaymakam bey şehrimize hoş geldiniz, Niksar’ı mutlaka seveceksiniz Niksar insanı uyumludur, dışarıdan gelen her insana kucak açar, inşallah görev yaptığınız sürede Niksar güzel hizmetler alır başarılar dilerim” dedi. Kaymakam İlhami Doğan; Cemalettin bey ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim, inşallah Niksar’da görev yaptığımız sürede güzel hizmetler yaparız, Niksar’ın güzelliklerini ve değerlerini önceki yıllarda biliyordum meşhur Niksar Ayvaz Suyunuzun ülkemizde ilk pet şişeye giren su olarak hatırlıyorum, sarı Yazı köyü bölgesinde çıkan sıcak suyun inşallah Termal tesislere dönüşmense gayret edeceğiz, görev yaptığım şehirlerde güzel hizmetler yaptık inşallah Niksar’da da güzel hizmetleri hep birlikte yaparak katkı sağlamaya çalışırız, Niksar için yapılması gereken her hizmetin yapılmasına gayret edeceğiz, ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim” dedi. Bilgin bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Kaymakamlık makamından ayrıldı.