image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

Niksar kaymakamı İlhami Doğan Çilek Dikim Alanında İncelemelerde Bulundu.

Kaymakam Doğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada. ‘’Niksar İlçesi Çilek Tarımını Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Niksar İlçesi İsmetpaşa, Kültür, Gaziahmet, Kumçiftlik ve Haydarbey Mahalleleri, Yazıcık, Gürçeşme ve Yolkonak Kasabaları, Karabodur, Yeşilhisar, Günebakan, Ardıçlı, Hanyeri, Camidere, Çiçekli, Sarıyazı köylerinde yirmidört olmak üzere çiftçilere toplam 31 dekar alanda Çilek tesisi yapılmak üzere 155.000 adet Çilek fidesi, sulama sistemi (gübre tankı, filtre, damlama sulama boruları vb.) ve malç dağıtımı yapıldı.

Tokat Valiliği, Kaymakamlık, İl Özel İdare, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen ‘‘Tokat İli Çilek Tarımını Yaygınlaştırma Projesi’’ Doğu ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKAP) tarafından desteklenmiş, İlçe Müdürlüğünce dikimler gerçekleştirilmiştir. İlçemizde açık alan çilek tesislerinde verim ortalamasının 4.000 kg/dekar olup kilogramı ortalama 10,00₺’den 3. Yılsonunda, Niksar ekonomimize katkısı toplamda 38 dekar alandan 4.560.000,00₺ olarak beklenmektedir dedi.

Niksar 50. Yıl Mahallesinde bulunan çilek dikim alanında Niksar Kaymakamı İlhami Doğan beraberinde Niksar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Namık Özdüzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Sadullah Karataş ve çiftçiler katıldı.