Niksar Hacı Bektaşi Veli  Eğitim ve Kültür Vakfı Cem Evinde Aşure ve Lokma ikram etti.

8 Ağustos 2022 Perşembe  günü Niksar Hacı Bektaş Veli Eğitim ve Kültür  Vakfında  Niksarlılar bir araya geldi, misafirlere Lokma ikram  edildi, Aşure ikramından sonra dualar edildi.

Programa Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN, Niksar Belediye başkanı Özdilek ÖZCAN, Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali YILMAZ, İl Sağlık Müdürü, Dr. Öner NERGİZ, Tokat AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit ve Niksar MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım, Yeşil Niksar ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin çok sayıda vatandaş katıldı.

Niksar Hacı Bektaşi Veli  Eğitim ve Kültür Vakfı Lokma ikramı programına katılan misafirleri Vakıf başkanı Mehmet Doğan, Murat Yıldırım karşıladılar, program sunuculuğunu yapan Murat Yıldırım misafirlere hoş geldiniz” diyerek kürsüye Vakıf başkanı Mehmet Doğan’ı davet etti.

Niksar Hacı Bektaşi Veli  Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı Doğan; “sevgili Canlar, saygıdeğer misafirlerimiz, davetimize teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, Muharrem ayı dolayısıyla çok şükür oruçlarımızı tuttuk, kurbanlarımızı kestik, uzun bir zaman sonra bir araya gelmenin güzelliğini yaşıyoruz, bilindiği gibi ülkemizde yaşanan Pandemi dolayısıyla bizler Vakıf yönetimi olarak devletimizin uyguladığı kurallara uygun hareket ederek pek çok önemli konuları ertelemek zorunda kaldık, çok şükür Pandemi sıkıntısı ortadan kalkınca ibadetlerimizi gelenek ve göreneklerimizi rahat yaşamaya başladık, bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan canlara ve siz değerli dostlara şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum, afiyet olsun” dedi.

Vakıf Başkanı doğan’dan sonra yönetim kurulu üyesi Murat Yıldırım Lokma ikramı ile birlikte Dua yaptı, ikramlardan donra cem Evinde ibadet yapmak isteyenler Cem’e katıldı program son buldu.