Niksar Devlet Hastanesinde doktor açığı halen devam ediyor. Bu durum hastalara ve hasta yakınlarına sıkıntılar yaşatıyor.

Niksar Devlet Hastanesinde ihtiyaç olan Doktorlar; Acil Tıp Uzmanlığında bir tane eksik var. Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığında toplam 2 uzman bir tane de eksik var. Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı yok 1 tane uzman ihtiyacı var. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı bir tane de uzman açığı var. Deri ve Zührevi Hastalıklar uzmanlığında hiç uzman yok, bir tane uzman ihtiyacı var. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlığında hiç uzman yok ve 2 tane uzman ihtiyacı var. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlığında bir tane uzman eksikliği var. Genel Cerrahi ’de bir tane uzman var, 2 tane Uzman eksikliği var. Göğüs Hastalıkları polikliniklerinde hiç uzman yok ve 2 tane uzman ihtiyacı var. Göz Hastalıkları polikliniklerinde yeterli uzman ihtiyacı yok,  İç Hastalıkları polikliniklerin bir tane uzman eksikliği var. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığında bir tane uzman ihtiyacı var. Kardiyoloji ’de bir tane bir tane uzman eksikliği var. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlığında bir tane eksik var. Nöroloji uzmanlığında bir tane uzman var, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığında 2 tane uzman var. Radyoloji’ de bir tane uzman ihtiyacı var. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığında bir tane uzman var. Tıbbi Biyokimya uzmanlığında hiç uzman yok ve 2 tane uzman eksiği var. Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanlığında hiç uzman yok ve 2 tane uzman açığı var. Tıbbi Patoloji uzmanlığında hiç uzman yok ve bir tane uzman açığı var. Üroloji uzmanlığında  bir tane uzman var ve  bir tane de uzman açığı var.

Niksar Devlet Hastanesi büyük bir Coğrafi alana hizmet yaptığı dikkate alındığında Niksar Devlet hastanesinde Uzman Doktor sayısının yeterli seviyede olması halinde bölge halkının büyük şehirlere giderek sıkıntı yaşamalarının önü alınmış olacaktır.

Niksar Devlet Hastanesi kadrosu uzun zamandır eksik Uzmanlarla hizmet vermesi halkın tepkisine neden olmaktadır, Niksar Devlet Hastanesinin modern cihazlarla donatılması tek başına insanlara hizmet vermeye yeterli değildir, devletin önemli yatırımları arasında olan ve hizmet bölge insanına hizmet vermesi bakımından önemli olan hastanenin Uzman kadrosunun son atamalarda dolması bekleniyor.

Tokat bölgesinde Hastaneler içinde Uzman sayısı en az olan kurum olması, hastaların Uzman doktorların olmamasından dolayı başka şehirlere gitmek zorunda kalmaları hastaları yormakta, hasta yakınlarının da tepkisine neden olmaktadır.