Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Niksar Çamiçi Karavan Parkı Çamiçi Karabasan Parkı mı oluyor?

Niksar’da bulunan Çamiçi Karavan Parkı, son yıllarda bakımsızlık nedeniyle can çekişiyor.

Niksar Çamiçi Karavan Parkı Çamiçi Karabasan Parkı mı oluyor?

Niksar’da bulunan Çamiçi Karavan Parkı, son yıllarda bakımsızlık nedeniyle can çekişiyor. Yerel halk, Belediye’nin ilgisizliğinden şikayetçi ve karavan turizmine yönelik yatırım yapılmasını istiyor.

Niksar sakini Yücel Tüzemen, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Çamiçi Karavan Parkı’nın içler acısı durumuna dikkat çekti. Tüzemen’e göre son 5 yılda Park’a hiç yatırım yapılmadı, bazı binalar harabe halde, ağaçlar 11 yıldır susuzluktan kurudu. Tüzemen ayrıca Park’ın karavan turizmi için büyük potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Tüzemen paylaşımında, “Son 5 yıldır Çamiçi Karavan Parkı’na taş üstüne taş konulmamış. Bazı binaların çatısı çökmüş, öylece bırakılmış. Ağaçlar 11 yıldır susuzluktan gelişmemiş. 4 yıldır bungalov evler kapalıymış, çünkü sakinler içki içip rahatsız ediyormuş. Fakat bitişikteki işletme bu iddiaların doğru olmadığını söylüyor, bahane çok” dedi.

Tüzemen, belediyenin sadece 1 görevli tahsis ettiğini, görevlinin de yetersiz kaldığını belirtti. Ayrıca karavan turizminin son yıllarda popüler olduğunu, Çamiçi’nin ise bomboş olduğunu vurguladı.

Tüzemen sözlerine şöyle devam etti: “Başkası yaptı ben hizmet vermem zihniyetiyle bir arpa boyu yol gidilmez. Zamanında çok emek verilmiş tanıtım amaçlı. Şimdi 2-3 karavan var, onlardan biri de 11 yıldır gelen bir Boşnak. Çamiçi havası ve doğasıyla eşsiz, Neden Niksar’ın kıymeti bilinmez?”

Tüzemen, paylaşımında Niksar Belediyesi’nden Çamiçi’ye sahip çıkmasını ve turizm pastasından pay almak için karavan turizmine yatırım yapması çağrısında bulundu.