NİKSAR BELEDİYE SPOR Sosyal tesislerinin açılışı yapıldı.

Niksar İdman, sonra Niksar Spor ve son yıllarda ekonomik sıkıntı yaşayan Kulüp NİKSAR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ olarak spor camiasına hizmet vermeye devam ederken Sosyal tesis bakından bir adım atarak Sporcuların konut sıkıntısı ve yemek ve dinlenme alanları problemleri çözülmüş oldu.

NİKSAR BELEDİYE SPOR Sosyal tesisleri açılışına Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan, AK Parti İl Başkanı Ecz. Cüneyt Aldemir,  İl Özel İdaresi Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, çok sayıda spor sever, iş adamları ve Niksar halkı katıldı.

Açılış dolayısı ile gerçekleşen çalışmalar ile ilgili ilk konuşmayı Niksar Spor Kulübü başkanı ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptı, Özdilek misafirlere “hoş geldiniz” dedikten sonra yapılan çalışmalar hakkında düşüncelerini  paylaştı Başkan; “değerli Milletvekilim, kıymetli misafirler, bu anlamlı açılışımıza katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum, ben Niksar Belediye başkanı görevim yanında aynı zamanda Niksar Belediye Spor Kulübü başkanlığını yürütmekteyim, 100 yıllık mazisi olan Niksar Spor ismini 2005 yılında yapılan kanuni değişiklikle o tarihteki Belediye Başkanımız İdris Şahin beyin onayı ile Niksar Spor ismi Niksar Belediye Spor olarak değiştirilmiş, o tarihten itibaren Niksar belediye Spor olarak faaliyetlerimize devam ederken Niksar gençliğine de hizmet etmiş oluyoruz. Niksar Belediye Spor Bal Liginde müsabakalara katılmaktadır, aynı zamanda Voleybol liğinde müsabakara gidiyoruz, geçmiş yıllarda bir üst liğde mücadele yaparak Galatasaray, Fenerbahçe ve pek çok büüyk takımları Niksar’da ağırladık, özellikle Voleybol liğine bayanlarımızın ilgisinin çokluğu bizleri mutlu etmektedir, Niksar Belediye Spor olarak Oryantiring müsabakalarına da katılmaktayız, ülke genelinde Oryantiring oyunları için saha alanı olarak 2. Bölge olarak federasyon tarafından seçilmemiz Niksar isminin Spor dünyasında duyurulmasından dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim, bizler devreldığımız Spor kulübünü en üst seviyelere çıkartmak daha büyü kitlelere katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz, bugün açılışını gerçekleştireceğimiz sosyal tesisin yapılış amacıda bu düşüncenin hayat bulmasıdır, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Niksar Belediye Spor Sosyal tesislerinin açılışı için kürsüye davet edilen AK Parti Tokat Şl Başkanı Cünety Aldemir konuşmasında; “değerli hemşehrilerim Niksar’a her geldiğimde yapılan çalışmaları görünce bir hemşehriniz olarak mutlu oluyorum, bende Reşadiye ilçesindenim Niksar’ı seviyoruz, her hizmetin ilçenize yapılması için gayret ediyoruz, emeği geçenlere teşekkür ediyorum, AK parti iktidarı olarak Spor tesislerine çok önem verdik Tokat il ve ilçeleri olarak bölgemizde çok ciddi spor tesisleri kazandırdık kazandırmaya devam ediyoruz, tesisin ilçemize, gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

NİKSAR BELEDİYE SPOR Sosyal tesisleri açılışında AK parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan da konuşma yaparak şunları dile getirdi; “ değerli hemşehrilerim Niksar’a her geldiğimizde mutlaka bir açılış veya bir tesisin yapılmakta olduğunu görüyoruz, AK Parti iktidarı olarak her alanda hizmet verirken, gençliğimizi asla ihmal etmiyoruz gençleri sayın Cumhurbaşkanımızın ne kadar önem verdiğini bildiğimiz için geleceğin gençlerinin daha sağlıklı ve mutlu olması için spor tesisleri, kültür merkezleri yapmaya devam ediyoruz. AK Parti iktidarı olarak Tokat ve ilçelerine bugüne kadarki yapılan tesislerin ekonomik değeri 1 milyar TL yi geçmiştir, şehrimize, gençliğimize hayırlı olsun, Niksar’da yine gençlerimize tesis yapmaya devam ediyoruz, Yüzme Havuzunun yapımı devam ediyor, Kapalı Spor salonu yenileniyor, yıkılıp yerine yenisi ve daha moderni yapılacak, bizler AK Parti olarak geleceğimizin teminatı olan siz gençlere hizmet yapmaya devam edeceğiz, yapılan tesisin ilçemize, gençlerimize, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

NİKSAR BELEDİYE SPOR Sosyal tesisi konuşmalardan sonra açılışı yapıldı, kurdaleyi AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK Parti İl Başkanı Ecz. Cüneyt Aldemir, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, İlçe başkanı Semih Tepebaşı   hayırlı olsun dilekleri ile kestiler, Niksar İlçe Müftüsü dua yaparak kurdale kesildi.

NİKSAR BELEDİYE SPOR Sosyal tesislerini gezen misafirler yapılan tesisi beğendiler, tesiste kısa çay molası veren Milletvekili Mustafa Aslan’a Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin şu düşüncelerini paylaştı; “sayın vekilim sizden bir talebimiz var, Şehir stadına bir Yüzme havuzu yapılıyor teşekkür ederiz, ayrıca Kapalı Spor salonu yıkılarak yerine yenisi yapılacak bu hizmetten dolayıda teşekkür ederiz, ancak burada yapılması gereken önemli bir iş daha var, söz konusu alan yapılan hizmetlerden dolayı ciddi oranda yer sıkıntısı yaşanacaktır, mevcut Kapalı Spor salonu arkasına isabet eden bir arazi bulunmaktadır,  bu arazi alınıp Kapalı Spor salonu bu kısma yapıldığında yapılan ve yapılacak olan tesisler Taçlanmış olacaktır, inan bu yapılmaz ise ilerleyen zamanda alanın dar oluşundan dolayı bir gün sizler; neden bu çalışmayı ihmal ettik hata yapılmış” diyeceksiniz en güzeli sıkıntı olmadan çözüm üretilmesini bekliyoruz, taktir karar sizlerin” dedi, bu sözlerden, Belediye Başkanı Özdilek Özcan; söz konusu alan imara açık bir alan, varisleri olan bir arsa, nasıl çözülür bilemem vekilim” dedi, Milletvekili Aslan; “Cemalettin abi yapılan hizmetler çok önemli ve çok değerli ancak bakanlıktan istimlak için bir ödenek alamayız, bakanlık yapılacak tesisin  alanına istimlak parası ödeme istemiyor, bu konuda yinede bir çalışma yapalım, tekrardan değerlendirelim, söz konusu yere bakacağım” dedi, sohbetten sonra program son buldu. Tokat Milletvekili ve beraberindeki heyet esnafları ziyaret etmek üzere tesisten ayrıldı.