“HALKI UYUYAN HİÇ BİR ŞEHRE HİZMET GELMEZ” diye başladığımız haber yazımıza, aşağıdaki şekilde devam etmiştik.

TOKAT HALKI UYUYOR!…

“UYUYAN ASLANDAN, GEZEN TİLKİ DAHA KIYMETLİDİR”  sözü sanki Tokat halkı için söylenmiş söz gibi.

Tokat Halkı uyuyan Aslan gibi, uykuya yıllardan beri dalmış gidiyor devlet imkanlarından yeterince faydalanamıyor.

Tokat halkı uyurken ülkemizde 23 İl ve bölgesi uykusuz gecelerin meyvelerini alıyor ve Devletin en mükemmel imkanlarından faydalanarak yeni iş imkanları ve yatırımcıları şehirlerinde yatırım yapmalarını sağlıyor.” Bu sözler ciddi ve önemli sözler idi, daha sonra 23 ilin CAZİBE Merkezi olası dolayısı ile neler kazandığını yazdık ve Tokat’ın mutlaka CAZİBE MERKEZİ kapsamına veya 6. Bölge kapsamına alınmasını yetkililerimizden talep ettik.

Tokat’ın sürekli göç veren il ve ilçeleri olduğunu insan göçünün durdurulması için mutlaka devlet destekli çalışmaların yapılması gerekli olduğunu yazdık, haber yaptık.

Tokat Cazibe Merkezi olmayacak şimdilik ama, kalkınmada öncelikli bölgeler kapsamında 6. Bölge olarak Cazibe merkezlerine yakın önemli kazanımlar elde edecektir.

Tokat’ın 6. Bölge kapsamına alındığını Cumartesi günü AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt verdi.

Cumartesi günü önemli bir törene şahitlik yaptık. “TARIM TOKAT”  kapsamında Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında 5.800. 000 TL bütçesi ile 1500 çiftçi ailesine toplam 7.000-7.500 dekar kapama Ceviz Bahçesi tesis kapsamında ilk fidanlar Niksar Serenli kasabasında 1200 dönüm alanda buluştu.

Niksar’ın Tokat’ın kalkınmasında önemli  hamleler yapacak olan TARIM Tokat kapsamında yapılan çalışmaları başlatan Tokat Valimiz sayın Ozan Balcıya halkımız adına teşekkür ediyoruz.

Cumartesi günü mükemmel bir çalışmaya şahitlik yaptığımız için kendimiz çok mutlu sayıyoruz, yapılan her çalışmayı yakından takip etmeye çalışan bir insan olarak yorucu çalışmaların meyvelerini verdiğini görmek bizleri mutlu ediyor.

Cumartesi günü Serenli Kasabasında yapılan çalışmadan  daha önce haberim olmuştu, havaların  hızla değişim göstermesi bizleri de olumsuz etkilemiş olmalı ki Cumartesi , kendimi Serenli beldesine gitmesine gözüm kesmedi çalışma arkadaşımla Serenliye yarı bittik şekilde gittik, hava çok soğuktu, ama yapılan çalışmayı görünce kendimizi sıcaklıkta hissettik.

Unutmadan tarihe notlar arasında Serenli halkına da teşekkür ediyorum. Valimiz sayın Ozan Balcı Serenli ziyaretine halkın yoğun ilgi göstermesi karşılığında; “arkadaşlar sizleri çok çalışkan ve hizmet yapan insanlar olarak görüyorum, Serenli halkı ile bu bölgeyi Ceviz bölgesi yapılacağına inanıyorum” diyerek konuşmasına başlayınca, Serenli bölgesinde Ceviz fidanı dikim startı verilmiş oldu ve Vali bey; “arkadaşlar belediye başkanınızda konuya çok duyarlı o zaman ilk aşamada bölgenize 1000-1500 dönüm alana Ceviz dikimi çalışması başlatıyoruz, hayırlı olsun, bizler devlet olarak destek vereceğiz sizlerde fidanları dikerek sahip çıkacaksınız üretim yapım ailelerinize katkı sağlayacaksınız, tekrardan hayırlı olsun” dedi ve, kısa zamanda çok büyük işlerin yapıldığını görmüş olduk.

Tokat tarihinde 2 ay gibi kısa zamanda Niksar Serenli bölgesinde 1200 dönüm alanın Ceviz dikimine uygun hazırlanması Tokat Devlet kurumları için muhteşem başarıdır, Tokat Valiliği kurumları ile birlikte çalışmalarda “rekora  gidiyor” dersek abartmış olmayız.

Tokat Valimiz DOKAP kapsamında yapılan çalışmalar kapsamında Ceviz konusuna ciddi destekler sağlamış oldu.

Tokat Ceviz konusunda kısa zamanda mükemmel bir çalışma sergilediğine göre inşallah Tokat Kalkınmada  6. Bölge statüsünü yakaladığında Niksar organize sanayisi hızla ivme kazanacak, Niksar dışında çalışan gurbet ellerdeki insanlarımız doğdukları şehre geri geleceklerdir.

Niksar 6. Bölge olduğunda neler kazanacak?, bunları tam ve detaylı olarak dile getireceğiz, zaten yatırım yapan ve yapmak isteyen işletmeler yapılan değişiklikleri  takip edecekler, kendilerine sunulan devlet imkanlarından faydalanacaklardır.

Niksar CAZİBE bölgesi olmasını çok isteriz, o olmayınca hiç değilse 6. Bölge olarak devletin yine imkanlarından faydalanmak mümkün oluyor.

Bizler Tokat Milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt’ın kendi açıklamasından sonra “Tokat Kalkınmada 6. Bölge oluyor” dediğimizde çok güzel mesajlar aldık ama, bazı olumsuz yorumlara da muhatap olduk.

Değerli arkadaşlar, ne yapalım peki?, hiç mücadele yapmayalım mı?, olumsuzlukları yazarak zaten yetkililerin tepkisini çekiyoruz, hiç değilse yapılan mücadeleler ve çalışmalar sonrasında çalışmalar emek veren insanlara kuru bir teşekkür etmek insani bir görevdir.

Bizleri kim nasıl eleştirse eleştirsin, ama arada bir vicdani muhasebe yapınız, Milletvekillerimiz hata yapar, bizlerde yaparız, belki istenilen hizmetler zamanında alınamamış olabilir ama, bu hizmetlerin hiç alınamayacağı anlamına gelmez.

Bizler gazeteci olarak ve Niksar sevdalısı insan olarak her zaman memleketimiz ve milletimiz için mücadele yapıyoruz, mücadele yapmak kolay değil, hizmet almak bu ülkede hem kolay hem de zordur!, ne yapalım bizim işimizde hep zora kalıyor.

Niksar “Cazibe Merkezi olmadı” diyerek ağlayarak elimize bir şey geçmeyecek olduğunu bildiğiz için, mücadelemizi  hem yazılı gazetemizde, hem sosyal medyada, hem de karşılıklı sohbetlerde dile getiriyoruz, bir sıkıntıyı dile getirmek ve çözmek sanırım kolay değil.

Klavye başında ahkam kesen arkadaşlar biraz elinizi vicdanınıza koyun öyle eleştiri yapın, klavye başında ahkam kesenlere; “haydin arkadaşlar memleketin şu işini halletmek için toplantı yapacağız mutlaka geliniz” diyerek 50 kişiyi davet etsek, sanırım toplantıya veya yürüyüşe 10 kişi falan gelir, veya ; “arkadaşlar memleket için şu yetkilinin yanına ziyarete gideceğiz, şu arkadaşlar gelmesi gerekir” desek toplantıya katılanların sayısı çok düşük olacak, pek çok insan çeşitli mazeret üretecektir, sonra iş yapıldığında özellikle sosyal medyadan; “şu iş için çalışma gurubuna katıldık başarılı sonuç aldık” diyerek resimli boy gösterisi yapılır.

Şunu ifade etmekte fayda var, memleket ve millet için olumlu her şeye katkı sağlamak ve destek vermek gerekir, memleket zararına yanlışlar var ise onların düzeltilmesi için mücadele yapalım, eleştirilerinizi istediğinizi kadar yapın, ama lütfen şunu unutmayalım; bizler Üzün yemek için yola çıktık, Bağcıyı dövmek kimseye fayda sağlamayacağını unutmayalım.

Günün Sözü: BİZLER ÜZÜM YEMEK İÇİN VARIZ, BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL.