Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NİDOST SEZONU AÇTI

NİDOST SEZONU AÇTI

Oryantiring sezonunu Samsun ve Nebiyan Yaylası Festivali nde koşarak açtık. Sporcularımız oldukça başarılı yarışlar çıkardı.
Bu arada “Nebiyanfest” i nidost bakış açısıyla spor turizmi odaklı bir şekilde inceleme fırsatı buldum. Katılım yüksek bir festivaldi. Nebiyan Samsun yöresinin tanınmış yaylalarından 1294 rakımlı. Normal şartlarda yüksek sayılmaz ancak deniz seviyesinden yani sıfır metreden yükselmeye başlayınca yükseklik önem kazanıyor Zirve yapma fırsatım oldu. Çok güzel kuzeye bakan taraflarının gürgen kayın ağaçlarının yoğun olduğu kademe kademe yükselerek doğal ortamın değiştiği bir yayla. Ve önünde 19 Mayıs barajı. Etkinlikte Oryantiring, hiking, kamping, off Road, moto Cross, en güzel buzağı yarışması, bilek güreşi gibi oldukça renkli etkinlikler vardı. STK lar ve esnaflar stantlarını açmıştı. Niksar Niksarcup adıyla bu tür etkinliklerin geçmişte yaptık. Sürdürülebilir olması önemli tabii ki. Yaylalarımız arasında destinasyon kurarak farklılıklarını değerlendirip turizim rotaları canlandırabiliriz bunlar yok değil var fakat tesisleşme, turizm bilinci ve tanıtım eksik, yerel düzeyde kalıyor.
Bugün yani pazar günü çok yoğun bir yağmura yakalandık konaklamayı çadırda yapmıştık çadırlarımızzın kalitesi sayesinde Islanmadık ancak dönüş yolunda Samsun’da yeni yol rotaları oluşturarak kılpayı sellerden kurtulduk sağ selamet Niksar’a döndük.
Politikaya uzak Niksara yakın, Nidost’la kalın.
#nebennesenneonlarÖnceniksar

Haber: İsmail Kargı