NEVRUZ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

21 Mart Nevruz Bayramı,
21 Mart Nevruz Bayramı, Valiliğimiz ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin organizesinde düzenlenen programla kutlandı.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ)Taşlıçiftlik Kampüsü Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında baharın müjdecisi Nevruz Bayramını kutladı.TOGÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal İbrahimzede “Türk Kültüründe Nevruz” konulu konferans verdi.

Konferansın ardından Nevruz kutlamaları protokol ve öğrencilerin katıldığı programla kampüs bahçesinde devam etti. Halk oyunları gösterisi ile başlayan programda halaylar eşliğinde yakılan nevruz ateşinin üzerinden protokol mensupları ve öğrenciler atladı.
Coşku ile devam eden programda yumurta kırma yarışması sonrası geleneksel pilav ve ayran ikramı yapıldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,Nevruz baharın müjdeleyicisi, baharın gelişi olduğunu belirterek, “Nevruz canlılık, yaşam, hayat, enerji demek. Nevruz, Türk dünyasında, bizim kültürümüzde çok eskiden beri kutlanan geleneğimiz, ayrılmaz bir parçamızdır.  Bütün Türk dünyasının,  Türk milletinin nevruzunu kutluyorum. Nevruzun, Türk milletine sağlık afiyet, mutluluk getirmesini diliyorum. Her zaman olduğu gibi bugün de birliğimize, beraberliğimize, yükselmemize, refahımıza katkı sağlasın diyorum. Türk dünyasının ve Türk milletinin Nevruz Bayramını kutluyorum.” dedi.
Programa Vali Dr. Ozan Balcı,  48. Piyade Alay ve Garnizon Komutanı Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ile birlikte protokol mensupları ve öğrenciler katıldı.