Aklıma deli sorular takılmaya başladı.

Neden YERLİ ve MİLLİ olamazsınız!.

Bir ülke düşünün!.

Medeni Kanunu İ𝐒𝐕İÇ𝐑𝐄’den

Yargılama Kanunu 𝐀𝐋𝐌𝐀𝐍𝐘𝐀’dan

Ceza Kanunu İ𝐓𝐀𝐋𝐘𝐀’dan

İdare Kanunu 𝐅𝐑𝐀𝐍𝐒𝐀’dan

İzmir Marşı 𝐘𝐔𝐍𝐀𝐍’dan

Sahi aklıma takılan şu soruya cevap almak isterim, hani bizler İzmir’de Yunanlıları Denize dökmüş idik!.

Peki İzmir marşını neden Yunanlılardan alınmış?

Şimdi desek ki; “İzmir Marşı kaldırılsın” desek ilk itiraz edenler arasında kendilerini “Atatürkçü” olarak lanse edenler, hayır siz İzmir’e kötülük yapıyorsunuz vs vs diyerek kıyamet kopartacaklar.

Peki atalarımızı, insanlarımızı İzmir’de katleden Yunan zulmüne uğrayan atalarımız, Yunanlıları İzmir’de neden Denize döktü?

İzmir de Denize dökülen Yunan gavurunun şarkısını İzmir Marşı olarak bizlere okutanların nasıl bir hesabı var?

Bu İzmir marşını kimler bize, kendi marşımız gibi öğretti anlattı ve bugün birileri İzmir Marşını okuyarak eğleniyor?

Alfabe 𝐋𝐀𝐓İ𝐍’ce

Lâik’lik 𝐅𝐑𝐀𝐍𝐒𝐀’dan alınmış, yani din ve devler işleri ayrı ve her düşünce, her din özgürce yaşaması gerekirken. Fransa Müslümanlara zulüm yapıyor, Camiler kapatılıyor. Bu nasıl bir laik anlayış?

Medeni Kanunu İ𝐒𝐕İÇ𝐑𝐄’den

Yargılama Kanunu 𝐀𝐋𝐌𝐀𝐍𝐘𝐀’dan

Ceza Kanunu İ𝐓𝐀𝐋𝐘𝐀’dan

İdare Kanunu 𝐅𝐑𝐀𝐍𝐒𝐀’dan

İzmir Marşı 𝐘𝐔𝐍𝐀𝐍’dan

Bunların Hepsi Yerli Ve Milli,

Bir tek 𝐓𝐎𝐆𝐆 Yerli  ve Milli değil öylemi?.

YERLİ VE MİLLİ olma ruhunu kaybedenler, ülkemiz insanının alın teri, göz nuru, kendi becerisi ve yeteneği ile ürettiği TOGG Yerli otomobil, İnsansız hava araçları onlar tarafından “YERLİ” sayılmıyor!….

Yazımızın başlığında yazdık; “NEDEN YERLİ OLAMAZSINIZ!” diye.

Yerli ve Milli olmak için o ruhu, o muhteşemliği yaşamak gerekir.

Fazla gerilere gitmeye gerek yok; “CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SİZTEMİ” ülkemize has bir seçim sistemi, halen bu sistemi kabul etmeyenler, eleştiri yaparken de, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SİSTEMİ HANGİ ÜLKEDE UYGULANIYOR, HİÇ BİR ÜLKEDE BU SİSTE YOK” diyerek ne kadar kendi benliklerinden kopuk olduklarını, başka ülkelerin MANDA YÖNETİMLERİNE tabi olmak için kendilerini inkar eden bir toplulukla karşı karşıya olduğumuzu görmemiz ve anlamamız gerekir!….

Cumhur İttifakını oluşturan partilerin en büyük sıkıntısı, karşısında olan partilerin inkarcı olmaları, Yerli ve Milli olan her şeyi red etmeleri.

TOGG Yerli Otomobili inkar edenler, ne diyor; “şu parçası şu ülkeden, şu parçası şu ülkeden alınan ürünler ile yapılan hiç bir şey YERLİ değildir” diyor.

Aslında bu inkarcı tayfaya şunu sormak gerekir, dünyada hangi ülke yaptığı bir ürünün tamamını kendi ülkesinde, kendi yerli ve milli insanları ve kaynakları ile yapıyor?

Günümüz de markalaşmak, yapılan ürünlere  patent almak, o ürünün sahibinin kim olduğunu göstermesi bakımından önemli, Patenti alan kişi veya ülke, üretimini istediği ülkede yapması mümkündür,

Yani Türk insanı üretmek istediği ürünün patentini aldığında o ürünü istediği ülkede üretme hakkına sahiptir, bu gerçeği bilenler ne yazık ki inkarcılığa ısrarla devam etmektedirler.

Dün; bulunduğu kurumda yereli mücadele yapacağı ürünler yokken, yabancı ülkelerin ülkemize verdiği silahla, malzemelerle görev yaparken; neden bizler yabancı ülkelerin ürünleri ile mücadele ediyoruz?” diyemezken. Bugün Yerli ve Milli ürünlerle kurumlar başarı sağlarken, bunu küçümsemesini anlamak mümkün değildir.

Ülkemizde zamanında KANSERE çare ilacını bulan Dahiliye Uzmanının başına gelmedik kalmadı!. Zakkumcu Dr. Ziya Özel en sonunda ülkemizi terk ederek formülü sanırım ABD ye vererek ülkemizdeki İNKARCI İLİM ADAMLARININ ELİNDEN KURTULDU!…

İnkarcılığı yapanlar, Dağda Koyun otlatan Memet efendi değil köyünde çiftçilikle uğraşan Ayşe hanımda değil.

İnkarcılık belli şirketlerin borazancılığını yapan, onların sırtından rant elde eden sözde okumuş aydın geçinenlerdir.

Dünyada TEKNİK VE TEKNOLOJİK ürün üretmek, İNSAN SAĞLIĞI İÇİN kıymetli ürün üretmek meseleyi çözmüyor!.

Yapılan icatların belli rant çevrelerinin egemenliğinden kurtarmak daha da önemlidir.

Ülkemizde çok zeki insanlar var, çok ilginç icatlar ve yenilikleri ortaya çıkartan gençlerimiz var, lakin yapılan icatların hayat bulması için ilk önce tüm kapıları kapanların baskısından kurtulması gerekir!….

Size çok basit gelebilir.

Okullarda TÜBİTAK destekli yapılan fuarlarda o minik çocukların yaptıkları bir birinden kıymetli ürünleri görünce milletimizin ne kadar zeki ve üretken, yeniliklere açık, ihtiyaç duyulan ürünleri yaptıklarını görüyoruz.

Şuna inanıyorum.

Kenarda köşede, mahallede, köyde, kasabada, şehirde yaşayan insanlar arasında yeni bir buluş, yeni bir icat veya ihtiyaç duyulan bir ürünü kim yaparsa yapsın TÜRKİYE CUMHUİRİYETİ DEVLETİ o insana sahip çıkacak çok özel ve çok korunan bir kurum yapmalıdır!….

Mucitler çok, sahipsizlikten heba olan icatlar var.

Üretken, mucit insanlar çok, ama sahipsizlikten ya başka ülkelere kaçırılıyor, veya bu insanlar baskı altında unutturuluyor, şayet birileri üretilmek istenen ürünün bütün bilgilerini alırsa ki alanların olduğunu düşünüyoruz, başka ülkelere bu ürünler satılıyor.

Hani derler ya; ABD BEYİN GÖÇÜ ALIYOR diye.

ABD beyin gücüne sahip kişileri almıyor, ona gönderenler var, dolayısıyla ABD her zaman teknik ve teknolojide güçlü oluyor!.

Mesela ORMAN YANGINLARINI kısa zamanda söndüren bir sistemin varlığını bizler biliyoruz.

Bu sistemin yabancı ülkeler tarafından ısrarla istendiğini de biliyoruz, ama genç kardeşimiz baskılar altında sıkıntılar yaşadığını da biliyoruz.

Bilmek yetmiyor.

Bilen insanlara Türkiye Cumhuriyeti Devleti sahip çıkmalıdır.

HERŞEYİN PARA OLMADIĞI BİLİNCİ İLE YETİŞEN BİR NESİL VAR, AMA BU NESİLE SAHİP ÇIKILMIYOR!….

NEDEN YERLİ VE MİLLİ OLAMAZSINIZ?  sorusunun cevabı bu yazıda bulunmaktadır!…

Günün Sözü; Ey benim Allah’ım; Hayırlısı deyip sustuklarım ve adaletine güvenip göz yumduklarım var. Ne olur sabrımın karşılığı olarak, Sen bana en hayırlısını nasip et.