Olan oldu, Döviz üzerinden ülkemizde oynanan oyunlar bozuldu, karanlık ortam yerini aydınlığa bıraktı!.

Dolar üzerinden ülkemiz üzerine oynanan oyunlar Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü siyasi yapısı ile bozuldu.

Ülkemizi terörle dizayn edemeyenler, FETÖ terör örgütünün kahpe oyunları ile ülkemizi işgal edemeyenler, son aylarda ülkemizi Döviz üzerinden ele geçirmeye çalışıyor!.

Ülkemizi Döviz üzerinden dizayn etmek ve hatta ele geçirmek için başlatılan hain hamleler nihayet sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi dehası, güçlü devlet adamlığı ile son buldu.

Döviz hızla yükselirken,  piyasedeki ürünlerde fiyat artışları başı alınmayacak şekilde yükseldi, nihayet Dövizin suni artışı son buldu.

Döviz artarken piyaseleri allak bullak eden ticari şirketler ve kişiler, Döviz aşağıya düşünce fiyatlar neden kısa sürede aşağıya çekilmedi?, bu sorunun cevabını halkımız beklemektedir.

Her üründe fiyatlar astronomik şekilde yükseldi, her ticari firma çalışmalarını mutlaka stokla başlar, hiçbir ticaret erbabı veya şirketi stoksuz sezona başlamaz, hal böyle olduğu halde elindeki stoklu ürünleri çok aşırı yükselterek kar elde edenler, yine ellerindeki stoklar varken neden yükselttikleri fiyatları aşağıya çekmezler?

Biraz önce bir vatandaşla tesadüfen karşılaştım;  “dövizden dolayı 10 bin TL zarar ettim, yüksek iken aldım şimdi zarardayım ama önemli değil fiyatlarda istikrar olsun ben zarara razıyım” dedi.

Hükümetin dövizin yükselişine önemli bir darbe vurdu.

DDöviz yükselirken Hükümete her ağır ifadeyi kullanan bir güruf insanlar, hükümet dövizin artışına DUR! dediğinde, bu kez yine hükümeti eleştirmeye devam ediyor; “neden zamanında müdahale yapılmadı vatandaş yüksek  rakamlardan döviz aldı şimdi zarara uğradı”  diyerek Hükümeti hedef alan çirkin ifadeler kullanıyorlar!.

Şu sözü ifade etmekte fayda var; “FİLLER TEPİŞİR, ÇİENLER EZİLİR”.

Ülkemizi kendi egemenliklerine almak isteyen yabancı güçler ve içimizdeki iş birlikçileri hedeflerine Dövizi silah olarak kullandıklarında amaçlarına ulaşamayınca yine çılgına dönmeye başladılar.

Bakınız Hükümet aleyhinde çalışma yapan bir kısım insanları dinleyince bu ülkenin nasıl bir beladan kurtulduğunu daha iyi anlıyoruz.

Ülkemizde Merkez bankası başkanlığı yapış ve bugün İYİ parti yöneticisi olan Durmuş Yılmaz bir TV de yaptığı konuşmada, daha birkaç gün önce yaptıkları konuşmalarla halkı Döviz almaya teşvik etmeleri sonucu, piyasalerdeki  Döviz art talep dengelerinin bozulmasına neden oldukları yetmiyor gibi, son yapılan çalışmalarla Döviz kurları al aşağıya giderken bile halka “Döviz alın bu aşağı düşüş geçici” diyerek halkın halen zarar etmesini sağlayıcı konuşmalar yapması, ülkemizin Hazinesinin nasıl kirli eller tarafından yönetildiğini gösteriyor.

Bu ülkede önemli makamlarda görev yapmış kişiler hangi partide olursa osun, halkın sakin olmasını, halkın tedirginlik yaşamadan hayatlarına devam etmesini tavsiye etmeleri gerekirken, halkı tahrik edici açıklamalarda bulunmaları çok düşündürücüdür!….

Yine bir başka ülkemizde söz sahibi olan  ve birlerinin  gazı ile havaya giren kişilerden bir örnek daha verelim.

TELE1 Programcısı Tuncay Mollaveisoğlu; “Evlerini satıp 17 TL’den dolar alan tanıdıklarım var, böyle binlerce aile var. Dolar 13 liraya düştü, bu insanlar bu gece uyuyamayacak, yazık değil mi?” demiş.

TELE birde program yapan insan Döviz artışları suni olarak yükselirken keşke şu sözleri sarf edebilse veya sarf eden samimi yetkili insanların şu sözleri sarf etmesine katkı yapabilse idi; “ Döviz yükselirken alım yapmayın bu suni yükseliştir” demelerini beklerdik, amma olmadı, bunu yapmayanlar bugün halkı düşünüyormuş gibi sözler sarf etmeleri inandırıcı değildir, samimi olmadıklarını görüyoruz.

Son günlerde isminden sıkça bahsedilmek istenen bir bili insanı var, Özgür Demirtaş, sanki bu insan Uzayda yaşıyormuş ve Uzaydan ülkemize gelince mucizeler yaratacakmış! Gibi isminden söz ediyorlardı, bu kişinin yanlış açıklamaları sonucu vatandaşlar onu dinleyince Dövizden ciddi zarar ettiler, o zaman bizde diyoruz ki; gitsinler kaybettiklerini, Özgür Demirtaş, Durmuş Yılmaz gibi, dövize hücumu teşvik edenlerden, ekonomi üzerinden siyasi yıkım projeleri, kirli operasyonlar kurgulayan beceriksiz siyasetçilerden ve bilim insanlarından istesinler!.

Bizler bile küçük bir ticari işletme sahibi iken Dövizin bu yükselişinden çok insanın canı yanacağını dile getirdik, etrafımıza; sakın Döviz yükselirken almayın, aksi taktirde batarsınız” demişken, kendilerini ekonominin üstadı görenler maalesef her zaman söylediğimiz gibi “kirli siyasetin” uğruna halkın ciddi sıkıntı yaşamasına neden olmuşlardır.

Ah şu “”KİRLİ SİYASET YOKMU!” koltuk kapma uğruna insanları hiç acımadan perişan olasını sağlıyorlar!.

Normal hayat süren vatandaşlar, piyaselerin vermiş olduğu hareketlilik karşısında hata yapabilirler, amma bu ülkeyi seven her yetkili ve etkili insan, halkın tedirginliği karşısında “sakin olalım sıkıntı yaşamayalım, her şey rayına oturacak” diyerek  diyerek bir vatan sever örneği davranışta bulunmaları gerekirken, ne yazık ki halkın sıkıntılı sürecini daha da sıkıntılı hale getirmeleri  düşündürücüdür!.

Hep diyoruz; YERLİ VE MİLŞİ OLMAK gerekir.

Kirli siyasetin içinde değiliz, olmadık olmayacağız da, lakin “kirli siyasetin” içinde olanları yazmak boynumuzun borcudur.

Ülkemizin Hazinesini İMF ye bırakmak Türk milletine yapılmış en büyük kötülük iken, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve eski Ekonominden sorumlu devlet bakanı ve bugün DEVA Partisi genel başkanı olan Ali Babacan’ın “İMF ile çalışmak gerektiğini” dile getiren sözleri bu ülkenin nasıl bir tehlikeden kurtulduğunu gösteriyor!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan büyük Devlet adamıdır, yola çıktığı kişiler devlete ve millete zarar vermeye başladığını anlayınca anında ipini çekiyor, devlete daha fazla zarar vermelerini engelliyor.

Gerçekten ülkemiz büyük felaketlerden kurtulmuş, DEVA Partisi genel başkanı  ve eski devlet bakanı Ali Babacan’ın yaptığı yanlış açıklamaları dinleyince bu ülkenin uçurun kenarından kurtulduğunu anlıyoruz.

Dolar yükselirken insanların Dolar alması zaten hatalı idi, bugün gelinen nokta yüksek rakamlardan yani gerçek olmayan rakamlardan Dolar alan insanlar ne yazık ki ciddi oranda zarar ettiler bu zararın telafisi mümkün olmayacaktır.

Yüksek rakamlardan Dolar alan ve kar edeceğini düşünenler, hayal kırıklığı yaşadılar.

Aslında bu yaşananlardan ciddi ders almak gerekir, almak isteyenler için bu sözlerimiz geçerlidir.

Günün Sözü; Hakka hizmet,büyük ve ağır bir defineyi taşımak ve muhafaza etmek gibidir. O defineyi omuzunda taşıyanlara ne kadar kuvvetli eller yardıma koşsalar daha ziyade sevinilir ve memnun olunur.