Bu ülkede mutlu ve huzurlu yaşamak istiyorsanız, kesinlikle TV lerdeki açık oturumları, tartışma programlarını izlememek gerekir.

Dün de yazmıştım; “NE GARİP ŞEYLER YAŞANIYOR!.” dedim, bugünde “NE GARİP İŞLER DÖNÜYOR!” demek zorunda kaldım.

Bir TV de konuşan eski AK Parti Milletvekili Bülent Arınç’ı  dinleyince şaşkınlık yaşadım.

AK Parti deninle ilk akla gelen 3-5 kişiden birisi sayın Bülent Arınç iken bugün AK Partili olup da Bülent beyden samimi bahseden insanların sayısı çok azdır, son TV konuşmasını AK Partili insanlarımız izledi ise bundan sonra sayın Arınç’ın ismini anacaklarını sanmıyorum.

Ülkemiz siyasetinde önemli bir yeri varken, yaptığı hatalar ve açıklamalardan sonra siyaset sahnesinden silinmeye başlayan bir insan, halen isminin silinmesinin ötesinde nefrete dönüştürmesinden üzüntü duyuyoruz.

Dün bazı insanlar sayın Bülent Arınç’ın neden AK partide aktif görev verilmediğini sorguluyordu, bugün neden aktif görev verilmediğini anlamakta hiç kimse güçlük çekmeyecektir, lakin sayın Cumhurbaşkanımız sayın Arınç’a yinede önemli bir görev vererek hatalarına rağmen kendisinin danışacağı bir heyette görev vermiştir!.

İnsan bazen nerede duracağını bilmeli, sayın Arınç halen kendi bulunduğu makamı küçümsemiş olmalı ki, mutlaka aktif siyasetin içinde bulunmak için yeni yollarda virajlar almak istiyor.

TV de “Demirtaşı tanımak ve onun yazdığı bir kitap var” diyor ve okunmasını istiyor!.

Arınç; “Demirtaşı anlamak için Devran kitabını alın okuyun” diyor, yazıklar olsun.

Yazıklar olsun. EY BÜLENT ARINÇ SEN YASİN BÖRÜ’NÜN KATİLLERİNE ALKIŞ TUTAN ADAMA SEN NASIL ALKIŞ TUTARSIN? ADAMI MASUM İLAN EDERSİN?.

İnsan siyaset yapar, yapmak ister, hatta siyaset yaparken hatada yapar ama, bu ülkeye ihanet edenleri hiç kimse masum gösteremez.

Bu ülkede yanlış yapılmışmıdır?, elbette yapılmıştır, lakin bugün ülkemizde, dün yapılan, geçmişte yapılan yanlışlar ve işkenceler, insanları ötekileştirme yoktur.

Belli kesimlere karşı yapılan yanlışlar ve hataları ortaya koymak için hiç kimse teröristleri ve teröristleri destekleyenleri masum gösteremez.

Bu ülkede Kürtlere veya başka kesimlere yapılan hataları ortaya koymak için terörist ve terörist destekçileri örnek gösterilemez.

Masum bir çocuk Yasin Börü’nün katillerini alkışlayanlar, asla masum değildir. 34 kişinin katili ve azmettiricisi olan katil terörist asla ve asla masum gösterilemez, Kürtleri temsil ediyormuş gibide ifade kullanılamaz.

Ne kadar tehlikeli süreçlerden geçmiştik, tehlike halen devam ediyor sevgili dostlar.

Cenabı Allah Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeliye sağlıklı ömür versin, milletimize karşı yapılan ihanetler henüz bitmemiştir, ihanetlerin temizlenene kadar her iki devlet adamımız ülkemiz için çok kıymetlidir.

Dün ile bugün arasında kısa bir zaman geçmesine rağmen sayın Arınç’ın açıklamaları, hem AK Parti hem de MHP seçmeni üzerinde çok olumsuzluklar yaratmıştır, seçmen o kadar tepki veriyor ki anlatması mümkün değil.

Son günlerde Millet İttifakının hazırlayıp halktan sakladığı Anayasa değişikliği konuşulurken ve gerçeklerin ortaya çıkması beklenirken, Arınç’ın bu sözleri ortalığı karma karışık yaptı.

Siyasetçilerin sürekli zikzak yapması toplumda toplumsuzluklara neden oluyor.

Bugün birlik ve beraberlik olma günüdür, çünkü Kovit19 illeti ülkemizde her geçen gün daha fazla can almaya devam ediyor.

Devletimiz hastalıkla mücadele ederken, halkında sağlıklı olmasını, ekonomik sıkıntıların en az seviyede kalması için mücadele derken, Hükümeti zor sokacak açıklamalar Hükümete yakın kişilerce yapılması halkın tepkisini çekiyor, insanlar arasında hizipleşmeler çoğalıyor.

Samimi gerçek vatan sever insanlar toplumu gerecek açıklamalardan kaçınması gerekirken, ne yazık ki her gün siyasetçilerden yeni bir çarpık açıklamalar duyuyoruz.

Şimdi sayın Bülent Arınç’ın açıklamasını nereye koyalım?, TV ye çıkmak isteyenler veya çıkartılanlar tabiki bilinerek ve bir plan dahilinde çıkartılıyor, ne oldu da bu gün sayın Arınç böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duydu, aklı başında ve milletini seven siyasetçi bu sıkıntılı dönemlerde sağlıklı açıklama yapması beklenir, ama Arınç’ın açıklaması ülkede ayrışmalar neden olacaktır, yazık oluyor bu ülke insanına.

Devletimiz terörle mücadele derken ve terörün beli kırılmışken, terör örgütü destekçisi bir kişiyi savunmak akıl işi değil.

Bu ülkede siyaset yapan, devletin önemli kademelerinde görev yapmış Bülent Arınç’ın bu açıklaması asla iyi niyetli değildir.

Bir zamanlar gazeteci  sayın Ahmet Hakan’da Selahattin Demirtaşı Tv ye çıkartarak program yapmış, eline saz alıp çalan ve masum bir kişi olarak sunulan Demirtaş’ın seçim içinde ve sonrasında yaptığı açıklamaları ne zaman unuttuk.

Hani şu sözler sürekli söyleniyordu; “HDP Türkiye Partisi olmalı, Demirtaş’ta terör örgütünü alenen reddetmeli lanetlemeli” dendi, peki Demirtaş pkk terör örgünü ve teröristleri hiç lanetledimi?, olaylardan sonra tepki verdimi?, tabiki hayır, birde halkı isyane teşvik edere 34 vatandaşımızın katledilmesini sağladı, böyle terör bağlantısı olan kişiyi şimdi, Bülent Arınç temize çıkartmaya ve Kürtlerin temsilcisi olarak sunmaya çalışıyor, yazıklar olsun, verdiğiz oylar haram olsun.

Şu günlerde Bülent Arıç’ın böyle bir açıklama yapması asla masum değildir. Konuşmasında ülkemizde yaşanan sıkıntıları anlatmış olsa, “geçmişte şu sıkıntıları şu insanlar yaşandı” dese bunu anlamak mümkün ama, teröristi savunmak, teröriste tam destek veren bir kişiyi masum Kürk vatandaşı gibi savunmak asla affedilir tarafı yoktur.

Ülkemin bağımsızlığı ve hür kalması için kara toprağa düşen vatan evlatları, yapılan bu açıklamadan dolayı ruhları incitilmiştir, Türk milleti bu açıklamadan dolayı şaşkınlık içine girmiştir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “açılım süreci” olarak biline çalışması kolay bir çalışma değildi, Cumhurbaşkanımız “bu süreçte Bandıran zehiride içmek gerekirse içeceğim bu terör belasını bitireceğim” diyerek ne kadar riskli bir sürece girdiğini Bülent Arınç halen kavrayamadı ise, artık bizler için Bülent Arınç diye bir kişi asla olmayacaktır.

AK Parti bu ülkede terörün son bulması için özellikle Cumhurbaşkanımız her fedakarlığı ve riski üstlendiği halde terör örgütleri silah bırakmayıp masum insanlar katletmiş Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için her ihanet eylemini yapmıştır, terör örgütünü destekleyen kişiler haindir, asla affedilemez.

Ülkemizde Açılım sürecinin ne olduğunu anlatamayan veya anlatmayan Bülent Arınç bugün terörist Selahattin Demirtaşı masum gösterecek açıklama yapabiliyorsa, bu ülkede yakın zamanda huzurun sağlanamayacağını ifade etmek isteriz.

Günün Sözü; “Kahpe içerde olunca kapı kilit tutmaz OĞUL!”