Cemalettin Bilgin

NASIL BİR MAKYAJ YAPTINIZ?

Nasıl bir makyaj yaptınız da bu adamı İstanbul gibi muhteşem bir şehre Belediye Başkanı seçtiniz?

Vallahi adamı dinlerken rahatsızlık duyuyorum!…

İBB belediye başkanı olarak seçilen kişiyi tanımak için daha önce belediye başkanlığı yaptığı İstanbul Beylikdüzü  Belediye başkanlığı yaptığı dönemde ne yaptı diye baktığımda  karşıma çıkan manzaradan dolayı bu adamı hiç sevmedim.

Birilerinden farkımız şu olabilir bizler için “Vatan ve Millet sevdası” her şeyin üzerindedir.

Muhteşem İstanbul şehrinin  başına bela olan Ekrem İmamoğlu arada bir dinleyeyim diye düşünüyorum, adamı dinlemeye başladığımda kendisinden daha çok uzaklaşır oldum!.

Bir insan bu kadar itici, insanların aklı ile alay edici tavırda olabilir!.

Bana bu kadar itici gelmesinin nedeni halen Beylikdüzü ilçesi parkında bulunan KIBRIS TÜRKLERİNİN katili Makaryos’un heykelinin  rahmetli Rauf Denktaş’ın ismi kullanılarak parkta bulunmasıdır!….

Bizler Anadolu’nun bir köşesinde, Beylikdüzü ilçesi parkına konan KIBRIS TÜRKLERİNİN katili Makaryos’un heykelini fark ederken, İstanbul halkının bu çirkinliği  ve hatta Kıbrıs semalarında uçarken Paraşütle atlayıp daha sonra Birleşmiş Milletler askerleri tarafından düştüğü yerden alınan ve daha sonra Kıbrıs Türklerinin katili Makaryos’a teslim edilen şehir Pilot Cengiz Topel’i katleden Makaryos’un heykeli (rolyefi) Beylikdüzü parkında duruyor!…

Sahi bu İstanbul halkı bu yapılanları neden görmüyor?, gördüğü halde AK Partiye ders olması bakımından böyle bir belayı milletin başına musatlatmı etmiş oldu?.

PİREYE KIZIP YORGAN YAKMAK buna denir sanırım!..

Ne garip değil mi?.

Türkiye’nin en büyük yatırımları İstanbul’da yapıldı, halen Hükümet tarafından yine en önemli yatırımlar İstanbul’a yapılmaya devam ediyor ama, İstanbul halkının seçtiği İmamoğlu İstanbul’a hizmet yapmamak için firene basmaya devam ediyor.

Seçim öncesi; “İstanbul Halkına Ekmek ve Su BEDAVA” demişti, seçimden sonra ilk zamlar İBB tarafından  Suya geldi, Ekmek de zamlı satılıyor!.

SÜT ne oldu?

Ülke genellinde Suyun en yüksel olduğu şehir İstanbul Büyük şehir belediyesinin uyguladığı tarifedir.

Salı günü İBB meclisi olağan üstü toplantıya çağırılmış, gündem %170 e varan Su zammı, bu zamlara Cumhur İttifakı partilerin belediye Meclisi üyeleri reddetti, “İstanbul halkına Su ve Ekmek bedava” diyen Ekrem İmamoğlu Cumhur İttifakının belediye meclisi üyelerini yaptığı basın toplantısında adeta “tehdit” etti; “MAHKEMEDE HESAP VERECEKSİNİZ” dedi!…

İBB başkanı İmamoğlu neden Cumhur İttifakını oluşturan belediye Meclisi üyelerini tehdit etti?, mahkemeye vereceğini dile getirdi?

Cumhur İttifakı Belediye Meclisi üyeleri İmamoğlu’nun SU fiyatlarına %170 oranında zam teklifini geri çevirdikleri için!.

Bunları neden yazıyorum?.

Bizler İstanbul’da yaşamıyoruz, senede bir iki defa geliriz o da kısa süreli ya günü b

Hükümet birlik veya bir iki gün kalıp geri döneriz.

Yazma nedenimiz,  İstanbul Beylikdüzü Parkında bulunan Kıbrıs Türklerin ve Şehit Hava Pilot Cengiz Topel’in katili MAKARYOSUN heykelinin halen duruyor olmasını İstanbul halkı görmeyip ona oy verdiği için, hiç değilse son günlerde yaşananları dile getirelim ki İstanbul halkı, kime oy verdiğini görme imkanları olsun!….

AK Parti Hükümeti yaşanan ekonomik sıkıntıları ortadan kaldırmak için bir dizi çalıma yapıyor, bu çalışmalar içinde halkın içme veya kullanma Suyundan alınan %( KDV oranını %1 e indirerek haltan alınan %7 lik verginin alınmayacağını ortaya koydu, ilk tepki yine İmammoğlu’ndan geldi, “yapılan KDV düzenlemesinin hata olduğunu d,le getiren açıklamalar yaptı, peşinden Belediye Meclisinin olağan üstü toplanmasını sağlayarak Hükümetin %7 indirim desteğine karşılık kendisi %170 zam talebinde bulundu.

KDV indirimini vatandaşa yansıtmayıp cebe atmak için yapılan bu açıklama bir fecaat! Hükümetimiz, İstanbul’a hizmet etsin diye İBB’ye genel bütçeden 25 milyar TL gönderiyor. Ayrıca, İBB çöpten ürettiği 1,2 milyar kwh elektriği satıp para kazanmak yerine bedava İSKİ’ye verebilir.

İBB belediye başkanı vatandaşlarla sohbet yaparken, bir bayan kendisine soru soruyor.

Vatandaş soruyor; “ARMUTLUDA KENTSEL DÖNÜŞÜM NE ZAMAN BAŞLAYACAK SEÇİMLERDE SÖZ VERMİŞTİNİZ” DEDİ, İMAMOĞLU; “ARMUTLU ÇOK ÖNEMLİ BİR YER ORADA , ORADA ZORLUKLAR VAR ORADA ÇALIŞILIYOR,  ARITMA TESİSİNİ YAPIYORUZ” DEDİ!. Siz bu soruya verilen cevaptan ne anladınız?

Evet; mahalli seçimlerde nasıl bir makyaj yapıldı da, İstanbul gibi bir şehir böyle bir kişiye teslim edildi?

Amasya Belediye Başkanı sayın Mehmet Sarı açıklama yaptı; AMASYADA SUYUN TONU 1 TL” dedi.

Peki sürekli gündem yaratan Ağrı Beleidye Başkanı sayın Savcı Sayan  ne dedi?; Meclis kararıyla Su da %30 indirim yaptık.. Ağrı’da artık Su 1 TL.. İstanbul ne haber… Sizde durumlar nasıl.. Ekmeği de 2 TL yapmışsınız duymadık zannetmeyin… Bizde hala 1.4 TL.. Ha ulaşımı hiç konuşmayalım çıldırırsınız. Öğrenci 25 kuruş Tam 1,5 TL Hastabüs 1 TL

SAVCI SAYAN

AĞRI BELEDİYE BAŞKANI”

Belediyecilik her kişinin işi değildir, ER kişinin işidir!.

Belediye başkanlığı yapanların bir okulu yoktur, onların okul halkın yanıdır amma lakin pek çok zaman halkı yanıltan çeşitli etkenler vardır.

Biz İstanbul’a yaşamıyoruz ama, İstanbul demek bir anlamda Türkiye demektir.

İstanbul da yapılan her hizmet Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve dışında yaşayan insanlara yansımaktadır.

Geçen yıl 11. Ayda İstanbul’a gitme imkanım oldu; Beylikdüzü bölgesinde bir yerden bir yere gitmek için Metroya bindik, Balık istifi, Trene bindik yine Balık istifi olarak duraklarda indik!….

Gerçekten mahal seçimlerden sonra İstanbul’u izlemeye çalışıyoruz, orada yapılan ve yapılması gereken hizmetleri anlamaya çalışıyoruz, İBB başkanı olarak seçilen kişi, İstanbul dışında her işte  var!, ama İstanbul’a hizmet etmek için geldiği halde İstanbul’da yok!.. buna rağmen birileri sürekli bu kişiyi gündemde tutmak için olağan üstü gayretleri var!.

Günün Sözü; Sen yıldız istersin, Allah sana ay nasip eder. Sabret.

 

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.