Tokat halkı özlemle beklediği önemli bir hizmete daha kavuştu.

Tokat Hava Limanının açılışı Tokat halkına moral desteği oldu.

Tokat “göç veren” bir şehir idi, inşallah Hava Limanının açılması ile birlikte “göç veren” değil “ göç alan bir şehir olacaktır.

Tokat Tarım ve hayvancılık şehri olarak geleceğe damgasını vurması gerekir, henüz beklenilen hamleyi yapamaması düşündürücüdür.

Tokat hava Limanının açılışı için erken saatlerde Tokat’a gitmek zorunda kaldık, basın mensuplarının giriş kimlik kartını alması yapılan mitinglerde önemli oluyor.

Gazeteci olarak Tokat’a gidince doğal olarak gazeteci meslektaşlarının yanına uğramak gerekiyor bizlerde onu yaptık, ilk önce Fatih kardeşimizin çayını içtik, sonra Türkiye Gazeteciler Derneği başkanı Cemal İncesoyluer dostumuzun çayını içmek üzere derneğe uğradık, güzel bir sohbet yapma imkanımız oldu.

Tokat Hava Limanının açılışından herkes memnun olduğunu gördük, bazı arkadaşlar; “cek-cak” diyerek sözlerini söylese de her insanın yapılan hizmetten memnun olduğunu görmek güzel idi.

Arkadaşlarla samimi ve gerçekleri yansıtan sohbet yaptık, Tokat merkez  ve ilçeleri hakkında düşüncelerimizi hep birlikte paylaştık, yaptığımız sohbette bazen siyasi düşüncelerimiz ayrıştırdı, hizmet noktasında hep birlikte doğru ve yanlışları destekleyici düşünceler paylaşıldı.

Uzun bir sohbet yapılırda biz gazetecilerin dertleri konuşulmaz mı?, “bir dokun bin ah işit” misali bizler ilçelerde basın hayatını devam ettirenlerde dertli, Tokat merkezde görev yapan arkadaşlarda dertli.

Peki dertlere kim çözüm bulacak?

Eh artık şunu demek gerekir; “Kelin merhemi olsa kendi başına sürecek” derler, aslında bizlerde merhemde var ilaçta var amma, bizler hep başkalarının kelini kapatmak için çalışıyor, haber yapıyoruz!.

Uzun bir sohbet yaptık, çaylar içildi, artık görev zamanı dedik ve arkadaşlardan ayrıldık, tabiki herkes kendi görev alanı için hazırlıklarına devam etti.

Cumhurbaşkanımız Tokat’a geliyor, önemli bir açılış için halkın içine girecek, halka anlatacak, halkın nabzını tutacak, bizlerde konuşulanları, halkın taleplerini not edeceğiz.

Gazeteci arkadaşlarla sohbet yaparken şu düşüncemi paylaştım; “arkadaşlar Tokat Hava Limanı Tokat için çok önemli ve kıymetli, inşallah TOKAT-ORDU yolundan da bugün Cumhurbaşkanımız bahseder, aslında aklıma şu geldi, Cumhurbaşkanımızın daha önceki ziyaretinde hangi akıl ortaya atmış ise Tokat Kapalı Spor salonu istiyoruz, Tokat Şehir Stadı istiyoruz” teklifi sayın Cumhurbaşkanımızdan destek almıştı, peki bu Kapalı Spor teklifini yapanlar, Tokat-Ordu yolunun Tokat için ne kadar hayati önem taşıdığını bilmiyor mu?, neden sizler bu konuda tepki koymuyorsunuz?, aklıma bugün şunu yapmak geldi, miting alanında “TOKAT-ORDU” yolunu işaret eden hiç bir belirti yok, ben 1 metrelik bir beze; “SAYIN DEVLET BAŞKANIM TOKAT-ORDU YOLU EMİRLERİNİ BEKLER” diye yazdırayım miting alanında açayım” dediğimde, arkadaşlar bana güldü, espiri yaptılar, “nasıl açacaksın basın tarafında açsan hepimiz sıkıntı yaşarız, halkın içinde açmak daha doğru olur” dediler!…

Bir gün önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Tokat’a gelerek Havalimanında  incelemelerde bulunmuştu, bizler Tokat’a gidemedik, bakan beyin Havalimanında yaptığı açıklamada “TOKAT-ORDU” yolundan bahsettimi?” diye sorduğumda, arkadaşlar; “hayır bahsetmedi, bizde soru sormadık” diyenler oldu!.

Sanırım Tokat-Ordu yolu yalnızca Niksar’ı ilgilendiriyor ki!, Tokat merkezdeki arkadaşlarımız ve yetkililer bu konu hakkında herhangi bir açıklama ve çalışma yapmıyorlar!…

Eh ne yapalı, bugün bizlere sunulan önemli bir hizmet ile yetineceğiz.

Tokat-Niksar yolu son aşamaya geldi inşallah bu sene bu yol tamamlanır.

Tokat-Ordu ve Tokat-Niksar yolu  denince bölgedeki basın mensubu arkadaşlarımız bu yolu yalnızca “Niksar kullanacak” düşüncesi içindeler sanırım.

Karayolları kuralları içinde, iller arası bölgede hangi il ve ilçe var ise onun isimleri yazılır, bu isimler yazılınca Tokat-Niksar ismi geçince sanki yapılan yolu yalnızca Niksar kullanacakmış havası hakim oluyor, sağ olsunlar TOKAT-ORDU yolu bölgenin ekonomik kalkınmasında çok önemli olduğu halde ne yazık ki yeterli baskı ve destek verilmiyor!…

Tokat’a gelen onlarca siyasetçi varken TOKAT-ORDU yolu baskısı basın tarafından yeterince gündem oluşmayıp, Tokat merkezde “Kapalı Spor salonu yapılsın ve ya Şehir Stadı yapılsın” diyerek taleplerde bulunulunca daha hayati önem taşıyan Tokat-Ordu yolu gündeme bile alınmıyor!.

Tokat merkezde Kapalı Spor salonu var,şehir Stadıda var, iki güzel tesis yeterince spor severler tarafından doldurulmuyor ki, neden  başka bölgelere Şehir Stadı ve kapalı Spor salonu yapılması isteniyor?.

Ekmek ihtiyacı varken; “pasta ye” demek gibi bir şeyle karşı karşıyayız!.

Karın doyurmak için ekmeğe ihtiyaç vardır, pasta lükstür ve insanın karnının doyması için LÜKSTÜR.

Bizim Ekmeğe ihtiyacımız vardır, ekmekle karın doyurmak için, TOKAT-ORDU yolunun mutlaka ve en kısa zamanda yapılması gerekir.

Tokat ve ilçelerinin ekonomik kalkınması için Tokat-Ordu yolunun ne kadar önemli olduğunu artık bilmemek ve yeterli desteği vermemek Tokat halkına yapılan en büyük kötülüktür!.

Tokat kalkınmasını tamamlamalı, sonra Pasta, Çörek, Börek yemek için imkanlar hazırlanmalıdır.

Tokat bölgesinin ekonomik kalkınması için, TOKAT-ORDU yolunun yapılması elzemdir ve şarttır.

Bizler bugün yapılan hizmetin mutluluğunu yaşarken, yapılması gereken önemli bir hizmeti de hatırlatmak boynumuzun borcudur.

Tokat Havalimanın haftanın 6 günü İstanbul seferi yapacak oluşu halkımız için kıymetlidir, inşallah ilerleyen zamanlarda, Antalya bölgesine de kalkışlar başlar dolayısı ile halkımız devletimizin imkanlarından en iyi şekilde faydalanmış olur.

Tokat Havalimanı Tokat’ın kalkınması, büyümesi, gelişmesi bakımından da hayati önem taşıyan önemli bir hizmet idi, çok şükür uzun yıllar içinde hizmete kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, bu hizmetin yapılmasında emeği geçenlere ve özellikle sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun.

Tokat Havalimanının bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Günün Sözü; Şeytanlaşmış insanların şerrinden Allah’ın güzel isimlerine sığınırım.”