Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR PROJELERE İMZA ATIYOR

Niksar’a bağlı Şeyhler (Şıhlar) Köyü’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR PROJELERE İMZA ATIYOR

Niksar’a bağlı Şeyhler (Şıhlar) Köyü’nde görev yapan muhtar Ekrem Öncü, köyün kalkınması için büyük çaplı projelere Belediye Başkanı gibi imza atmaya devam ediyor. Köyde gerçekleştirilen çalışmalar, köy halkının yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

Köy yollarının bakım, onarım ve genişletme çalışmaları köyün ulaşım sorunlarını çözme amacıyla başlatıldı. Muhtar Öncü, köy yollarını daha güvenli ve konforlu hale getirmek çalışmalarını tamamladı. Köy içindeki yolların genişletildi ve parke taşı döşendi.  Ayrıca, çevre yolunun genişletme ve onarım çalışmaları yapıldı.

Köydeki tarımı güçlendirmek amacıyla Muhtar Öncü, sulama sistemi kurdu. Tarımın verimliliğini artırmak için sulama havuzu inşa edildi ve sulama suyu şebeke hattı 6,5 kilometre boyunca yenilendi. Bu projelerin köy ekonomisine canlılık getireceği hedefleniyor.

İçme suyu sorununu çözmek için ise köyde içme suyu şebekesi tamamen yenilendi ve içme suyu deposu yapıldı. Artık köy halkının içme suyu ihtiyacını güvence altında karşılayabileceği düşünülüyor

Kültür ve cemevi inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı. Köy halkının kültürel ve dini ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu mekan, toplumun bir araya gelmesine katkı sağlıyor.