Muhalefet partileri, Cumhur İttifakı partilerine oy veren seçmenlerden oy alabilmek için, Cumhur İttifakı seçmenlerine nasıl bir vaadde  bulunacakta kendilerine oy vermesi sağlanacak?

Dün bir arkadaşla sohbet ederken bir misafir geldi, insanların sohbeti günlük hayatın nasıl geçtiği ve ekonomik durumların nasıl olduğudur, tabiki bu sohbetlerin yanında gır gır şamata sohbetlerini yapmakta mümkün.

Arkadaşlarla sohbet yaparken şunu ifade ettim; “tamam peki bizler Cumhur İttifakı partilere oy vermeyelim ama, muhalefet partilerine oy verme için bir neden söylermisin?” dediğimde, muhalefet partilerine oy veren seçmenlerin bir kısmının söylediği; “yanıldık, bizi kandırdılar” sözleri ile kendilerini savunmak ve muhalefet partilerine oy verilmesini istiyorlar!!!!

Oy vermek o kadar kolay mı?

Bizler Cumhur İttifakına oy veren seçmenler olarak verdiğimiz oyun o kadar nedenleri varki, Cumhur İttifakı partilere oy vermemek için, çok büyük nedenler olmalı ve muhalefet partisine oy vermemiz içinde önemli bir neden olmalıdır!!!

Türk halkının bir patiye oy vermesi için pek çok neden olması gerekir.

İlk önce ülkemizde 40 yılı aşkın zamandan beri devam eden “TERÖRÜN” bitmesi gerekir, bitmesi için mücadele yapmak gerekir. Terörün olduğu hiçbir bölgenin kalkınması mümkün değildir.

Peki ülkemizdeki terör olaylarının bitmesi için MUHALEFET PARTİLERİ NE YAPIYOR? HİÇ bir şey yapmadıklarını görüyoruz.

Peki biz seçmenler olarak muhalefet partilerinin hiç  bir şey yapmadıklarını gördüğümüz halde neden Muhalefet partilerine oy verelim?

Hükümetin yaptığı hataları görüyoruz, aslında hükümet değil de ona mensup teşkilatların ve kişilerin yaptıkları hataları görüyoruz, onlara alternatif bir siyasi parti bulmaya çalışırken, bulamıyoruz!!!!

Cumhur İttifakını oluşturan Hükümet partileri ülkemizdeki TERÖRÜN bitmesi için var gücü le mücadele yaptığını görüyoruz, Hükümet Güvenlik kuvvetlerinin terörün bitmesi için her imkanı sağlıyor, İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu terörle mücadele yapan güvenlik kuvvetlerimizin her zaman yanlarında, dağlara tepelere çıkarak nöbet başında bekleyen Mehmetciklerimizi ziyaret yapıyor, onlara moral değerlerini aşılıyor ve terörün bitmesi için olağan üstü çalışma yapıyor.

Peki muhalefet partileri ne yapıyor?

Lafı sağa sola çekmeye gerek yok.

Başta ana muhalefet partisi CHP ülkemizde terörün bitmesi için yapacağı tek şey şu olmalı.

CHP HDP ile seçim ittifakı yapmadan önce şunu demelidir; “ey HDP yetkilileri, geçmişte şu oldu, bu oldu bugüne kadar yaşananları ve yapılan hataları bir tarafa bırakalım ve bundan sonra HDP li yetkililer olarak PKK terör örgütü ile aranızı kapatınız, ülkemizde gerçekten Demokrasinin varlığının devamını istiyorsanız, halkın hür iradesi ile seçimlerin yapılmasını istiyorsanız, terör örgütü PKK ve diğer terör örgütleri ile bağlantınızı kopartınız ve seçimlere birlikte öyle girelim” demesi gerekir!!!

HDP halen PKK jın siyasi uzantısı olarak terörün devam etmesini istiyor, CHP halen terörün varlığını ve terör örgütü PKK nın ülkemiz insanına yaptığı katliamları görmezden geliyor kendi seçmeninin de terör konularını düşünmesini istemiyor!!!!

Peki CHP, terör örgütünün uzantısı HDP ile iş birliği yaparak Cumhur İttifakı Hükümeti yıkmak isterken, kendisini “ülkücü, milliyetçi” parti gibi gösteren İP ne yapıyor, yani Meral Akşener’in sözde Milliyetçi partisi ne yapıyor?

Ülkemizde terörün bitmesi için olağan üstü mücadele veren Cumhur İttifakı partiler, AK Parti, MHP ve BBP ciddi mücadele yaparken ve terör örgütü bağlantısı olan hiçbir oluşumla bir araya gelmeyi red ederken, CHP terör destekçisi HDP ile işbirliği yaparak Cumhur İttifakı Hükümeti yıkmaya çalışırken, kendisini “Milliyetçi” parti olarak göstermeye çalışan İP, yani Akşener’in genel başkan olduğu partide CHP ile birlikte seçim ittifakı yapıp, Cumhur İttifakı Hükümeti yıkmaya çalışıyorlar!!!!

Yukarıdaki düşüncemizi Türk seçmeni, Türk halkı bilmektedir.

Bugün 25 yaş üstündeki her genç ülkemizde yaşanan terör olaylarını biliyor, oyunu ona göre veriyor.

Ülkemizde terör olayları bitmeden “ülke kalkınmasından yeterli şekilde söz etmek mümkün değildir!!!

Çok şükür ki bugün Cumhur İttifakı partilerin oluşturduğu hükümet terörle amansız mücadele yapıyor ve terörü belli bir bölge içinde tutarak yakın zamanda terörün kökünü tamamen kazıyarak, sonuca gidecektir.

Bugün ülkemizde yani 5-6 sene içinde ülkemizin genelinde iş insanları her bölgede yatırım yapıyorsa bunun en önemli neden ülkemizin genelinde terör olaylarının olmamasındandır!

Evet; ülkemizde ekonomik sıkıntılar vardır, var olan gerçeği asla inkar edemeyiz, ama yapılan terörle mücadeleyi ve ülkemizin dünyadaki ekonomik krizlerden en az etkilenmesi için yapılan çalışmaları da görmezden gelemeyiz.

10 sene önce, hatta 6-7 sene önce Niksar’dan Tokat’a gece kimse gidemezdi, çünkü terör örgütleri bölgemizde vardı zaman zaman cirit atıyorlardı, kırsalı saymıyoruz, insanlar yaylalara çıkamıyordu, yaylalarda teröristler yaşıyordu!!!

Evet; bugün ekonomik kriz vardır ama çok şükür huzurlu bir ülkede yaşıyoruz, insanlar geçinmek için, daha mükemmel yaşamak için ülkemizin her bölgesine gidiyor, tatillerini yapıyor, geçim mücadelesini veriyor.

Halkımız bugün Hükümete tek noktada sitem ediyor ve kızıyor; “ekonomik sıkıntı yaşıyoruz, Elektrik çok pahalı, AAK Parti teşkilatı ve mensupları halktan kopuk yaşıyor, var olan sıkıntıların çözülmesi için Hükümete destek vermiyor” diyor!!!

Halkımız bugün yani 2023 seçimlerinde Muhalefet partilerine neden oy vermeyecek?; yukarıda ifade ettiğimiz gibi ülkemizi 40 yıldır KAN GÖLÜNE ÇEVİREN, BEŞİKTEKİ ÇOCUKLARI KATLEDEN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YOK OLMASI İÇİN MÜCADELE YAPMAYAN VE PKK terör örgütünün uzantısı siyasi parti HDP ile seçim ittifakı yapan CHP ve yine hükümeti yıkmak için, devleti ele geçirmek için HDP ile işbirliği yapan İYİ Partiye Türk halkı asla oy vermeyecektir, bunun anlamı bu partilere hiç oy verilmeyecek anlamı taşımıyor.

Keşke; gerçek CHP li seçmen, Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk’ün kurduğu CHP, ülkemizi bölmek isteyen terör örgütü destekçisi partilerle iş birliği değil, Türk seçmeni ile iş birliği ve ortaklık kursa da seçmeler arada bir tercihlerini yenileyip hata yapan partilere DUR! diyebilme imkanı yakalasa!!!

Bakınız yukarıdaki tespitlerimizi gerçek anlamda CHP li olan bir insanın sözleri ile noktalayalım.

  1. Dönem CHP Milletvekili Barış Yarkadaş:

“HDP’nin verdiği oyla kazanılan belediyelerden İYİ Partililer ihaleler aldılar, tek tek biliyorum, konuşturmasınlar beni…

“Sonra da diyeceksiniz ki ‘Biz HDP’yi meşru saymıyoruz'” diyerek, kirli siyasetin nerelere geldiğini gösteriyor!!!

Günün sözü; “Her şey vaktinde gelecektir, Allah’ın takdirine güvenin ve içiniz rahat olsun.