2023 SEÇİMLERİ YAKLAŞTIKÇA MUHALEFET PARTİLERİNİN GENEL BAŞKANLARI  HALKA BASKI YAPMAYA BAŞLADI.

2023 SEÇİMLERİNE 1 YILDAN DAHA AZ ZAMAN KALDI, SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN İP  GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER VE GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU ÇIKTIKLARI İL VE İLÇE ZİYARETLERİNDE HALKIN YANINA GELDİKLERİNDE KENDİLERİNE SORULAN SORULAR KARŞISINDA SORUYU SORAN İNSANLARA ÇOK AŞIRI BASKI YAPTIKLARI DİKKAT ÇEKİYOR!.

Siyasi parti liderleri halkın içine girdiklerinde gelecek her soruya tam ve doğru cevap vermek zorundadırlar.

Muhalefet partileri Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan için; “DİKTATÖR” yakıştırması yaparak suçlayıcı dil kullanırken, Akşener’in sıkça halka tepki çeken sözlerle cevap vermesi, onları dövecek şekilde davranması halkın dikkatinden kaçmamaktadır.

Uzun Yıllar AK Partide çalışma yapan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan’ın halkın arasına girdiklerinde söylenen ağır sözler karşısında bizler bile mahcup olurken, Akşener, Davutoğlu ve Babacan’ın halkın içine girerek kendilerine sorulan sorular karşısında tepki göstermelerini bir insan olarak normal karşılamış olsak da, onların bir siyasetçi olarak halkın içine girdiklerinde kendilerine gelen  sorular karşısında verdikleri tepkileri kabul etmek mümkün değildir.

Sanırım her 3 parti genel başkanı yaptıkları  açık hava toplantılarında ve salon toplantılarında istedikleri kalabalıkları sağlayamadıklarından dolayı halkın içine girerek, kendilerini “halkla birlikte” imajını vermeleri ne yazık ki kendileri için her geçen gün tehlikeli olmaya devam ediyor.

Muhalefet parti genel başkanları halkın içine girdikçe daha çok sıkıntılara düşeceklerini görmek mümkündür.

Halka güvenerek yola çıkanlar, halka baskı yapmaları, halka tepki göstermeleri onları seçim sandığının dibine gömecektir!…

Bizlerin bu tespitlerine kızanlar, tepki gösterenler ilk önce muhalefet parti genel başkanlarının halka karşı nasıl davrandıklarına bakmaları gerekir.

Bugün bazı muhalefet parti taraftarları konuşurken ayakları yere basmasa da, 2023 seçimlerinde sandıktan hangi partilerin galip geldiğini gördüklerinde pek çok partinin levhasını sökecek insan bulamayacaklardır.

Günümüzde ekonomik sıkıntılar devam ederken, sıkıntıların yaşandığı günümüzde dahi Cumhur İttifakı partilerinin oyları düşmezken, muhalefet partilerinin oylarında yükselme olmaması bile Millet partini oluşturan partilerin 2023 seçimlerinde sandıkta takılacaklarının en önemli işaretleridir.

2023 seçimleri yaklaştıkça Millet İttifakını oluşturan partiler daha çok hata yapacaklar, terör konusunda HDP ile yaşayacakları sıkıntıyı halk asla kabul etmeyecek, 2023 seçimlerine kadar Güneydoğuda yaşayan halk her geçen zamanda HDP de rest çekerek istedikleri partiye hür iradeler ile oy vereceklerdir.

Muhalefet partilerinin bazı seçmenleri şunu kenara not etsinler.

Güneydoğuda MHP ye oy vermezler sözü, PKK terör örgütünün zayıflaması ile birlikte MHP Güneydoğudan önemli oranda oy alacağı unutulmamalıdır.

PKK terör örgütü her seçimde ciddi baskılar yaparak aldığı oyları 2023 seçimlerinde asla alamayacaktır.

Devlet ülkemizin her köşesinde  hakim güçtür, PKK terör örgütü baskısı ve korkusu artık eskisi gibi yoktur, 2023 seçimlerinde alınacak tedbirler sayesinde Güneydoğu halkı uzun yıllardan beri ilk defa hür iradesiyle oy kullanacaktır.

Aslında Güneydoğuda Hükümetin uyguladığı serbestlik, insanca yaşama hakkı, her insanın, istediği gibi konuşma, yazma hakkını vermesini Hükümet halka anlatamamış, terör örgütü ve hükümeti yıkmak isteyen şer odakları Güneydoğu halkının “hür iradeleri ile yazma, konuşma hakkını sanki “terör örgütü” sağlamış gibi, halka anlatmaları terör örgütünün daha çok güçlenmesini sağlamıştı!!!!!

Güneydoğuda Hükümet yalnızca terör örgütü ile mücadele yapmadı, şer odaklar ile de mücadele yapmak zorunda kaldı.

Güneydoğuda oynana oyun tarif edilemeyecek kadar büyük olduğunu düşünüyoruz.

Güneydoğuda Devlet hakim güç olmasa, “açılım süreci” başlatılmamış olsa, Güneydoğunun hali çok farklı olabilirdi, bugün Suriye’deki terör odaklarının ortadan kalkması için mücadele eden Hükümet aynen Suriye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçleri yaşaması an meselesi olabilirdi!….

Ülkemizdeki muhalefet partileri iktidara gelmek için değil, Cumhur İttifakını yıkmak için geldiğini anlamamak saflık olur.

Muhalefet partileri gerçekten halkın desteği ile Hükümet kurmak isteselerdi, halkın sordukları sorular karşısında tepki veren, halka baskı yapan ve hatta parti liderlerinin etrafındaki ahlaksız insanlar tarafından dövülen halk olmaması gerekirdi!!!!

Halka baskı yaparak seçim kazanmak geçmişte kaldı.

Günümüzde seçim kazanmak, halkın kalbini kazanmak, her şeyden önemlisi halkın GÜVENİNİ KAZANMAKLA MÜMKÜNDÜR.

Halka baskı yapanlar,

Seçim sandığında baskı yiyeceklerdir.

Halka rağmen kimsenin bir seçim kazanması söz konusu değildir.

Günümüzdeki var olan ekonomik sıkıntıya rağmen halen Cumhur İttifakı partiler %50 üzerinde oya sahipse, bundan sonraki günlerde Hükümetin alacağı çeşitli ekonomik tedbirlerle bu %50 lik oran daha da yükselecektir.

Hükümet bundan sonra daha dikkatli olmak zorundadır.

2023 seçimlerine kadar yapılmak istenen provakatör hareketler ve olaylar, halkın sandıklara gitmemesini sağlayacak noktaya gelmesine fırsat verilmemelidir.

Şeytan ayrıntıda gizlidir sözünü hatırlatmak isterim.

Zafer Partisi genel başkanı Ümit Özdağ, bir toplantıda gençlere yönelik olarak; “anne ve babalarınızı eve kitleyin sandığa gitmesin” sözleri ihmal edilecek sözler değildir.

Günün Sözü; ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR