Ülkemizde Koyun hayvanının çok olması karşısında, kesimi yapılan Koyunların Derileri ve hatta Yünleri satış sıkıntısı yaşanması dolayısıyla, Deriler ve Yünler Dağlarda, arazilerde bırakılarak çürümeye terk ediliyor.

Milli servet olan Koyun derilerini alınmadığı, alınmış olsa da satışının yapılmaması kesimi yapılan Koyun derilerinin çöplüklerde çürümesine neden olduğu dikkat çekiyor.

Kurban bayramında kesimi yapılacak olan Koyun hayvanlarının derileri 2022 yılında da yine çöplükleri doldurması bekleniyor, çürümeye terk edilen Koyun derisinin mutlaka işlenmesi ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır.

Koyun derisini almaktan vazgeçen, işletmeler SUNİ Koyun derisini üreterek ülke ekonomisine büyük zararlar verirken, aynı zamanda da Doğanın daha çok kirlenmesine de atkı sağlamış oluyorlar.

Hükümet Koyun derilerini çöp yığını olmaması için gerekli tedbirleri alması bekleniyor.

Özellikle Kurban bayramında kesilen derilerin yerel imkanlarla toplanıp, derilerin işlenerek dini bir vecibenin yerine getirilirken günaha girmemeleri, aynı zamanda da Milli bir servetin yok olmamasına vesile olunacaktır.

2022 yılında kesimi yapılacak olan Koyun derilerinin işlenerek ev ve işyerlerine kullanabilecek ürünlerin yapılması sağlanması halinde, hem milli servetin yok olmaması sağlanacak, aynı zamanda da Doğal bir ürünün ev ve işyerlerinin güzel alanlarında güzel görsellik sağlayacaktır.

MİLLİ BİR SERVETİN YOK OLMAMASI VE DİNİ BİR GÖREVİNDE SAKATLIK YAŞANMAMASI İÇİN, SORUMLU HERKESİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

CEMALETTİN BİLGİN

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ