Cemalettin Bilgin

MİLLİ RUHLARINI KAYBEDENLER!.

“MİLLİ VE DİNİ RUHLARINI KAYBEDEN MİLLETLER, YOK OLMAYA MAHKUMDUR”

15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN MİLLİ VE DİNİ RUHUNUN YÜKSELDİĞİ VE HATTA GBÖKLERE ÇIKTIĞI GÜNDÜR.

15 TEMMUZ İHANET DARBE GİRİŞİMİ BAŞLADIĞINDA TÜRK MİLLETİNİN MİLLİ RUHU CANLANMAMIŞ OLSA İDİ, BUGÜN BU TOPRAKLAR KAHPE BİZANS ASKERLERİNİN, VAMPİR DEVLETLERİN ASKERLERİNİN POTİNLERİ ALTINDA İNLEMİŞ OLACAKTI.

15 TEMMUZ İHANETİ CANI GÖNÜLDEN YAŞAMAK VE YAŞATMAK BUGÜN İÇİN DE KIYMETLİDİR.

15 TEMMUZ İHANET DARBE GİRİŞİMİNİ BUGÜN YAŞIYORGİBİYİM.

MİLLİ RUHUN ZİRVE YAPTIĞI BİR GECE İDİ.

Akşam haberlerinde ilginç bir hareketlenme, ilginç görüntüler, şaşırtıcı sözler ortaya çıkmaya başlamıştı.

Genel Kurmay Başkanlığı önünde hareketli saatler yaşanıyordu, silen sesleri, Ambulanslar adeta Genel Kurmay binasının etrafını kuşatmış idi ve süreç o zaman başladı, o saatten sonra artık caddelere sığmaz olmuş idik, derken o ruh ve heyecanla kendimizi Niksar Polis Karakolu binası önünde nöbette bulduk!.

15 Temmuz ihanet darbe girişimi gecesi çok şükür Niksar’da bulunan askeri birimler içinde herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadı.

15 Temmuz gecesi Polis Karakolu önünde sabaha kadar nöbet tuttuk, hiçbir insanımız, yarınımız ne olacak?, nasıl bir günle karşılaşacağız?” diye düşünmedi, TV leri sürekli izledik sayın Cumhurbaşkanımız  TV çıkıp konuşunca hep birlikte rahatladık, sabaha kadar nöbet devam etti.

15 Temmuz gecesi ile birlikte ilk 6 gün heyecanlı anlar yaşandı, ihanet ile birlikte kimler ne kazandı?, kimler ne kaybetti, bunları gördük, ihanetin içinde olanlar hiç bir şey yokmuş gibi meydanlarda kendilerini gösterdi!…..

Bugün 15 Temmuz 2022 tarihi.

Niksar’da 15 Temmuz ihaneti tekrardan anlamak ve ders almak için yapılan program saat 10 da başlamak üzere davetiyeler resmi kurumlara ve STK lara dağıtıldı, saat 9.50 ye kadar salona kimse gelmesi Kaymakam bey ve bazı kurum yetkilileri 9.55 de salona geldiler, program saat 10.10 da başladı, daha sonra şehitlikler ziyaret edildi, Kuranı kerim okundu, Dua yapıldı, daha sonra Keşfi Camiinde, İlahiler okundu, Hatim  duası yapıldı, akşam saat 20.30 da Kaymakamlık önünde başlayacak 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ” gerçekleşecek, akşam başlayacak olan program gece saat 01 e kadar sürmesi bekleniyor.

Yazımızın başlığını; “MİLLİ RUHLARINI KAYBEDENLER!.” Diye başladık ve devamla.

“MİLLİ VE DİNİ RUHLARINI KAYBEDEN MİLLETLER, YOK OLMAYA MAHKUMDUR” dedik!…

Bazı sıkıntılı süreçler neden bizi bulur?

Sabah saat 10 da başlayacak olan programa katılım saati yaklaştığı halde programa katılımın hiç gözükmediğini kısa sürede sosyal medyamda paylaşım yaptım, daha sonraki süreçte Cuma saatinde Caminin etrafında bulunan işyerlerindeki müzik sesinden son derece üzüntü duydum.

Olumsuzluklar üst üste gelince insan etkileniyor.

Sabah Halk eğitim salonunda yapılacak olan programa katılımın az olması düşündürücüdür!. Toplantı saatinden 10 dakika önce kaymakam bey, Komutanlar, Cumhuriyet Savcısı, Belediye Başkanı gelmişti, kurum yetkilerinden bir elin parmakları kadar insan gelmemişti, STK lar yoktu, sonuçta az sayıda insana konuşmacı konuşmasını yaptı ve program son buldu.

Bizler kimin hangi toplantıya gelip gelmediğine bakmıyoruz, çokta önemli değil, işini ciddiye almayanlara sitemiz olabilir.

Bizler her toplantıya mutlaka katılıyoruz, üzerimize düşen görevi de yapıyoruz.

Toplantıya katılmama nedenleri; “işim var, tatile çıkmıştı, mesire yerlerine gitmeyi planlamıştı” vs gibi mazeretler üretmek anlamsız, bir kurum seçiminde, seçile bilmek için olağan üstü gayret sarf edip hatta insanları gruplaştırarak seçim kazananlar, kazandıkları kurumun, derneğin vs her ne ise temsil edilmesi gerekir.

Sanırım insanlar şu düşünceler içindeler;

TATİLİ KENDİSİNE REHBER EDİNENLER, MİLLİ RUHUN HAYAT BULMASINA FIRSAT VERMEZLER!.

CUMA GÜNÜ EZAN OKUNURKEN  EĞLENCE YAPILAN YERİN SESİ CADDEYİ RAHATSIZ EDECEK KADAR SES YÜKSEKLİĞİNE ÇIKIYORSA, MİLLİ RUHUN KAYBEDİLMEYE BAŞLADIĞI ZAMANDIR.

CUMA NAMAZI SAATİNDE CAMİYE YAKIN İŞYERLERİNDE ŞARKILAR ÇALINIYORSA, BUNUN GÖSTERGESİ MİLLİ RUHUN KOYBOLMAYA, DÜNYALIK RANTLAR VE EĞLENCENİN DİBİNE DİBİNE VURULMAYA BAŞLADIĞI GÜNLERDİR!…..

BİRİLERİ CUMA SAATİNİ BİLMİYORSA, CUA SAATİNDE ARAÇLARI ŞANGIR ŞANGIR MÜZÜK SESİ İLE CAMİLERİN YANINDAN GEÇİYORSA, MİLLİ RUHUN ZAYIFLADIĞINI GÖSTERİR.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı günün her yıl anılmasına önem veririm, çünkü bu günde yaşanan olaylar ve Türk Milletinin yazdığı destanlar nesilden nesile aktarılmalı asla unutulmamalıdır.

Yunanlıların İzmir’de nasıl denize döküldüğü destanlaşan anlar anlatılıyorsa, 15 Temmuz ihanet darbe girişimi karşısında Türk milleti tarafından hainlerin karşısında dimdik ayakta kalması ve kahpeliğe geçit vermeyip, Türk milletinin Hür ve özgür kalması mücadelesindeki başarısı asla küçümsenmemelidir.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü halen anlayamamış ama, bir şekilde birilerinin desteği ile koltuk kapıp koltukta oturanlar, 15 Temmuz ihanetini anlayamazlar, yapılan etkinliği önemsemezler ve hatta ahlaksızca yapılan çalışmaları küçümserler!…

15 Temmuz darbe girişimi asla unutulmamalı, unutturulmamalıdır.

15 Temmuz’u unutturmak, Türk Milletinin Hür ve Bağımsızlığının önüne set çekmektir, MANDA YÖNETİMLERİNE tabi olmaktır.

Yapılan etkinlikleri beğenmeyebilirsiniz, yeterli bulmaya bilirsiniz, lakin yapılan etkinliklere hiç değilse bedenen katkı sağlamak gerekir, saygı duymak gerekir!.

Türk milletinin özelliği şudur; VATAN VE MİLLET TEHLİKEDE İSE, EZAN, KURAN, BAYRAK SIKINTILI SÜREÇ YAŞAMAYA BAŞLADIĞI GÖRÜLDÜĞÜNDE KOLTUKTA KİMLERİN OTURDUĞUNA BAKMAZ, DÜN KAZMA KÜREKLE DÜŞMAN KAHPELİĞİNE KARŞI GELMİŞ İSE, BUGÜNDE AY YILDIZLI BAYRAĞI ELİNE ALIR, TANKIN, TÜFEĞİN KARŞISINA DİKİLİR; TÜRKİYE HÜRDÜR, HÜR KALACAKTIR”  diyerek kahpeliklere boyun eğmez.

Günün Sözü; Allah’ım, Kim bize karşı kötü bir niyete sahipse, ne tesadüfle, ne hayalle, ne de gerçekle bizi onunla karşılaştırma…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.