İki Toplantı İle gerçekleşti

AK Parti  Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan Niksar ziyaretinde halkın talepleri doğrultusunda iki toplantı gerçekleştirdi.

İlk toplantı, Merkez Mahalle, Köy Muhtarları, Mahalle Başkanları ve köy temsilcileri ile gündeme dair değerlendirmelerde bulunmak, bölge sorunlarına çözümleri istişare etmek üzere, Milletvekili, AK Parti il yöneticileri, , İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İlçe Başkanı Semih Tepebaşı , Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl Genel Meclisi üyeleri Sadullah Karataş, Şahin Günseren, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri esnafları ziyaret ettikten sonra Niksar Belediyesi toplantı salonunda istişare toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan yapılan toplantıda vatandaşların dertlerini dinledi, vatandaşların dertlerini not ettikten sonra sıkıntıların ve taleplerin giderilmesi için gerekli açıklamalarda bulundu, talepleri ilgili kişi ve kurumlarla görüşerek çözüm yolları buldu.

Köy ve Mahalle muhtarları yaşadıkları sıkıntıları Milletvekili Mustafa Aslan’a dile getirdiler, kısa zamanda çözüm bulan muhtarlar Milletvekili Aslan’a teşekkür etti.

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan yapılan toplantıda; arkadaşlar toplantıya iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum, sizlerle bir araya gelerek yüz yüze sohbet etmek ve karşılıklı diyoloğ içinde çözümler üretmek bizler için kıymetli bir çalışmadır, kısa zamanda bulduğumuz çözümleri, zaman içinde  çözülecek meseleleri el birliği içinde yapıyoruz, sizlerin dertlerini dinlemek ve çözüm bulmak bizlerin görevidir, inşallah Tokat’ın kalkınması için bizler çalışırken, sizlerin görüş ve önerilerine de önem veriyoruz, toplantıya iştirak ettiğiniz için tekrardan teşekkür ediyorum, toplantıyı organize eden ilçe başkanımız Semih beye ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, Ak Parti İl Başkan vekili Ali Özer, İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri, Arasta Çarşısı esnaflarını ziyaret ederek işlerinde kolaylıklar ve bereketli bol kazançlar dilediler.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan esnafların dertlerini dinledi, kısa sürede çözüm bekleyen sıkıntıların giderilmesi için gerekli kurumlarla görüşmeler yaparak çözümler üretildi.

AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ ASLAN İKİNCİ TOPLANTIYI YAPTI

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan Niksar ziyaretinde esnafları ziyaret ettikten sonra Niksar belediyesi iş merkezindeki salonda ilk toplantıyı Köy ve Mahalle muhtarları ile yaptıktan sonra, ikinci toplantıyı taksici esnaflarla yaptı.

Taksici esnaflarla bir araya gelen, AK Parti Tokat Milletvekili Aslan, İl Başkan Yardımcısı Ali Özer,  İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimi ile birlikte toplantıyı gerçekleştirdi.

NİKSAR TAKSİCİ ESANAFLARIN SIKINTILARI ANLATILDI

Niksar’da taksicilik hizmeti veren esnaflar dertlerini anlatmak üzere Tokat Milletvekili Mustafa Aslan’ın davetine katılarak dertlerini dile getirdiler.

Niksar’da Taksici esnafların sayısının 61 olduğu, bunlardan bir kısmının aktif taksicilik yapmadığı, taksicilik yaparak ailelerini geçindiren insanların sıkıntılarının basit ama çözülmediği için kangren haline dönüştüğü ifade edildi.

AK Parti Tokat Milletvekili Aslan toplantıda; “arkadaşlar toplantımıza iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum, ilçe başkanımız Semih bey sizlerin sıkıntıları olduğunu bildikten sonra sizleri dinleme ve sıkıntılarınıza çözüm bulmak için buradayız, ilk önce sizler dertlerinizi, sıkıntılarınızı anlatın sonra çözüm yollarına bakalım, sizlerin sıkıntılarını dinledikten sonra bizlerde Tokat için neler yaptık onları kısa olarak anlatmak isterim” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Aslan’ın açış konuşmasından sonra Taksici Esnaflar dertlerini şu şekilde dile getirdi. “vekilimiz Niksar’da taksi hizmeti veren esnaflar olarak Cumhurbaşkanımızın yaptığı çalışmaların ve taksicilere verdiği desteğin biz Niksar’da hizmet veren Taksici esnaflara da verilmesini istiyoruz. Bizler Niksar’da önemli bir hizmeti yaparken ne yazık ki üvey evlat muamelesi görüyoruz. Bizlerin en büyük sıkıntıları içinde taksi devirlerinde büyük paralar ödüyoruz, Niksar dışında hiçbir şehirde bizlerin ödediği 22 bin TL ödemeyi hiçbir belediye almaz iken bizler alım satımda 22  bin TL para ödemek zorunda kalıyoruz, mesele babasının yaşı ilerlediği için Taksicilik yapamayacak bir arkadaşımız oğluna taksiyi devrederken yine 22 bin TL belediyeye para ödemek zorunda kalıyor, bu haksızlığın giderilmesini istiyoruz, ayrıca Niksar’da korsan taksicilik yapanların engellenmesini talep ediyoruz, Niksar Devlet Hastanesi bölgesinde çalışan Taksiciler olarak çok büyük mağduriyet yaşıyoruz, yazın ve kışın hava şartlarının kötü olduğu dönemlerde sürekli sıkıntı yaşıyoruz, belediye Hastane bölgesinde çalışmak isteyen Taksicileri ihale ile burayı bizler everdi ama, hastane yönetiminden kaynaklı çok sıkıntı yaşıyoruz, bizlere ne Polikinlikler bölgesinde nede Acil bölgesinde  hastalara hizmet vermemize izin verilmiyor, hastaları uzak yerlerde indirmek zorunda kalıyoruz, bu konuda sizlerden yardım bekliyoruz” dediler.

AK Parti Tokat Milletvekili Aslan soruları ve sıkıntıları dinledikten sonra; “arkadaşlar yaşadığınız sıkıntıların yaşanmaması gerekir, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan taksicilere yönelik yaptığı düzenlemeleri biliyorsunuz, bizlere sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda sizleri ziyaret ediyor ve dertlerinizi dinliyoruz, sıkıntılarınızı inşallah kısa zamanda çözeceğiz, konunun muhatabı belediye başkanımız Özdilek bey, kendisi ile görüştükten sonra sizlere gerekli açıklamayı yapacağım, Hastane bölgesindeki sıkıntının bu kadar olduğuna şaşırdım, sonuçta sizler hizmet yaparken halkımız için oradasınız, yanlış anlaşılmalar var ise düzelteceğiz, Cumhurbaşkanımızın taksicilere ve halka olan samimiyeti bizler için örnek çalışmalardır, diğer korsan taksi meselesini de kaymakam beyle görüşerek çözüm bulunacağını düşünüyorum, bizler için çözümsüz bir iş yoktur, haklın haklı taleplerini karşılamak bizlerin görevidir” dedi ve sorulara cevapları verdikten sonra  Tokat için yapılan bazı çalışmaları dile getirdi.

AK Parti Tokat Milletvekili Aslan; “arkadaşlar taleplerinizi ve isteklerinizi not aldı gerekli çalışmaları kısa zamanda yerine getireceğiz, tabi ki sizlerin  isteklerini yerine getirdikten sonra içinizden bazı arkadaşlar Tokat için ne yaptınız? Sorusunu sormanızı isterdim, bizlerde Niksar için Tokat için ciddi çalışmalar yaptığımızı bir kez daha kısa başlıklar altında ifade etmek isterim. Niksar’da hükümetimizin ciddi yatırımı yapılmaktadır, Niksar Aspes Su borularından su içmekte iken inşallah Niksar’ın alt yapı meselesi tamamlandığında daha sağlıklı Suya kavuşmuş olacaksınız, Niksar önemli yatırımlar aldı, alt yapı çalışması, Yüzme havuzu, Hükümet Konağı, kapalı Spor salonu, Kültür merkezi önemli yatırımlar içindedir, Tokat-Niksar yolunun bitmesi için yoğun çalışmalarımız var ancak burada arazi sahipleri bizlere yardımcı olur ise yolun yapım ödeneği Bakanımız tarafından ayrıldı yeter ki vatandaşlarımız yolun istimlak işini beklemez ise, dört yol Hamidiye köprüsü arasındaki sıkıntılı bölgenin kısa zamanda yapılması gerçekleşecektir, dönekse deresine harcanacak para 1 milyar 200 milyon TL  dir, bugüne kadar diğer tarafa harcanan para 400 milyon TL dir, bu bölgenin kısa zamanda yapılması için arazi sahiplerinden destek bekliyoruz, vatandaş istimlak edilecek arazileri için en üst seviyeden paralarını mutlaka alacaktır ama istimlak işi biraz işleri uzatmış olacağı için sizlerden yardım bekliyoruz, Hava Limanı inşallah yıl sonuna kadar tamamlanacak, Niksar-Ünye arasındaki yolun kısa zamanda bitmesi için Ordu Milletvekillerimiz ile birlikte çalışıyoruz inşallah bu çalışmalar kısa zamanda hayat bulur, Başçiftlik yolunu önemsiyoruz, sizler o yolu en çok kullanan insanlarsınız, yol konusunda inşallah bütün sıkıntılar 2022 yılında tamamlanmış olacaktır. Arkadaşlar sağlık yatırımları Tokat’ta  yapılmıştır, Tokat merkeze ek bina yaparak sağlıkta sıkıntı yaşanmamasına çalışıyoruz, ilçelerdeki sağlık yatırımları bitmek üzere, ayrıca Niksar’da yapılması planlanan yarı açık Ceza evi çalışması yakında başlayacak, Kapalı ceza evi için yer istedik ama Niksar’da yer bulunamadığı için kapalı ceza evi şu an için askıya alındı yer bulunduğunda bu çalışmada yapılacaktır, yine bölgedeki Sıcak Su yatırımları ve Turizm yatırımları hızla devam ediyor, Spor Tokat projesi kapsamında Tokat bölgemizde 250 trilyon TL yatırım yaparak pek çok ilin ulaşmasının mümkün olmayan spor komplekslerine kavuşuyoruz, Milli Eğitim yatırımlarımızda çok kıymetli hale geldi Tokat Bölgesinde 94 okulun yeniden yapılması Milli eğitim konusundaki Tokat’ın şanslı olduğunu göstermektedir, sizlerin zamanını almama için kısa başlıklar halinde dile getirmeye çalıştığımız yatırımlar siz değerli halkımızın mutluluğu içindir, AK Parti iktidarı her zaman siz değerli halkımızın hizmetinde olduğunu yaptığı çalışmalarla her zaman ispat etmiştir, ilginize ve desteklerinize tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Aslan ve beraberindeki heyet toplantıdan sonra Tokat’a hareket ettiler.