Rusya – Urayna savaşı sonrasında ayçiçek hasatı ve üretiminin her zamankinden daha önemli hale geldiğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Ayçiçek alım fiyatlarının açıklanması çiftçimizi rahatlatacaktır” dedi.
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Turhal İlçe Başkanı Yusuf Bayın, Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçi ve beraberindeki heyetle Zile Ticaret Borsası ziyaret etti. Bulut, “Zile Bölgesinde yaklaşık 140 BİN dönüm arazide ayçiçek hasatı yapılmaktayken halen Ayçiçek alım fiyatlarının açıklanmamış olması nedeniyle Zile Ticaret Borsasını ziyaret ederek Borsa Başkanımızda bilgi aldık ve fiyatların açıklanması için çağrıda bulunduk” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin yüksek kapasitede ayçiçeği üretimi ve işleme kapasitesine sahip olduğunu aktaran MHP’li Yücel Bulut, “Çiftçimizin desteklenmesi, onların sorunlarının çözülmesi durumunda dünyanın yaşadığı tahıl sıkıntısını biz en az zararla atlatabiliriz. Bu hem çiftçi ve köylümüzün kalkınmasına hem de insanlarımızın ucuz ürüne ulaşmasına katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer Teke de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çiftçi ve köylümüze destek veren, sorunlarını dile getiren Milletvekilimize teşekkür ediyorum” dedi.