MHP VEKİLLERİNDEN TOKAT ÇIKARMASI

MHP Tokat Millet Vekili

MHP Tokat Millet Vekili Av Yücel Bulut, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak Afyon Milletvekili Mehmet Taytak ,MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u ziyaret ettiler

Tokatta ve İlçelerindeki ulaşım sorunlarını ve çözüm yolları hakkında yapılan görüşmede hakkında açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut ‘’Yeşilyurt’a Verilen Söz Yerine Gelmiş Ve Üst Geçit Sorununa Çözüm Üretilmiştir. Daha önce Yeşilyurt İlçemize ziyaretimizde gündeme gelen vatandaşlarımızın sıklıkla gündeme getirdiği üst geçit ve alt geçit sorunları sayın genel müdürümüze aktarılmış ve bu konuda yardımları istenmiştir. Yıllar önce Yeşilyurt İlçesine yapılan ancak anahtarları bulunamadığı için hizmete açılamayan ve üstelik kullanılmadığı gibi ayıplı malzeme kullanılması nedeniyle hasar gören Üst Geçit’in anahtarları temin edilerek en kısa zamanda asansörlerinin devreye sokulması konusunda talimat verildiği gibi, ayrıca bir alt geçit inşa edilmesi amacıyla yerinde bir inceleme yapılması için görevlendirme de gerçekleştirilmiştir.’’dedi daha sonra Tokat’ın ve ilçelerinin geleceği ve ulaşımı için büyük önem taşıyan demir yolu projesi hakkında açıklamalarına devam eden Milletvekili Bulut’’ TURHAL TOKAT TREN YOLU PROJESİ TAMAMLANDI/TREN TOKAT’A GELİYOR Ziyaretimiz kapsamında Tokat iline hızlı tren ya da hızlandırılmış tren seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda bekleyişin sürdüğü tarafımızca gündeme getirilmiştir. Sayın Genel Müdür ise bizzat proje haritası üzerinde sunum yaparak; TURHAL İLE TOKAT’I birbirine bağlayacak tren yolunun projelendirmesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve yakında hayata geçirilmesi aşamasına geçileceğini ifade ederek böylece yıllardır tren yolunun Tokat’ta kadar ulaşmaması nedeniyle dile getirilen eleştirilerin de son bulacağını ifade etmiştir. Demiryollarının bütçe ve mali imkanları ölçüsünde projesi tamamlanmak üzere olan Turhal Tokat Demiryolunun en kısa zamanda hayata geçirilmesine gayret gösterildiği ifade edilmiştir.

TOKAT ANKARA ARASI EN KISA ZAMAN DİLİMİNE DÜŞÜRÜLEBİLİR.

Genel Müdürümüz ayrıca stajını Turhal Şeker Fabrikalarında gerçekleştirdiğini ifade ederek bölgeyi çok iyi tanıdığını ve bölge insanını çok sevdiğini; Tokat Kebabının lezzetini ise sürekli anlattığını, zaman zaman Perşembe Yaylasına gitmek için halen Tokat güzergahını kullandığını ifade etmiştir.

Tokat ile Ankara arasında beklenti oluşturan hızlandırılmış tren seferleri ile ilgili olarak çeşitli alternatifler olabileceğini, bunlardan bir tanesinin de Yıldızeli üzerinden Ankara’ya geçen ve hızlandırılmış sefer taşıyacak olan hattın, Tokat Merkez Yıldızeli arasında servis konularak Tokat’a bağlanması seçeneği olduğunu ifade etmiştir. Böylece Tokat Ankara seferlerinin 3 saat seviyesine düşebileceği ve alternatif güçlü bir hat olacağı, bu konudaki çalışmaların titizlikle takip edildiğini ifade etti’’dedi.