MHP Tokat milletvekili aday adayı Alper dirim basın toplantısı yaptı.

Milliyetçi hareket partisi Tokat milletvekili aday adayları tanıtım programları devam ediyor. Cumartesi günü Tokat MHP il başkanlığında milliyetçi hareket partisi milletvekili aday adaylığına müracaat eden Alper Dirim basın toplantısı yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Didim Niksar’dan kalabalık bir konvoy ile Tokat merkez Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığına intikal etti. Milliyetçi hareket partisi il başkanlığından kalabalık bir gruba kendini tanıttı. Bütün milletvekili aday arkadaşlarına aday adayı arkadaşlarla başarılar dileyerek şunları kaydetti.

Dirim “Sayın İl başkanım, kadın kolları il başkanım, İlçe başkanım, teşkilatlarımızın kıymetli yönetim kurulu üyeleri, basınımızın güzide temsilcileri ve davetimize icabet eden değerli gönül dostlarım, ülküdaşlarım günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, her birinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Öncelikle birçok ilimizi etkileyen asrın felaketinde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim. Yine son günlerde Urfa’da meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah’ım bir daha afet yaşatmasın inşallah. Bugün; Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 108’inci Yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu cennet toprakları aziz Türk Milletimize vatan yapan bütün aziz şehitlerimizi, ülkü uğruna şehit olmuş ülkücü şehitlerimizi ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum.

Ben babamın oğluyum Babamın yaktığı meşale ile yürüyorum. Rahmetli babam Güngör Dirim hayatını Milliyetçi Hareket Partisine ve Ülkü Ocaklarına adamıştır. Davasından, partisinden asla taviz vermemiştir. Her seçimde Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde aktif olarak çalışmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Niksar kurucu başkanlığını yapmış bir babanın çocuğu olarak siyasete çok küçük yaşlarda başladım. Ülkücülük eğitimimi Ülkü Ocakları ve ailemden aldım. Hayatımın her aşamasında partimin, çizgisinden hiçbir zaman davasından vazgeçmeden, yılmadan çalıştım. Ülkücü olmanın gururunu ve onurunu yaşamak hayatımın gayesi oldu.

Kıymetli ülküdaşlarım, tıpkı birçoğunuz gibi bende ülkü sevdamı bir baba ve aile geleneği olarak devraldım. Her ülkücü gibi vatanına ve milletine sadık bir nefer gibi yıllarca birçok kademede içimizdeki dava sevgimizi yansıtmaya ve yaşatmaya çalıştım. İçinden geçtiğimiz şu zor günlerde bu kutsal davaya meşru bir zeminde icra etme niyetimiz bizi bugün sizlerin huzuruna getirdi.

Bu birlik, beraberlik ruhu ve anlayışıyla güzel Tokat’ımızı fedakar insanlarıyla, bu kutlu dava yolunda, hep birlikte yürümek ve karşımıza çıkabilecek zorluklara ve her türlü fitneye karşı da “Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz” diye haykırıyoruz.

Melik Ahmet Danişment Gazi’nin yurdu tarihi başkent Niksar’dan bu zorlu çetin yürüyüş için bir sancağın açılması gerekiyordu ve bu sancağı açtım. Konuşmama bir dörtlükle son verirken saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Açtım sancağını kutlu savaşın

Er olan evinde durmasın gelsin.

Anadan, bacıdan, yarin halinden

Tez olup zafer sormasın, gelsin.

Zafere giden bu kutlu yürüyüşte bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Ne Mutlu Türküm Diyene!” şeklinde konuşmasını noktaladı.

ALPER DİRİM KİMDİR?

1977 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden yüksek dereceyle mezun oldu. Aynı yıl başladığı öğretmenlik mesleğine halen devam etmektedir. Sosyal duygusal ve bilişsel gelişim, dijital girişimcilik, bilgi işlemsel düşünme becerisi, afet eğitimi, afet sonrası ruh sağlığı, bağımlılıkla mücadele, öğretimsel liderlik, fikri ve sınai mülkiyet hakları, iklim ve çevre kursları aldı.

2012 yılında “NİK-AKM İnşaat” adlı aile şirketini kurdu. Halen faaliyetlerine devam etmekte olan şirkette, şimdiye kadar yaklaşık 2000 kişiye iş imkânı sağladı ve 1000’den fazla konut yapıp teslim etti. Yaptığı bu konutlarda yaklaşık 4000 kişi yaşamaktadır. NİK-AKM İnşaat halen bünyesinde 3’ü  teknik personel  olmak üzere 150 kişiyi sigortalı istihdam ederek topluma katkı sunmaktadır.

“Biz kazanalım, halk kazansın” felsefesi üzerine kurduğu şirket aracılığıyla şimdiye kadar; 350 öğrenciye burs verdi, babası adına Güngör Dirim Şifa Camii ve annesi adına Gülseren Dirim 4-6 Yaş Kuran Kursu yaptırdı. Bölgedeki Cem Evlerine her zaman maddi ve manevi destek sağladı. Devlet Hastanesi, Okullar, Askeriye, Emniyet, Afat, Kızılay gibi birçok kuruma maddi yardımlar yaptı. Çok sayıda sivil toplum kuruşlarına ve yöresel spor kulüplerine maddi yardımda bulunma ve Kadim Yurtlar Derneği aracılığıyla Türk coğrafyasına maddi yardımda bulunma, su kuyuları açtırma gibi çok sayıda hayırsever faaliyetlerde  bulundu.

Kamu ihalesine girmeme, ihaleli devlet işi almama şirketinin vazgeçilmez prensiplerinden biridir. 2 kez Niksar’da Vergi Rekortmenleri sıralamasına girdi. NİK-AKM İnşaat, bugüne kadar yaptığı kaliteli işlerden aldığı geri bildirimlerle güvenin ve kalitenin adresi olurken onu tanıyan her görüşten ve kesimden vatandaşın gözünde doğruluğun, dürüstlüğün ve güvenirliğin adı oldu.

İş adamı olmasına rağmen vatanını ve milletini her daim seven, etik ve ahlak değerleri her zaman ön planda tutan hayırlı nesiller yetiştirmede kutsallığına inandığı öğretmenlik mesleğinden hiçbir zaman vazgeçmedi.

Babası Güngör Dirim hayatını Milliyetçi Hareket Partisine ve Ülkü Ocaklarına adamıştır. Her seçimde Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde aktif olarak çalışmıştır. Milliyetçi Çalışma Partisi Niksar kurucu başkanlığını yapmış bir babanın çocuğu olarak siyasete çok küçük yaşlarda başladı. Ülkücülük eğitimini Ülkü Ocakları ve ailesinden aldı. Lise ve üniversite yıllarında okul ve bölüm Reislikleri yaptı. 2001-2022 tarihleri arasında yaklaşık 12 yıl Niksar Ülkü Ocaklarında çeşitli yöneticilikler yaptı.  Ülkü Ocaklarına ve MHP İl ve İlçe Başkanlıklarına her zaman maddi ve manevi destekler sağladı. İlçeye Ülkücü sanatçılar getirip konserler verme gibi sosyal faaliyetlere sponsor oldu. Hayatının her aşamasında Partisinin,  Davasından ve Çizgisinden hiçbir zaman vazgeçmeden, yılmadan çalıştı.

Milletvekili olmak istemesindeki temel amaç; önce Ülkem sonra Milletim ve Partim anlayışına sahip olmasıdır. Bu yolda “Halkın Sesi Olalım, Birlikte Sevinelim” sloganıyla şimdiye kadar yaptığı toplumsal katkı faaliyetlerini, bölgenin sorunlarını yerinde tespit edip kalıcı çözümler bulmak suretiyle daha üst seviyelere taşımaktır. Bunları yaparken benimsediği yegâne yöntem ise; kutuplaştırıcı siyasetten uzak durmak ve kimseyi ötekileştirmeden toplumun her kesimine eşit ve adaletli hizmet vermektir.  Partisini ve kendini en iyi  bu şekilde temsil edeceğini ve seçmene karşı temsil görevini yerine getireceğine inanıyor.