Memleket Partisi Tokat İl Başkanı Dursun Bayram, Yeşil Niksar ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret etti.

Memleket Partisi Tokat İl Başkanı Dursun Bayram, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret etti ve gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile gündem hakkından değerlendirmelerde bulundular.

Dursun Bayram Niksar’a yeni bir yatırım yapmak istediğini ifade etti ve “Niksar’da yaşayan insanlar için yeni bir istihdam alanı yaratmak istiyorum. Burası benim doğduğum yer, başka yere yatırım yapmak istemiyorum” dedi. Cemalettin Bilgin “Niksar’a yapılacak yatırımlar bizi de mutlu eder” dedi.

Memleket Partisi Tokat il başkanı Dursun Bayram başka bir konu olarak “Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Manda yoğurdu yiyebilir, ancak hurmanın medinesi mi olur? Cumhurbaşkanının manda yoğurdu yiyorum sözlerinden sonra Tokat’ta herkes manda yoğurduna yüklendi, sosyal medyalarda paylaşmaya başladı. Yem pahalı, ilaç pahalı, veteriner hizmetleri pahalı iken insanlar hayvancılık yapabilir mi? Bu masrafların biraz azaltılması gerekir. Ayrıca şu konuya dikkat çekmek istiyorum. Türkiye tarım yapmak için elverişli bir ülke. Bütün tarım alanları ekilmelidir, ekilmeyen bir karış tarım toprağı bile bırakılmamalıdır. Buna ek olarak merkeze uzak hazine yerleri insanlara ücretsiz olarak 10 yıl ekilmesi suretiyle verilmelidir. Böylece tarımdan kazanç elde ederiz, elde ettiğimiz saman, yem vs. ile de hayvancılıkta giderleri minimum seviyeye indirebiliriz” dedi.

Dursun Bayram “dış politikada çok önemli bir yere geldik ancak içeride bu böyle değil, Recep Tayip Erdoğan’ı çelik bir kafese almışlar ve etrafını kendi çıkarları için hareket eden kişiler sarmış” sözlerini ifade etti.

Memleket Partisi İl Başkanı, gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin’den bir istekte bulundu. Dursun Bayram “Cemalettin Bey ilçe başkanlarına, il başkanlarına, basın mensuplarına bir davetiye gönderelim. Toplanalım hepimiz Tokat’ı konuşalım” dedi.

Ayrıca Memleket Partisi il başkanı bu yörenin kalkınması içinde düşüncelerini de dile getirdi. Dursun Bayram “Tokat – Ordu yolu bizim için çok önemlidir. Siyasi insanlarımızda geldi sözler verildi ancak yapılmadı. Bu yolun yapımı bence Tokat Havalimanından bile daha önemlidir. Bu yol yapılırsa memleket canlılık kazanır” dedi.

Dursun Bayram düşüncelerini dile getirirken Niksar’ın içinde olduğu durumu da değerlendirdi ve Niksar hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Memleket Partisi İl başkanı Dursun Bayram ” Niksar’ın yolları çok kötü, her yer toz toprak. Arabamı evimin önüne çok zor çekiyorum . Olası bir yangında çoğu yerdeki binalara müdahale edilemez ve Niksar halkı olarak zarar görürüz. Yolların biran önce yapılması gereklidir, alt yapı yapılıyor diyerek insanlar çile çekmemelidir, Niksar halkı artık çile çekiyor, ızdırab yaşıyor, bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur, şehrin alt yapısı tabiki yapılmalıdır ama, hizmet çileye ve ızdıraba dönüşmemelidir” dedi.

Bilgin; “başkanım çalışmalarınızda başarılar dilerim, Cumhurbaşkanımızın Tokat’ta yaptığı sohbette insanların beslenmesine dikkat çekmiştir, aslında verilen örnek pek çok insan tarafından benzeri şekilde yapılmakta konuşulmaktadır, bir beslenme şeklini iç siyaset aracı yapmamak gerekir, keşke bölgemizde manda yetiştiriciliği daha yaygın hale gelse, sağlıklı beslenme konusu önemlidir, başarılar dilerim” dedi.

Memleket Partisi İl Başkanı Dursun Bayram; “Cemalettin kardeşim bu söylediklerimin yazılmasını isterim, bizler konuşamaz isek, konuştuklarımız sizler tarafından halka duruyurulmaz ise hayat çekilmez olur, bizler kirli siyaset yapmayan, sayın Genel Başkanımız Muharrem beyin düşüncelerini hayat bulmasını isteyenler ve halkın doğru bilgiler almasını sağlayan insanlarız, sizlerde doğru haberlerin halka yansıtılmasında önemli bir hizmet veriyorsunuz başarılar dilerim” dedi.

Dursun Bayram ve Cemalettin Bilgin bir süre daha sohbet ettikten sonra, Dursun Bayram gazeteden ayrıldı.