MAVİ KAPAK KİMDEYSE

Ulucan Toki İlköğretim Okulu

Ulucan Toki İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencileri Okullarında oluşan Pet Şişelerin mavi kapaklarını toplayarak “sağlıklı bir Dünya”nın oluşması için kampanya yaptılar.

Niksar Ulucan Toki İlköğretim Okulu öğrencileri toplandıkları Mavi kapakları biriktirip Okul Müdürü Hasan Pur ve sınıf öğretmenleri Zeki Şimşek ile birlik Niksar Bedensel Engelliler derneğine götürerek dernek başkanı Remzi Genç’e eslime ettiler.

Ulucan TOKİ  4. Sınıf öğrencileri Seray Derin Tepebaşı, Duru Turan , Melek Hanilçi ve Sema Nur Özçelik okullar açıldıktan sonra okul kantininde satılan Pet şişelerin kapaklarını kaplama kampanyası yaparak büyüklerine örnek davranışta bulundular.

Mavi Kapakları öğrencilerden teslim alan dernek başkanı Remzi Genç öğrencilere teşekkür etti; “sevgili öğrencilerimiz hepinize teşekkür ederim, ellerinize sağlık, sağlıklı bir Dünyada yaşamak için her insanın sizler gibi duyarlı olması gerekir, siz küçükler biz büyüklere örnek olduğunuz için çok teşekkür ederim Allah her daim sizleri başarılı kılsın” dedi. Okul müdürü Hasan Pur; “öğrencilerimiz yapılan bu anlamlı kampanyaya başladıklarını öğrenince çok mutlu olduk, okulumuzdaki diğer çocuklara da örnek oldular ve bugüne kadar toplanan bu mavi Kapakları sizlere getirerek sizlere küçükte olsa katkı sağlamak istedik, kampanyamız eğitim süresince devam edecektir, inşallah bu duyarlılık bütün okullarımızdaki öğrencilerimizde yansıyarak sağlıklı bir Niksar’ın oluşmasına katkı sağlamış oluruz başarılar dilerim” dedi.

NİKBED başkanı remzi Genç; müdürüm Allah hepinizden razı olsun, özellikle yapılan bu değerli çalışmayı bizlere verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim, biz engelli insanlar yaşadığımız dünyada başka insanların engelli olmaması için yapılan bu çalışmayı çok önemsiyoruz, gerçekten çok kıymetli bir çalışma tekrar teşekkür ederiz” dedi.

NİKBED ziyaretinde hazır bulunan Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’de; müdürüm çocuklarımızı tebrik ederiz, bu güzel çalışmaya katkı olması bakından dernek başkanı sevgili Remzi kardeşimizi şu teklifi yapmakta fayda var, Niksar’da çok aşırı pet şişeler mevcuttur, toplansa da Doğayı çok fazla tahrip ettiğini ve gelecekte çok sıkıntılar yaşatacağını görüyoruz, NİKBET derneğine PET şişeri öğüten küçük çaplı bir makine alınırsa ve derneğin uygun bir yerine bu makine konarak Niksar’da toplanması gereken Pet Şişe ve kapaklarını öğüterek Çevreye çok önemli hizmet yapmış olursunuz aynı zamanda derneğe de ayrı bir gelir temin edilmiş olur,  bir ara çalışma yapmıştım,  bu konuda çalışma yapmanız faydalı olacaktır, Sağlıklı bir Dünya için bu çalışmaları önemsiyoruz, her zaman yardımcı olaya hazırız” dedi.

NİKBED başkanı Remzi Genç; “Cemalettin abi haklısın bu konuda birlikte bir çalışma yapalım yaşadığımız şehirde sıfır atık, konusunda duyarlı olmak için her çalışmaya hazırız” dedi.

Niksar TOKİ Ulucan öğrencileri bir süre NİKBET çalışmalarını izledikten sonra okul müdürleri ile birlikte dernekten ayrıldılar.