Libyadaki Seli Bildi, Akdeniz İçin Uyardı! 30 Eylül’de Ulaşacak Kapı ve Pencereleri Sımsıkı Tamamen Kapatın!

Libyadaki Seli Bildi, Akdeniz İçin Uyardı! 30 Eylül’de Ulaşacak Kapı ve Pencereleri Sımsıkı Tamamen Kapatın! Meteoroloji Uzmanı, haftalar öncesinden Libya’da oluşan kasırga ve seli tahmin etmişti. X Hesabından yaptığı açıklamada Eylül ayı sonunu işaret ederek Akdeniz ülkelerini, kasırga için uyardı.

Libyadaki Seli Bildi, Akdeniz

Meteoroloji Uzmanı, haftalar öncesinden Libya’da oluşan kasırga ve seli tahmin etmişti. X Hesabından yaptığı açıklamada Eylül ayı sonunu işaret ederek Akdeniz ülkelerini, kasırga için uyardı.
Libya’daki Daniel Kasırgasını haftalar öncesinden tahmin eden meteoroloji uzmanı, Eylül ayının sonu için Akdenizde kasırga oluşumu ile ilgili uyarılarda bulundu.

Daniel Kasırgası geçtiğimiz günlerde Libya’da binlerce insanın ölümüne neden olmuş, yüzbinlerce insanın ise evsiz kalmasına sebep olmuştu. On binlerce insan ise, Libyayı vuran selde kaybolmuştu. Şimdiye kadar meteoroloji tarihinde en ölümcül hava olayı olarak kaydedilen Daniel Kasırgası, Libya ve Güney Avrupayı etkiledi. Kasırga sonrası çekilen görüntülerde devrilmiş araçlar ve battaniyelerle örtülmüş çok sayıda ceset ve temelinden ayrılmış evler dikkat çekmişti.

Akdenizde Eylül ayında kasırga oluşma ihtimali üzerine konuşan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, haftalar öncesinden Libyayı vuran Daniel Kasırgasını tahmin etmişti. Eylül ayı sonu gelmeden, yine tahminlerde bulunarak uyarılarda bulundu. Uzman Ökten, “Libya’yı tarumar etmişti.” diyerek dikkat çekti.
İşte Kerem Ökten’in Eylül ayı sonu itibariyle beklediği kasırga ile yaptığı açıklama, “Ay sonu Akdeniz’de yine Kasırga oluşma ihtimali var. Libya’yı tarumar etmişti. Her Ülke için sıkıntılı bir hava olayı. Takipteyim…”