Bugün ülkemiz ve bölgemizde yaşananları  küçük notlar halinde sunmak istiyorum, bunlara küçük dokunmalar yaparak.

-Cumhurbaşkanı Avrupa Birliği Ülkeleri Büyükelçileri ile Toplantıda; “Türk tarihini nasıl Avrupa’sız okumak mümkün değilse, Avrupa tarihini de Türkiye’siz anlamak mümkün değildir. Millet olarak geleceğimizi Avrupa ile birlikte tasavvur ediyoruz. Bu anlayışla 60 yıldır Birliğe tam üyelik mücadelesi veriyoruz.  R.T.E “ dedi. Bu sözler önemli, tarihi derinliklere atıfta bulunan kıymetli sözler.

AB ülkelerine; “bizi almamak için uğraşıyorsunuz ama, Türkiyesiz AB bir hiçtir” anlamı çıkıyor, doğru bir söz, artık “bir ileri, iki geri” yapmanın bir anlamı yoktur, diyerek mesajlar verilmiştir.

-CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu yanlışta ısrar etmeye devam ediyor!.

Bizim memlekette bir söz vardır; “Bayram değil, seyran değil, Eniştem beni niye öptü” denir. CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu yanlış sözlerinde ısrar etmesinin altında şumu yatıyor?. ABD seçimlerini kazanan sayın Biden koltuğuna oturmadan önce Kılıçdaroğlu bütün gücü ile sayın Cumhurbaşkanımıza hakarete varan sözleri sarf ederek dikkat çekmek mi istiyor?. CHP genel başkanına bir hatırlatma yapalım; “YEL KAYADAN NE ALABİLİR?, ANCAK TOZ, YEL İLE ÇIKAN TOZ, DİKKAT ETSİN KENDİ BOĞAZINDA DÜĞÜMLENMESİN!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesini kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni açıklama:  “Seçim kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesini kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: ‘Sözde cumhurbaşkanı’ demeye devam edeceğim ‘cumhurbaşkanı’ demek bile hakaret” İLGİNÇ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ!.

SORMAZLARMI PEKİ; CUMHURİYETİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TE AYNI VASIFLARDA İDİ, İKİNCİ ADAM OLARAK HER FIRSATTA ZİKREDİLEN İSMET İNÖNÜDE AYNI VASIFLARDA İDİ, BUNLAR İÇİN NE DEMEK GEREKİR?

YAPMA BE KARDEŞİM, SANADA ÇOK ŞEYLER SÖYLENİR SONRA, SEÇİLENE SAYGI DUYMAK GEREKİR, ELEŞTİRMEK AYRI, “TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN CUMHURBAŞKANINA “SENİ TANIMIYORUMM, SÖZDE” diyerek pişman olacağın sözleri sarf etmemek ve bir an önce sözlerden dönmek gerekir.

Öznur Çalık; “Hor görme garibi… Belki onun da aklından bir zoru vardır… Aday bile olamayan biri.. 23 Nisan da koltuğa oturunca Cumhurbaşkanı olacağını sanıyordur:))” diyor.

Kılıçdaroğlu “Seçim kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz” demiş. Ne demek istiyor? Seçimle olmayacaksa nasıl olacak? Cumhurbaşkanını CHP mi atayacak? Tam bir akıl tutulması yaşıyor. Battıkça batıyor.. Şuurunu yitirmiş bir şekilde cehaletini sergiliyor. Dr. Mehmet Muş” demiş.

-Askerî Eğitim, İş Birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında Libya’da bulunan TSK personelimiz, Libya Ordusunun uluslararası standartlara ulaştırılması için çalışmalara devam ediyor.Son olarak Mehmetçik tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri personeline “Üs Savunma Eğitimi” verildi.

-Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı sayın İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı’nda (SSB) yapılan “2020 Değerlendirme ve 2021 Hedefler Toplantısı”nda basın mensuplarıyla dün bir araya geldi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda “Hava savunmada 2025-2026’da S-400 seviyesine yaklaşırız” dediğini belirtti. Demir; “Bu bizim için olmazsa olmazlardan biri. Özellikle 15 Temmuz sonrası gelişmeler çok daha olumlu. İşin gerçekten en püf noktalarından birisi bu. Ürünü veriyorsunuz, onu kullanıcının yabancı ürüne tercih etmesi gerekiyor. Eksikler varsa, geri bildirimle beraber, bunu iyileştirmek için adımlar atıyoruz.

Bu konuda koordinasyon son derece iyi. Özellikle harekât ortamından gelen geri bildirimler. Arkadaşlarımız zaman zaman harekât ortamında birebir çalışıyorlar. Beraber gözlem yapıyorlar. Oradan gelen geri bildirimleri derhal çözüm olarak sahaya sürüyorlar. En fazla katma değer sağlayan, önümüzü açan, konulardan birisi bu. Kullanıcının ben bu ürünü kullanmak istiyorum iradesi, diğeri de yerli ürüne güvenmesi. Bu konuda bütün kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. 2025-2026’larda S-400 seviyesine yaklaşırız” diyor sayın İsmail Demir.

Bakınız sesiz sedasız ülkemize değer katan önemli bir hizmet.

-Siirt’in Eruh ilçe sınırları içerisinde yer alan ve Türkiye’nin en kaliteli petrolünün çıkarıldığı Bayıryüzü köyünde petrol kuyu sayısı 12’ye çıkarıldı. Hayırlı olsun. Ülkemizin yer altı değerlerine bu şekilde sahip çıkılması anlamlıdır, var olan değer ve doğru bölgede yapılması gereken hizmet.

Doğru yatırım doğru bölgede yapılması anlamlı, kırsal alanlarda yapılan her yatırım anlamlıdır, özellikle maden aramada, yer altı kaynaklarının çıkartılmasında.

Doğu da yer altı zenginliklerinin çıkartılması anlamlı, Karadenizde ise Sebze ve meyvelerin yetişmesi için yatırımlar yapılmalıdır.

Senein 12 ayında bölgemizde 3 ürün verecek, Toprak ve Sularımız varken, yer altındaki maden alanlarının açılması ile birlikte yer üstündeki en kıymetli Toprakların yok edilmesine ve Sularımızın zehirlenmesine asla göz yumamayız.

Doğru düşünceyi her zaman destekleriz, yanlış yapılacak işe de her zaman karşı çıkarız, gücümüz nisbetin de.

Bölgemizde başlatılan Madenlere karşı hareketi sonuna kadar destekliyoruz, hem de hukuk içinde.

Şunu söylemek de fayda var; DAĞDAN GELMİŞ, BAĞDAKİNİ KOVUYOR” sözüne asla izin vermeyiz.

Şu firma veya bu firma bizi ilgilendirmiyor.

Birileri maden ocağı açarak para kazanacak düşüncesi ile topraklarımızın ve sularımızın zehirlenmesine asla evet diyemeyiz.

Niksar’da, Kelkit vadisinde Yerin üstü altından daha değerlidir, çünkü yerin üstündeki topraktan yılda 3 ürün almak mümkündür.

O zaman bizler her yatırımcıya saygılıyız, lakin toprak ve sularımızın zehirlenmesine asla göz yummayacağız.

Günün Sözü: YERİN ÜSTÜ, YERİN ALTINDAN DAHA DEĞERLİDİR.