Niksar’da Taksi Plakalı olarak yolcu taşıyan 61 Taksi, “KORSAN TAKSİ” olarak çalıştığı iddia edilen Taksicilere yönelik protesto konvoyu yaptılar.

Niksar’da halen 61 Taksi plakalı araçların bulunduğu bunlardan, 50 tanesi tam faal olarak çalıştığı ifade edilirken, Çarşamba akşamı saat 17’de başlamak üzere Hamidiye köprüsü bölgesinden başlamak üzere Niksar’da halkın yaşadığı mahallelerde “KORSANA HAYIR” yazılı sözlerle halkın dikkatlerini çekmek istediler.

47 Taksi plakalı araç sürücüleri Taksilerin üzerlerine astıkları Türk Bayrakları ile birlikte halkın yaşadığı cadde ve sokaklarda gösteri konvoyu yaptılar ve düzenlenen konvoy için gerekli yasal izinleri alarak yetkililerin de dikkatini çekmek istediler.

47 Taksi plakalı araç sürücüleri konvoydan sonra Niksar Cumhuriyet meydanındaki çay bahçesine giderek  burada çay ikramı ile birlikte “bundan sonra ne yapabiliriz?” diyerek görüş alış verişinde bulundular.

47 Taksi plakalı araç sahibi  insan yaptıkları toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdiler, daha sonra köy ve kasabalara Taksilerin hangi fiyatlara gideceği konuşuldu, ortak karar vererek köy ve kasabalara gidilecek rakamlar tespit edildi.

47 Taksi Plaka sahibi iş sahipleri Niksar belediyesinin araç devir işlemlerinde aldığı 23 bin TL’nin alınmaması için yetkililerle görüşmeler yapılması düşüncesi benimsendi, ayrıca bir kuruluş içinde birlikte olmak istekleri konuşuldu, “Dernek mi, yoksa bir platformu mu kurarak  birlikte hareket edelim?” düşüncesi konuşuldu, dernek olarak değil birlikte platform kurulması benimsendi, Taksilerin şehir içinde Taksi Metre kullanması için çalışalar yapılması benimsendi.

47 Taksi Plakalı araç sürücüleri yaptıkları toplantıda konuşulanları bir doküman haline gelmesini ve herkesin bu kurallara uyması için söz birliği yaptılar daha sonra toplantı son buldu.