KÖK-DER EĞLENCESİ COŞTURDU

87 Sakin amca ve 92 yaşındaki Ahmet amca Halay çekerek alkışlarla destek aldılar.

87 Sakin amca ve

Köklüce (Fatlı) köyü 24 Eylül 2023 Pazar günü gönüllerince eğlendiler.

Köklüce Köyü derneği KÖK-DER ve Köy Muhtarlığının ortaklaşa düzenledikleri Köklüce şenliği Pazar günü gerçekleşti.

Köklüce köyü şenliğine Tokat  Vali yardımcısı Osman Sarı, Niksar  Kaymakamı Ekrem Çeçen, Niksar J. Komutanı J. Üsteğmen Gökan İnce, Niksar Müftüsü İlhami Şahin, AK Parti İlçe başkanı Semih Tepebaşı ve Yönetim kurulu üyeleri, Prof. Dr. Ali Kasap, Köklüce köyünden olup köy dışında yaşayan çok sayıda insan ve köy halkı katıldı.

Şenlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı, daha sonra sunuculuğunu emekli Tuğgeneral İlhan ve Hatice Ülker’in yaptığı şenlik programı başladı. Kırtıl paşa misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra  Hatice Ülker program akışını sundu.

Şenlik Programında ilk konuşması KÖK-DER başkanı Aydın Bolat, şenliğe katılan misafirlere hoş geldiniz dileklerinden sonra, dernek olarak köyde yapılan çalışmaları dile getirdi ve köyde yapmak istedikleri çalışmaları başlıkları ile dile getirdikten sonra şunları dile getirdi; değerli yöneticilerimiz bugüne kadar yaptığımız hizmetler kısa olarak ifade ettikten sonra köyümüzde yapmak istediğimiz çalışmaları başlıklar halinde sizlere sunarken, inşallah başlıklar halinde sunduğumuz çalışmaları detaylı olarak sizleri ziyaretimizde ifade etmek isteriz, bugün 3. sünü yaptığımız şenliğimize tekrardan hoş geldiniz” dedi.

Köy Muhtarı Yücel Ünlü misafirlere “hoş geliniz” dileklerini iletti.

Köy Muhtarından sonra köy halkı adına emekli Baş komiser Muhittin Saraç konuştu, Saraç misafirlere hoşgeldiniz sözleri ile Köklüce (Fatlı) köyünden Kurtuluş savaşında şehit olanlar, Ermeni baskınlarına karşı direnç gösteren Fatlılı Ali Çavuş anılarından küçük alıntıları ifade etti.

Saraç’ın konuşmasından sonra kürsüye Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen davet edildi, Niksar’a atanalı 15 gün olan Çeçen konuşmasına misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra şunları dile getirdi; burada bulunmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etmek isterim, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini bugün burada yaşıyoruz, emeği geçen dernek ve köy muhtarlığına teşekkür ederim, Dernek Başkan Aydın beyin isteklerini imkanlar ölçüsünde mutlaka yapmaya gayret edeceğiz, bu güzel günde her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Kaymakam Çeçen’in konuşmasından sonra yemek ikramları ve müzik eğlence başladı.

Niksar Sevgi Evleri Folklör grubunun güzel Folklör oyunları, Ses ve Saz Sanatçısı Ozan Ünsal Çekiç bir birinden güzel türküleri sundular.

Köklüce köyü şenliği köy halkının oyunlara eşlikleri ile coşkulu hale geldi.

Davul Zurna eşliğinde 92 yalındaki Ahmet Ünsal ve 87 yaşındaki Sakin Bolat Halay oyunu oynadılar izleyicilerin taktirlerini kazandılar.

Müzik eğlence doruklara çıktı, gençler yaşlılar Ellik oynadılar, daha sonra Gençlerin Güreşleri başladı, Güreşlerden sonra hediye çekilişi yapıldı, Müzik eğlence geç saatlere kadar devam etti.