BİRİLERİ ÜLKEMİZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARI HAZMEDEMİYOR, HABERCİLERİN BİR KISMI HABER YAPMIYOR, HABERLERİ OKUYANLARDA BEGENMEYİP YAPILAN HİZMET YOKMUŞ GİBİ ALGI YARATIYORLAR, BUNLARA NE TAVSİYE ETMEK GEREKİR?

HAZIMSIZLIK YAPANLARA EN GÜZEL TAVSİYE KIZILAY SODASI OLSUN!…

TOGG  Otomobilimiz Dünya milletlerinin dikkatlerini çekecek görücüye çıktı hayırlı olsun.

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş  şu düşüncelerini paylaşarak  ABD ye tanıtım hedefine başladı; “Bugün size megatrendlerin dönüştürdüğü yeni mobiliteyi, bu alanın en genç ve dinamik markası Togg’u anlatacağım. Ama öncelike dünyaya CES’ten merhaba demek isterim.” dedi.

Büyük emeklerle yapılan bir Türk Otomobilinin Dünya milletleri için görücüye çıkmasından mutluluk duyduk.

TOGG otomobilimizin hayata geçmesi  2 yıllık bir mazisi var, keşke bu otomobilimiz 1961 yılında başlatılan DEVRİM 1 otomobilinin yapılması ile devam edebilse idi, maalesef o tarihte Türk Mühendislerimizin başlatıp yaptığı DEVRİM 1 ve 2 Otomobillerini elinin tersi ile depoya atılmasını sağlayan o tarihteki ihtilal Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’di.

Keşke; 1961 yılında başlatılan Otomobil sevdası devam etmiş olsa idi, bugün yabancı hayranlığı duyarak yapılan Otomobil hizmetlerini küçümseyen insanlar olmaya bilirdi.

TOGG fabrikasının yapımı hızla devam ediyor. Bugüne kadar 14 bin 600 ton çelik montajı, 33 bin m2 çatı panel montajı ve 19 bin 734 m2 kör kalıp montajını tamamladığımız Gemlik Tesisi Boyahane çalışmaları hızlandırılmış çalışmalar planlanan şekilde devam ediyor.

Bizler yapılan çalışma ile gurur duyuyoruz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde pek çok iş insanı çalışmalara katılarak Otomobil fabrikasının yapılma sürecini başlattı, çok şükür bugünlere geldi, Otomobil Fabrikası son hızla yapımı devam ediyor, inşaat yapımında kullanılan bazı malzemelerin dökümünü yukarıda yazmış olduk.

Dün yok idi, bugün var.

Geçmişte yapılan çok sayıda hata bu ülkenin geleceğini karatmıştır.

1928 yılında rahmetli Vecihi Hürkuş’un başlayan Uçak üretme sevdamız, 1934 yılında rahmetli Nuri Demirağ’ın  devam ettirdiği Uçak fabrikası devam etse idi, Soba fabrikasına daha sonrada Kumbara atölyesine dönüştürülmemiş olsa idi, bugün gurur duyduğumuz insansız Hava araçları Sihalar geçmişten gelen tecrübelerle ABD nin yaptığı F35 Uçaklarından daha mükemmelini Türk Devletimiz yapmış olurdu.

Şayet; 1930-40 lı yıllarda  Nuri Demirağ’ın yaptığı uçaklara sahip çıkan bir hükümet olsa ve o tarihteki Genel Kurmay Başkanı; ABD bize daha ucuz Uçak veriyor, ben ülkemizde üretiliyor diyerek fazla para ile uçak alamam” diyerek bu ülkenin geleceğini karartan düşüncesini ortaya koymamış olsa idi, bugün ABD nin, Rusya’nın, İngiltere’nin ürettiği Uçaklardan daha mükemmelini Türk Mühendislerimiz üretmiş olacaktı.

Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ülkemizdeki pek çok değerli bürokrat ve siyasetçi ülkemizin Yerli ve Milli üretimlerine sahip çıkarak ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadırlar.

Bugün yapılan TOGG otomobillimizin yapılması ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaktır.

Meseleye tek başına binilecek otomobil olarak bakmamak gerekir, Otomobilin yapılıyor oluşu ülkemizde pek çok sektörün gelişmesine vesile olmaya başlamıştır, olacaktır da.

Bugün ilk Otomobil yapılarak ABD görücüye çıkması ülkemiz için bir kazançtır, bu güzelliği paylaşan vatan sever insanlar vardır, amma lakin ülkemize ve milletimizin değerlerine ihanet eden pek çok kişinin varlığında görüyoruz.

TOGG otomobilin yapılmasından gurur duyan bizler gibi insanlar şu düşüncesi ile yapılan çalışmalara destek veriyor. “Sözüm var! Seri üretime geçsin ilk alanlardan olacağım! İyidir, kötüdür bilmem! Ama kötü arayanlar Hyundai’nin ilk modeline baksın!!! Adamlar şimdi en büyüklerden biri! Bizden çıksın ulaaaan! Bizim ne farkımız var? Ben de taşın altına elimi sokacağım! Çocuklarım için!” diyor, bu düşünceler dışında kendi değerlerine sahip çıkmayan veya ihanet eden şu düşünceleri de görüyoruz.

İnsan; Türk Mühendis ve müteşebbislerin yaptığı çalışmalarla gurur duyması gerekirken şu olumsuzlukları ifadeetmesi çok manidardır.

Bazı vatandaşların düşüncesi; “İki sorum var: 1-Almaya gücünüz yetecek mi? 2-Diyelim alabildik. (Bu şartlarda nasıl olacaksa?) Kullanmak için otoban ve köprülerden geçebilecek miyiz? Bu iki kale duvarı aşılmadan mümkün görünmüyor” diyor, acaba bu vatandaş 10 koyunu alıp güdebilecek güce sahipmidir?

Ve yine bir başkası; “Bir Diğer önemli sorunda ön kapının kilit karşılığı olan karşılama aparatı arka kapının ucuna Monte edilmiş görünûyor! Bu şekilde bakacak olursak ön kapı açılmadan arka kapı nasıl açılacaktır? Yani arka kapının tersine açılma yönü bu anlamda ön kapının açılmadan açılmıyor gibi” diyerek ülkemizin değerini karalamaya çalışıyor!, henüz daha yakından inceleme veya görme imkanına sahip olmayan bu cahil kafalara fırsat vermemek gerekir.

Ve bir başka ihanet içinde olan bir kişinin düşüncesi; Motoru alman Farlar Çin’den Kaporta japon Neresi yerli ve milli bunun Dikiz aynası mi kornasimi yoksa direksiyonumu bize ait” bu cahil vatandaşa söyleyecek çok söz var ama burada söylemek yakışıksız olacaktır!.

Cenabı Allah Cumhurbaşkanımızdan ve çalışma arkadaşlarından razı olsun.

Bugün yapılan ve yapılmak istenen her teknik ve teknolojik yeniliklere açıkça destek veren bir Cumhurbaşkanımız ve çalışma arkadaşları var.

Bugün bazı cahiller; “Otomobil yapmaya ne gerek var?, parasını verince her yerden Otomobil alıyoruz” diyerek cahilce yaptığı sözleri karşısında aynı cahil kafa; “neden Hükümet fabrika yapmıyor?, neden iş sahaları açılmıyor, neden bizler iş bulamıyoruz?” diyorlar ya!, bu cahil kafalara ne desek az gelir, çünkü bunlar aynı zamanda okumuş cahillerdir, bu kafasızları alıp fabrikayı gezdirseniz dahi, Cumhur İttifakı partilerin yaptığı hizmetleri karalamaktan başka işe yaramazlar, bunları devletin hiçbir kademesine getirmemek gerekir!…

Son olarak Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik paketinden bir iki örnek; “2021’in Nisan ayında mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik başlattığımız hızlı destek programının kapsamını genişletme kararı aldık. Program ile meslek lisesi veya üniversite mezunu gençlerimizin istihdam edilmelerini teşvik ediyor, önemli ölçüde destekliyoruz.

Gençlerimizi en az 12 ay boyunca istihdam etme taahhüdünde bulunan işletmeler, istihdam edecekleri her gencimiz için 100 bin TL faizsiz kredi desteği alacaktır. Kadın istihdamında bu rakam 110 bin TL’yi bulmaktadır.

Tüm işletmelerimizi 2 ila 5 personele kadar uygulanacak, geri ödemesi 2 yıldan itibaren başlayarak 24 ay sürecek bu faizsiz kredi imkânından yararlanmaya davet ediyorum. El ele vererek hep birlikte gençlerimizin iş hayatına atılmalarına destek olalım…” diyerek işletmelerin hayat bulmasını sağlayacaktır.

Günün Sözü; Allah, karşınıza incitmekten hayâ eden, Yaratandan korkan insanlar çıkarsın…