EDİTÖR

KISIR ÇEKİŞMELER, TEHLİKEYİ GÖSTERMİYOR!

Ülkemizdeki kısır siyasi çekişmeler sıkıntılar yaratıyor.

Ne garipse kısır siyasi çekişmelerden hatta kavgalardan bir türlü kurtulamadık.

Konuşmaya gelince mangalda Kül bırakmayanlar, işin içine siyaset girdiğinde, memleket ve millete çok ciddi sıkıntılar verdiğini görüyoruz.

Siyaset yapmak güzel bir düşünce, ama siyaset yapılırken vatan ve millet sıkıntı yaşamamalıdır.

Uzun zamandır ülkemizde önemli sıkıntılar yaşanıyor, ülkemizi bölüp parçalamak isteyenlerin ekonomimizle uğraştıkları artık herkes tarafından biliniyor, ekonomi ile ülkemizi yıkmak isteyenler, farklı şekillerde de ülkemizi ele ç geçirme istekleri sürekli gündemde.

Şu haberler doğru ise, silkelenip kendimize gelmemiz gerekir.

“ABD 70 MİLYAR DOLAR AYIRDI”

ABDE TÜRKİYEYİ DEVİRMEK İÇİN 70 MİLYAR DOLAR AYIRDI.

Doğu Akdeniz’de zengin gaz rezervleri bulunması turki ve arap petrol ve gazının Türkiye’den Avrupa ya kara boru hattı ile bedava götürülmek istenmesi Rusya’dan Avrupa ya gidecek olan turki akımı doğal gazının 2019 yılında faaliyete geçmesi ve S 400 lerin gelecek olması,  Amerika’nın nevada çölünde Türkiye üzerine tatbikat yapması pyd ypg terörüne doğu Akdeniz’de Basra körfezinde yığınak yapmaları,  Türkiye’nin hedefte olduğunu gösteriyor.

Sahi Türkiye’nin S 400 füzeleri alması neden ABD de çok rahatsızlık uyandırıyor ki?, hani Türkiye bağımsız bir ülke idi?, ABD ile müttefiktik, Stratejik ortaklığımız vardı, ne oldu bu ortaklığa?

Bizim memlekette; “Öküz öldü ortaklık bitti” denir. ABD dünyaya hakim olma istekleri her geçen gün kırılmaya başlaması, ülkeler üzerindeki hakimiyetinin gün geçtikçe zayıflaması, ABD yi alenen ülkelere müdahalesini ortaya çıkartmaya başlamıştır.

S 400 LER TÜRKİYE İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR, ABD NİN ALMAYIN SÖZÜ HANLİKLE EŞ DEGERDİR. ABD neden ısrarla ve son günlerde ciddi tehditler savurmaya başladı?.

ABD nin Tehdit dolu tasarısı meclisten geçmiş.

Peki bizim memlekette ABD ye karşı olduğunu iddia edenler şunları okumuyor mu?, TV lerden dinlemiyor mu?.

TÜRKİYEYİ TEHDİT TASARISI GEÇTİ.

Türkiye’yi tehdit tasarısı geçti. ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonun, Rusya’dan S-400’leri alması halinde Türkiye’ye ağır yaptırımlar öngören tasarıyı iki gün önce kabul etti. CHP’den hiç bir tepki yok, üstelik Hükümete “bu işten vazgeçin” telkininde bulunuyorlar.

Hani  CHP veya Sosyal Demokratlar ABD ye karşı idiler, hani 1966 yıllarında eylem yapan Deniz Gezmişlerin arkadaşları?.

Ülkemize karşı çok sıkıntılar yaşatacak olan ABD  “S 400 leri alırsan”  başına bela olurum” tehditleri karşısında suspus olan CHP ve sosyal demokratlar, sosyalistler ABD nin tehditleri karşısında suskun kalıyorlar?.

CHP 15 Temmuz ihanet darbe girişi karşısında çoğu zaman suskun kalmayı yeğliyor, darbe girişimine hem “var” diyorlar, hem yok diyorlar.

Siyasi polemiklere fazla girmek istemiyorum ama, CHP nin ABD ye karşı olduğunu sanmıyoruz, gerçekten samimi olsalardı ABD nin sürekli tehditleri karşısında ülkemiz menfaatleri için önemli açıklamalarda bulunurlardı.

Suriye de çıkan çatışmalar başlangıcında Almanya, Hollanda ülkemize Patriyot Füzelerini getirip belli bölgelere yerleştirilmişti, savaşı en kiritik süreçlerinde sınırlarımızdan savunma amaçlı konan Patriyot füzeleri ülkemizden sökülüp götürüldü neden?.

Türkiye Cumhuriyeti devleti hem kendisi için, hem de bölgemizin selameti için güçlü olmalıdır.

Bölgemizde güçlü olan bir Türkiye Cumhuriyeti devleti, dünyaya da barış ve huzurun gelmesi anlamı taşır.

Irak’ı işgal eden ABD sözde Irak’a “özgürlük” götürecekti peki ne oldu?, Irak’ta vahşet yaşandı ve halen yaşanıyor, milyonlarca insan katledildi.

Suriye de ne oldu?, yine vahşet ve insan katliamları, milyonlarca insan katledildi, milyonlarca insan yurtlarından oldu, peki ne için?, bölgede var olan yer altı zenginliklerini elde etmek için.

Bizler sosyal demokrat insanların, sosyalistlerin ABD ye karşı olduklarını bilirdik, öyle düşünürdük, ama yanılmışız.

Birkaç gün önce CHP genel başkan yardımcısı sayın Ünal Çeliköz TBMM de açıklamada bulundu, sayın Çeliköz hükümete çağrıda bulunuyor; “S 400 alımlarından vazgeçin” diyor.  Ne ilginç değil mi?.

CHP genel başkan yardımcısı Rusya dan alınan ve yakın zamanda ülkemizin savunma silahları arasına girecek olan “S 400 lerd en vazgeçin” demesinin anlamı nedir?, “biz konuşurken sosyalistler gibi konuşuruz, ama icraat gelince bir kapitalist gibi yaşarız” demektir.

AK Parti hükümeti, savunma veya saldırı amaçlı silahları ABD den alırken CHP yetkilileri şunu demeli idi; “yeter her silahı ABD den almayalım alternatifler olsun, başka ülkelerden de alalım” teklifi yapması yerine, “S 400 ler den vazgeçin” demeleri ülkenin güvenli ve bağımsızlığı bakımından tehlikeli sözlerdir.

Hep şunu söylüyoruz, “söylemlerle, eylemler” bir olmayınca hani düşüncede olduğunuz hiç önemli değil, iktidarı sıkıntıya sokmak için dün Rusya yanlısı iken, bugün ABD yanlısı olmak insanlık değildir.

Bu ülkenin bağımsız olabilmesi için millet olarak yabancı saldırılara mutlaka tek vücut olmamız gerekir, aksi taktirde; “böl parçala yut” gerçekleri hayat bulur, yarın” eyvah ne yaptık” demenin hiçbir anlamı kalmaz.

ABD “Irak’a özgürlük getireceğim” diyerek rahmetli Saddam Hüseyin hakkında söylemediği, üretmediği dedikodular kalmadı, satılmış Irak halkının çoğunluğu kendi liderine sahip çıkmadı, satılmışların sayısı çoğunlukta olunca, Saddam Hüseyin devrildi, asıldı ebedi dünyaya gitti, peki bugün Irak halkının durumu nedir?.

Irak’ta tecavüz edilmeyen kadın kalmadı, işkence görmeyen erkek kalmadı, sakat kalmayan çocuk kalmadı.

Gelin kısır çekişmelerden dolayı ülkemiz ve insanlarımız zarar görmesin. Yarın çok geç olabilir!.

Günün Sözü: “Aç gözlülük ve dünya nimetlerini elde etme hırsı, insanı hakkı olmayan şeylere el uzatmaya zorlar.” Hz. Mevlâna

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.