Uzun zamandır yapamadığımız Ankara ziyaretini 18 Şubat tarihinde gerçekleştirdik.

Ankara önemli bir şehir, Başkent olmanın yanında ülkemizin kalbinin attığı önemli bir şehir.

Uzun zaman gidemeyince eş dost ve arkadaş ziyaretleri zorlaşıyor.

Ankara yerleşim bakından güzel bir şehir, pek çok ilden daha rahat ulaşmak istediğiniz adreslere gitmek ama, çok kalabalık oluşu, ziyaretlerin kısa zamanda yapılmasına da mani oluyor!.

Ankara ziyaretimizi tam planladığımız gibi gerçekleştiremedik ama, ana konuları içeren ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

Sabah saat 06 da çıkıp aynı akşam saat 21 e kadar  ziyaretler gerçekleştirdik, sonra geri dönüş yaparak gece saat 02 sularında yaşadığımız güzel şehrimize geri döndük, sabah saat 07.30 da çok şükür iş yerimizi açarak işimize başladık.

Ankara’nın karmaşık yapısına, tozlu, sisli siyaset yapısını kısa sürelide olsa teneffüz etmeye çalıştık, güzelde oldu, planladığımı şekilde öncelikli ziyaretlerimizi yaptık, planlayıpta yapamadığımız dost ve arkadaş ziyaretlerini ise yapamadık, nasip olursa 1 aylık zaman diliminde inşallah ziyaretimizi yenileriz.

Daha önce şu düşüncemi paylaşmış idim; “Siyasetçinin Parası Pul, Karısı Dul” demiştim, mecazi anlamda söylediğimiz bu sözün gerçek olduğunu bir kez daha gördüm ve yaşadım!.

Anadolu’nun bir köşesinde oturup; “siyasetçiler için ne iş yapıyorlar, bedavadan maaş alıyorlar” diyerek sosyal medyada paylaşım yapanlar veya kahve köşelerinde dedi kodu üretenlerin TBMM gidip oradaki yoğunluğu ve karmaşayı bir görmelerini isterim.

Gerçekten bir konuya parmak basmak ve haksız eleştirilerin gerçekle bağdaşmadığını, gerçeklerin ise; “Siyasetçinin Parası Pul, Karısı Dul” anlamına gelen bir sürecin yaşandığını görmelerini isterim.

Bu yazımda kısa Ankara turundan bahsetmeye çalışacağım, sabah saat 06 da yola çıkıp, 06 plakaya sahip bir şehre gidip, saat 21 e kadar o şehrin genel yapısındaki hayat akışına  kendimizi bırakı verdik.

Ankara ziyareti esnasında her şeyi takip etme şansımız olmadı tabi ki, mesela zamanımız el vermiş olsa idi, ilk önce MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin TBMM deki Grup toplantısına katılıp konuşmaları canlı izlemek, orada yaşananları canlı olarak görmek isterdim, yine aynı gün CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçddaroğlun Grup konuşmasında meclisi içinde izlemek isterdim ama zaman hiç biri için uygun olmadı.

İlk ziyaretimiz CHP Tokat Milletvekili TBMM idari Amiri sayın Kadim Durmaz oldu, bizleri makamında ağırlayan sayın Milletvekilimize ve danışmanı kıymetli kardeşim Ulvi Gelbal’a teşekkür ediyorum.

Ziyaretimizin amacı memleket meselelerini konuşmaktı, memleket meselelerini konuştuk, Ulvi kardeşim tam bir memleket sevdalısı, yoğun ziyaretçi akışı içinde bizlere özel zaman ayırdığını gördük, çokta mutlu olduk, Kadim beyle güzel bir sohbet yapma imkanımız oldu, Kadim bey Niksar’daki STK lardan dertli, TSK lar gerçek amacına uygun hareket etmediğini ifade etti, bizde sayın Milletvekilimizin bu sitemine aynen katılıyoruz.

CHP Tokat Milletvekili sayın Kadim Durmaz yoğun ziyaretçiler akışı içinde bizlerle memleket meselelerini konuştu samimi ve sıcak bir sohbet gerçekleştirdik, sayın Milletvekilimiz ile iki defa buluşma şansımız oldu.

Ankara ziyareti  programına bizler sonradan dahil olduk, programı yapan arkadaşlara bizler eşlik ettik, güzelde oldu faydalı memleket meselelerini Milletvekillerimiz ile konuşma imkanımız oldu, o nedenle yapılan programa ek yapma şansımızda olmadı.

Ankara’nın yoğun siyasi hareketliliği bazen programların aksamasına neden oluyor.

AK Parti Tokat Milletvekillerimiz, sayın Yusuf Beyazıt ve sayın Mustafa Aslan ile biraz gecikmeli görüşme imkanımız oldu, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleri ile sabah kahvaltısında bir araya gelme isteği, yapılan programların aksamasına neden oldu, parti genel başkanlarının programı ortaya çıkınca her şeyin değişmesi normal oluyor.

AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Mustafa Aslan ile görüşme imkanımız oldu, Mustafa bey yoğun çalışma temposu içinde bizlerle samimi ve sıcak sohbet yaptı, memleket meselelerini anlattık, verimli bir sohbet gerçekleşti, inşallah Niksar için güzel hizmetlere imza atmış olacaklar.

  1. ziyaretimiz AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt oldu, Yusuf bey de yoğun bir ziyaretçi programı dışında hükümetin yapacağı önemli hizmetlere katkı sağlaması için yoğun çalışma içinde, Yusuf beyle görüşme başladığında bizden sonra görüşmek isteyen onlarca insanın kapıda beklediğini görmek bizlerin rahat görüşme imkanı vermedi, dilek ve talepler kendisine iletildi, kendisi ile verimli bir görüşe imkanı bulduk ama zaman kısıtlı olduğu için yanından erken ayrıldık, akşam saat 18 de tekrar görüşmek üzere yanından ayrıldık

Bir kez daha ifade etmekte fayda var; “Siyasetçinin Parası Pul, Karısı Dul” derken iş olsun diye söylemiyoruz, TBMM de kaldığımız süre içinde Yusuf bey, Mustafa bey ve Kadim beylerin yanına giderek dertlerini paylaşmak isteyen onlarca insanı görünce bu kadar insanın derdini dinleyip çözüm bulmak yanında, Ankara’ya gitmiş olup da  vekillerden ekonomik destek bekleyen insanları görünce, bu sözün ne kadar gerçekçi olduğunu bir kez daha ifade etmek istedim.

Ankara ziyaretimizde bizler  memleket meselelerini konuştuk,  var olan sıkıntıları dile getirdik, sıkıntılar ortaya konmayıp dedikoduların peşinde koşulunca her zaman  memleketimiz ve milletimiz kaybediyor.

Niksar’ın artık kaybedecek zamanı yoktur.

Niksar’ın ve Niksar’da yaşayanların kazanması için el birliği güç birliği yapmalıyız.

Ankara ziyaretimizde bizleri kabul ederek memleketin dertlerini anlatma imkanı veren değerli Milletvekillerimiz, sayın Yusuf Beyazıt’a, sayın Mustafa Aslan’a, sayın Kadim Durmaz ve danışmanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Günün Sözü: NİKSAR BİR SEVDADIR, HER GÜZELLİĞE LAYIKTIR.