Bugün Kıbrıs Barış Harekatının 46 yılı, bu günü asla unutmuyoruz ama, Barış Harekatının anlamlı olması için ilk hava şehidimiz Hava Pilot Yüzbaşı Cengiz Topal’ın ruhunun rahat olmasını arzu ediyoruz.

20 temmuz olduğu için istemeyerekte olsa şu düşüncemi paylaştım; “BURUK BİR KIBRIS BARIŞ HAREKATI KUTLU OLSUN, BELİKDÜZÜNDEKİ MAKARYOS HEYKELİ DURDUKÇA, 20 TEMMUZ HARAM OLSUN!. C.B” dedim, bu sözler beni bağlar.

Faruk Yücer Dünyaya kafa tutup Ayasofyayı camiye çeviren güç,bir ilçedeki rölyefi kaldırmaya gücü mü yetmiyor.Sevgili kardeşim…ne dersin!?!” diyor.

Cevabım; Cemalettin Bilgin Faruk Yücer müdürüm, bizim devletin gücünden hiç şüphemiz yoktur, devlet üzerine düşeni gerekeni mutlaka yapacaktır, AYASOFYA’NIN Cami olarak açılmasına katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun, çok şükür BAĞIMSIZLIĞIN bir sembolü olan Ayasofya bağış yapan İstanbul’un Fatihinin vasiyeti yerine getirilmiş oldu mutluyuz, ayrıca TÜRKLERİN KATİLİ BİR ADİ TÜRK KATİLİ MAKARYOSUN HEYKELİNİ BEYLİK DÜZÜNE KİM DİKTİ İSE ONUN VEYA O KİŞİNİN PARTİ YETKİLİLERİ KALDIRMIŞ OLSA DAHA ANLAMLI OLMAZ MI?, İŞİN MUHATABINA SÖZ SÖYLEMEK SANIRIM DAHA DOĞRU OLACAKTIR, HERŞEYİ BÜYÜK DEVLET ADAMI REİSE HAVALE ETMEYELİM.” Dedim.

Ayrıca bu yorumumdan sonra şu düşüncemi paylaştım; “ŞEHİT YÜZBAŞI PİLOT CENGİZ TOPEL’İN KATİLİ MAKARYOSUN HEYKELİ BEYLİK DÜZÜNDE KALDIĞI SÜREDE, ŞEHİTLERİN RUHU İNCİNECEKTİR.  C. B” dedim, bu yorumlarıma gelen, tepki yorumlarına bakalım.

İbrahim Eşsiz Daha dün verdiğimiz sehitlerimizin kanina giren serefsizler annelerine kavuştu diye manşet atiyolar. Ne zamandan beri benim askerime kurşun sıkan serefsizler affedilir oldu. Makarios u falan boşver de bunlara odaklanin biraz” diyor İbrahim kardeşimiz.

Benim cevabım;

Cemalettin Bilgin; İbrahim Eşsiz;ona boş ver buna boş ver o zaman herşeye boşver, yakalanan terörist cezasını çekecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın, güvenlik kuvvetlerimiz canlı yakalamasınmı?, bende istemem canlı yakalanmasını ama hukuk öyle demiyor!. Dedim.

Bir başka yorum; İbrahim Eşsiz Cemalettin Bilgin O kadar hukuk devletiysek binlerce kişinin hayatıyla oynandı onlara gelince hukuk işlemiyor tabi herşey işinize geldiği gibi cemaleettin amca tarafsız olun gazetecisiniz siz. Diyarbakırda anneler bekliyo muş yavrusuna kavuşmak için? Benim tabuta sığmayan sehidim selçuk pakerin anasida yıllardan beri evlat hasreti evlat acısı çekiyo belkide gelip annesine kavuşan serefsizlerden birisi vurdu benim sehidimi . Zaten ekrem imamoglu bisey yapsında muhalefet olalım diye bekliyosunuz sırada. Neyse Allah a eamnet olasın Emmi” diyor, İbrahim kardeşimiz.

Cevabım;  Cemalettin Bilgin İbrahim Eşsiz burada siyaset yapmadım ben, bir gerçeği ifade ediyorum, şehide saygılı olacak isek hepsine olmalıyız, “senin benim” diyerek ayrışma olmamalı, siyaset yapmak gerekirse yaparım, ama gerçekleri konuşmak gerekirse, zamanın olduğunda beklerim bir kahve ve sohbet anlamlı olur.” Dedim.

İbrahim Eşsiz Cemalettin Bilgin siyaset yapmıyorsun ama istanbuldan dem vuruyorsun akp yanlısı konuşuyorsun ekrem imamogluna oynuyorsun” diyor İbrahim kardeşimiz.

Cevabım; Cemalettin Bilgin İbrahim Eşsiz o kişinin yanlışını savunmak istersen senin bileceğin iş, bana hem Şehitlerden bahsediyorsun, hemde KIBRIS TÜRKLERİNİN KATİLİ VE HAVA PİLOT YÜZBAŞI RAHMETLİ ŞEHİDİMİZ CENGİZ TOPEL’İN KASINA, KOLLARINA MATKAPLA DELEREK İŞKENCE YAPAN KATİLİ VE KATİLİN HEYKELİNİ DİKEN BİRİSİNİ SAVUNMAYA ÇALIŞIYORSUN, SİYASETİ ÇOKTA GÜZEL YAPARIM AMA BUNA GEREK DUYMUYORUM, BEN CUMHUR İTTİFAKI PARTİLERİNİ DESTEKLEYEN İNSANIM, AMA SİYASET YAPMIYORUM” dedim.

Bir başka yorum;

Atalay Kipeci Cemalettin Bilginin bahse konu ettiği heykel bu. Ortada kocaman bir Rauf Denktaş heykeli var onu görmüyor ama Dr Fazıl Küçük başkanlığında Makarios ile imzalanan anlaşmayı anlatan görselde ki köşeye sıkıştırılmış resmi görür. Görmeklede kalmaz Yeni şafak, akit mantığı ile gazetecelik yapmaya kalkar makariosun heykeli kaldırılsın der. Bunu okuyan ve olaya hakim olamayanlarda vay be beylikdüzüne Makarios heykeli dikmişler der. Ayıp yahu, edep yahu, insaf yahu… Sevmediğim Ekrem imamoğlunu bile savundurmak zorunda bırakıuorsunuz beni. Kirli haberlerle algı operasyonu yapmayın. Böyle paylaşımlar yapıyorsun sonra bende haksızlığa dayanamayıp yazıp çiziyorum kel le körle papaz ediyosun beni”.  diyor Atalay Kipeci kardeşimiz!.

Ben şu cevabı verdim; Cemalettin Bilgin Atalay Kipeci çoktandır yazamadın bende merak ediyordum “Atalay nerelerde” diye, ben İstanbul deyince sen zıplıyorsun, anlamış değilim, sen Makaryos meselesini benimle tartışmak isteyince seninle tartışmaya gerek görmem, dostluk baki ama siyasi tartışma anlamsız!, ben ne yazdığımı biliyorum, ama sen yazılanı anlamadan bana resim atıyorsun, şayet senin Makaryos Rolyefi orada durmasından rahatsızlık duymuyorsan Cumhur İttifakı partilerin yaptıklarını eleştirmemen gerekir. bilgi dağarcığına şunu yazmanı isterim, orada masada oturanlar kimler?, Londra anlaşması; Makaryos, Dr. Fazıl Küçük, İngiltere temsilcisi, o anlaşmada Rauf bey masada yok, yani resmi Londra anlaşmasında ama masada varmış gibi gösteriliyor, gerçeği yansıtmayan bir anıt kısmı, Rauf beyin arkasına saklanarak Makaryosu oraya koyan zihniyeti sen kabul edersen, kusura bakma ben senle tartışmam doğru olmaz!…” dedim.

Bir başka yorum.

Emre Yeşilova Cemalettin Bilgin abi senin bu yaptığın habercilik değil resmen provakatorluk. Bahsettiğin şeyin Kıbrıs anıtı olduğunu sende gayet iyi biliyosun. O anıtın makaryus denen şerefsiz için değil de, KKTC nin kuruluşunun bir simgesi olduğunu gayet iyi biliyosun. Ayıptır. kul hakkına da girer bu yaptığın.” diyor, Emre kardeşimiz.

Benim cevabım; Cemalettin Bilgin Emre Yesilova kul hakkımı oluyor?, sen nasıl Türk Milliyetçisisin?,Türklerin katilini ne hakla savunuyorsun bana?, vatanseverliği kimseye vermiyorsunuz, beni “kahpeliğe kul hakkı” diyorsunuz, ayıptır, günahtır, şehitlerimizin ismini bundan sonra ağzınıza almayın hiç değilse, ya kardeşim ben TÜRKLERİN KATİLİNE VE ŞEHİT YÜZBAŞI CENGİZ TOPELİ KATLETME EMRİNİ VEREN HAİN KAHPE MAKARYOSA LAF SÖYLÜYORUM, SİZ NASIL BİR VATANSEVERSİNİZ?, ANLAMADIM.” dedim.

Emre Yeşilova cevap vermiş;  Emre Yeşilova Cemalettin Bilgin abi ben bundan 10 sene öncede siz o fettullah denen pusta hoca efendi derkende Türk milliyetcisiydim, haburda o soysuzlar davulla zurna ile karşılandiginda da ben Türk milliyetcisiydim, Ergenekon balyoz denen duzmecelerle Türk askerini içeri aldıklarında siz alkış tutarken de ben Türk milliyetcisiydim. Benim milliyetciligimi sorgulama Cemalettin abi. Madem bu kadar vatanseversin, Barzani kırmızı halıda karşılandiginda neredeydin Cemalettin abi.” diyor.

Şu sözü kullanmak durumundayım; “BÖL, PARÇALA VE YUT” sözü sanırım benim yazdığım yoruma gelen cevapları görünce, şer cephede duranların işine böyle yarıyor.

Allah aşkına benim yazdığım yorum çok açık ve net; “ŞEHİT YÜZBAŞI PİLOT CENGİZ TOPEL’İN KATİLİ MAKARYOSUN HEYKELİ BEYLİK DÜZÜNDE KALDIĞI SÜREDE, ŞEHİTLERİN RUHU İNCİNECEKTİR.” diyerek, ilk Hava Pilot şehidimizin kimler ve nasıl katledilerek şehit düştüğünü hatırlatıyorum.

Şunu anlamakta zorluk çekiyorum, benim şehit Pilot Cengiz Topel’i şehit eden bir hainin heykelinin Beylik Düzü  parkında olmaması gerektiğini yazıyorum, bana cevabı milliyetçi olduğunu bildiğim arkadaşlarımızdan geliyor.

Ya kardeşim ben İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanının seçiminden söz etmedim ki!.

Kıbrıslı Türklerin katili Makaryos’un heykelinin ülkemizde hiçbir şekilde olmaması gerektiğini, resminin bile asla hiçbir yerde asılı olmaması gerektiğini yazıyorum, bana gereksiz ve tutarsız cevapları bazı arkadaşlar verince şaşkına dönüyorum.

Sevgili arkadaşlar, yazdığım yoruma bazı sosyal demokrat arkadaşlar yorum yazmış ve beni arayarak yapılan yorumun doğru olduğunu, CHP yetkililerinin bu yanlışı düzeltmeleri gerektiğini söylediler, kendilerine teşekkür ediyorum.

İnsanların vatan severliğinin ölçüsü ne olacak?.

Bizler tarihe not düştük, taktir halkımızındır.

Günün Sözü: KİRLİ SİYASET HALKI AYRIŞTIRIYOR, YAZIK!..