D100 Karayolu Reşadiye-Koyulhisar arası arası 5 saate yakın sürede kapalı kaldı.

27 Haziran 2022 günü Koyulhisardan-Reşadiye İstikametine gitmekte olan 31 Y 1533 Dorse nolu Tır yolun kaygan olması dolayısıyla tek tarafı kaza yapmış, D100 karayolu 5 saate yakın kapalı kalmıştır.

Yolun kapanmasına neden olan Tır aracının yolun açılası için yapılan çalışmalar uzun süre sonuç vermeyince Niksar Çınar Vinç sahibi Çınar Balcıdan yardım talep edilmesi sonrasında, çok amaçlı iş makinalarına sahip ÇINAR Vinç ekipleri bölgeye giderek yolun kısa zamanda açılması sağlanmıştır.

Koyulhisardan-Reşadiye İstikametine gitmekte olan 31 Y 1533 Dorse nolu TIR dorsesinde Kaysı yükü olduğu, araç sürücüsünün yaralı olarak Niksar Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı, TIR’da yüklü olan ürünlerin zarar görmemesi ve aracın yükünün çalınmaması için TIR  Niksar’da araç parkına çekildiği, TIR sürücüsünün tedavi gördüğü, kısa zamanda aracın yoluna devam edeceği ifade edilmektedir.

5 saate yakın D100 Karayolunun kapalı oluşu yolun uzun zaman trafiğe kapalı oluşu yetkililer tarafından dikkatle izlenmiş yolun trafiğe açılması için yetkililer devreye girerek sıkıntının çözülmesi sağlanmıştır.