Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Talazan Köprüsünden Başlayıp Buzköy, Direkli, Yeşilköy, Yeşilhisar Ve Çimenözü Güzergahlarında devam eden Yol Çalışmalarında İncelemede Bulundu. 

Kaymakam İlhami Doğan’a, İl Özel İdare Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, Özel İdare ilçe Müdürü Recep Aslan İl Genel Meclis Üyeleri Sadullah Karataş, Şahin Günseren, Kamil Yıldırım eşlik Etti.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi  Canik gazetelerine açıklamalarda bulunan Niksar Kaymakamı İlhami Doğan konuşmasında ‘’Bölge halkında Talazan olarak bilinen 11 Kilometre uzunluğunda olan yolumuzun yapılması için geçen yıl ihalesini yapmıştık, yoldaki darlık nedeni ile sayın Cumhurbaşkanımıza ödenek talebimiz oldu. Sayın Bakanımız devreye girdiler Milletvekillerimizde gayret sarf ettiler  akabinde Sayın Valimiz, Özel idaremizle beraber bir çalışma yaptı şu anda çalışmalarımız alt yapı çalışmaları, su geçişleri alt dolgu şeklinde kendi imkanlarımızla devam ediyor,  burasını sadece bir araç yolu olarak düşünmemek lazım  İnşallah gelecek ödenekle beraber ilçemizde oturabilecek bir restorasyon alanı yürüyüş yolu bisiklet yolu ve yine ağaç  tünelleri şeklinde Orman idaremizle yürüttüğümüz projemiz var, ilçemize hayat sağlayacak bir çalışmayı amaç ediniyoruz. Ben bu vesile ile başta sayın  Cumhurbaşkanımıza, sayın  Bakanımıza,  Sayın Valimize Milletvekillerimize,  İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerimize,  Belediyelerimize Muhtarlarımıza ve Halkımıza çok teşekkürlerimizi  sunuyorum. Yolumuz alt yapı çalışmalarının bitmesiyle gelecek 13 – 14 Milyon civarındaki ödenekle İlerleyen aşamada bu yol aktif hale geleceğinden ötürü yeni bir Köprünün yapılması ile buradaki trafik oluşabilecek trafik yoğunluğunu azaltabileceğini düşünüyoruz.’’ Dedi, ardından İl Özel İdare Meclisi Başkanı  Av. Erol Duyum açıklamalarda bulundu Duyum açıklamasında; ‘’ Köprünün D100 Karayoluna bağlayan kısmı ile beraber toplam 11 Kilometre uzunluğunda yolumuz için bakanlığımıza talep ettiğimiz miktar 14 Milyon ₺ Bakanlığımızdan onay çıktı. Bu yolun benim içinde önemi çok büyük , Milletvekilimiz Sayın Özlem Zengin ile seçim çalışmalarında buraya geldiğimizde de yapılacağını dile getirmiştik. Bu yılda sayın Kaymakamım ile İl genel meclis Üyesi arkadaşlarım Sadullah Karataş ve Şahin Günseren çalışmalarına önderlik ettiler. Bu yolun alt yapısını Özel İdare İmkanları Devlet Su İşleri İmkânları, Niksar Belediyesi , Serenli Belediyesi, Gökçeli  belediyesi, Gürçeşme belediyesinin  ortak imkanlarıyla devam eden bir çalışma, bu alt yapı çalışmalarını bitirip ödenek geldikten sonra tamamlayacak ve Halkımızın hizmetine açacağız, ben bu bölgenin insanı olarak yapılan bu yolu çok önemsiyorum, emeği geçenlerden Allah razı olsun, teşekkür ediyorum’’dedi .

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam İlhami Doğan, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyuma yapılan çalışmalar hakkında kısa değerlendirmede bulunduktan sonra, yol çalışmaları devam etti.

Yapılan çalışmalar için bölgeye giden heyeti bölgedeki köy muhtarları ve vatandaşlar karşıladı, yapılan çalışmalardan dolayı, Kaymakam Doğan’a, Duyum ve İl Genel meclisi üyelerine teşekkür ettiler.