KARACAÖRENDE CİNAYET GİBİ YANGIN

Başçiftlik ilçesine bağlı Karacaören

Başçiftlik ilçesine bağlı Karacaören mahallesinde cinayet gibi yangın oldu, yangında Bal Arıları canlı canlı yandı.

Başçiftlik ilçesine bağlı Karacaören mahallesinde 26 Mayıs 2019 tarihinde gece saat 21-01arası Adil Tanrıverdi isimli şahsa ait iş evi veya garajda meydana geldiği bildirilen yangında 2011 model traktör, patoz, tohum makinası, ot biçme makinası, motorlu testere, 8 metreküp kereste, 6 kovan bal arısı, çok sayıda arı kovanı malzemesi, av tüfeği ve çeşitli ev gereçleri yanmıştır.

Başçiftlik Karacaören mahallesinde daha önce de bir samanlık yakılmış bazı evler bazı kişi veya kişilerce tahrip edilmişti.

Henüz kimliği tespit edilemeyen kişilerce yakıldığı tahmin edilen iş evi gece saat 21-01 arasında gerçekleştiği ifade edildi. Karacaören halkının çoğunluğunun yaylada oluşu yangının geç fark edilmesine neden olmuş yangın büyüyerek garaj şeklinde kullanılan binanın tamamının yanmasına sebep olmuştur.

Karacaören mahallesinde yaşayan Adil Tanrıverdi çiftçilikle hayatını geçindirdiği hiçbir kimseyle husumetinin olmadığını çıkan yangının nedenini de bilmediğini ifade ederken şunları ifade etmiştir; “karacaören mahallesinde ailemle birlikte yaşıyorum hiçbir kişiyle husumetim yoktur ancak mahalli seçimlerden sonra mahallemizde sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Yaşanan sıkıntıların kısa zamanda mahalle halkı olarak beklerken bu kez hayatımı çiftçilikle devam ettirdiğim kullandığım bütün malzemelerin yakılmasının cinayetten farkı yoktur. Kasıtlı yapıldığını tahmin ettiğim bu yangını kim veya kimler yaptı ise bulunmasını istiyorum. Yetkililerimizin konuya duyarlılık göstermesini bekliyorum.” Diyerek yaşanan sıkıntısını dile getirdi. Karacaören mahallesinde yaşanan cinayet gibi yangının bir daha tekrar etmemesi için en kısa zamanda bulunması bölge halkının en büyük dileğidir.  Binlerce canlı arının traktör ve benzeri malzemeler ile birlikte yakılması cinayet olarak ifade edilmektedir.