Başçiftlik ilçesi Karacaören mahallesi Karantina altına alındı.

Başçiftlik ilçesinde okulun yıkılıp yenisinin yapılması çalışmaları çalışmalarından dolayı kapanan okul Karacaören mahallesindeki okula taşımalı sistem olarak devam ederken, ilçeden mahalleye giden bir öğretmenin Pozitif olması dolayısı ile öğrenciler virüse yakalanmış, öğrencilerde ailelere bulaştırarak hastalığın yayılması kaçınılmaz olmuştur.

Başçiftlik ilçesi Karacaören mahallesi daha önce belde olduğu için 3 mahalle bulunurken, bediyenin kapanması sonrasında Karacaören beldesi Başçiftlik ilçesinin mahallesi olmuştur.

Başçiftlik ilçesi Karacaören mahallesindeki pandemi hastalığının kısa sürede kontrol altına alınması hastalığın daha fazla büyümesi engellenmiş, mahalle tamamen karantina altında olup, mahalle içinde vatandaşlar normal hayatına devam ederken pek çok ev halkı evlerinden çıkmamak kaydı ile hayatlarını sürdürüyorlar.

Karantina altına alınan mahallede ağır vakaların sayısının az olması, durularının çok riskli olmaması mahalle halkını kısa zamanda hastalıktan kurtulacağı tahmin ediliyor, hastalık belirtilerinin 1 Nisan günü yeniden tahlillerinin yapılacağı tahlil sonuçlarına göre yeniden uygulamaların gözden geçirileceği ifade edilmektedir.