Gazetemiz hakkında bazı mecralarda taraflı ve yalan haber yaptığımıza yönelik iddialar bulunmaktadır. Maksatlı olan bu iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurları ve insani erdemleri her şeyin üzerinde tutan Yeşil Niksar ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri olarak yarım asırdır yayın hayatımızı sürdürmekteyiz.

Gazetecilik ilke ve ahlakına uygun yayın yapan gazetemizi karalamaya yönelik, sistemli bir şekilde yürütülen algı operasyonunun farkındayız ve yapılan bu tür açıklamaları en sert şekilde kınıyoruz.

Hakkımızda söylenen bazı siyasi kurum ve kuruluşlar ile ilgili taraflı haber yaptığımız yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gazete ilkemiz gereği sadece davet edildiğimiz toplantı ve davetlere katılım sağlamaktayız. Tarafsız gazetecilik gereği kapımız her türlü siyasi görüş ve fikre açıktır. Davet geldiği takdirde ayrım gözetmeksizin katılım yaparak doğru ve dürüst bir şekilde haber yapma anlayışımızı sürdüreceğiz.

Halkımızın ve değerli Niksarlı hemşerilerimizin bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini rica eder kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Yeşil Niksar ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri