Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar’da kadın girişimciler kooperatifine destek verdi.

 

Dr. Ozan Balcı Tokat’ta ilk defa uygulamaya sundukları kadın girişimcileri kooperatifine çeşitli destekler sağladıktan sonra Türkiye’de cevizi ile ünlü Niksar’da Serenli kasabasındaki cevizlerin soyma kurutma ve sınıflara ayırma tesisini hizmete sundu.

Dr. Ozan Balcı Serenli beldesine giderek geçen yıl dikimi yapılan Ceviz alanlarında incelemelerde bulundu ve aynı zamanda kadın kooperatifine verdikleri ceviz soyma kurutma ve sınıflandırma ayrımı yapan tesisi açarak ‘ hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Balcı şunları dile getirdi;’ Bizler için üretim yapan her insana destek vermek boynumuzun borcudur üreterek ülke kalkınmasına destek veriyoruz üreten insanlar başımızın tacıdır’ diyerek tesisin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Tesisi açtıktan sonra Serenli beldesindeki dikimi gerçekleştirilen ceviz alanlarını gezdikten sonra Belediye Başkanı Nurettin Keleş’e ve Niksar kaymakamı İlhan’ı Doğan’a bu sene Serenli beldesinde 400 dönümlük alanda ceviz dikimini kısa zamanda tamamlanması talimatını verdi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı ‘arkadaşlar bu çalışmalara destek veren değerli Serenli halkına belediye başkanı il genel meclis üyelerimize kurum yetkililerine halkımız adına teşekkür ediyorum bu tesisin öğretilecek ceviz miktarına yeterli olmayacağını biliyorum sizler yeter ki üretin devletimizin bütün imkânlarına üreten insanlarımızın emrinde olduğunu bilmenizi isterim Niksar ülke çapında Cevizi ile ünlü bir şehirdir Serenli kasabımızda Niksar’da en büyük ceviz üretim merkezidir kadın girişimciler kooperatifimize bu tesis için yaptığımız destek son değildir kadınlarımız üretimin içinde olduğu sürece her zaman Tokat valisi Tokat il özel idaresi olarak desteklemeye devam edeceğiz. Beldemize şehrimize tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ‘ dedi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı örnek ceviz kapama bahçesinde sırık ile ceviz döktü.