Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 182. Kuruluş yılı kutlaması Niksar’da gerçekleşti.

Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 182. Kuruluş yılı kutlaması nedeniyle Niksar kaymakamı İlhami Doğan ve beraberinde kurum müdürleri ve yetkilileri ile birlikte, ilk önce Niksar ilçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, ilçe Komutanı ve personelinin kuruluş yıllarını kutladı.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İlçe Jandarma Komutanlığındaki kutlamada; “arkadaşlar Jandarma teşkilatının 182. Kuruluş yılı kutlu olsun, halkımız ile iç içe birlikte görev yapan bu güçlü kuruluşumuzla gurur duyuyoruz, bizlerin ailesinde de çok sayıda jandarma hizmeti yapanlarımız oldu, sizler halk ile iç içe görev yapan önemli bir kuruluşun mensuplarısınız, gününüzü tekrardan kutluyorum, başarılarınız daim olsun” dedi.

Kaymakam İlhami Doğan ve beraberindeki heyet daha sonra Niksar Köklüce Komando Tabur Komutanlığını ziyaret etti, ziyarette Komando Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Erdal Özköroğlu  karşıladı, Kaymakam Doğan; “değerli komutanım sizlerin şahsında teşkilatınızın 182 . yılı kutluyorum” dedi, daha sonra Komando tabur Komutanlığında görev yapan askerlerin günlerini kutladı. Doğan; “değerli arkadaşlarım teşkilatınızın 182. Yılı kutlu olsun, sizlerin yaptığı kutsal görev dolayısı ile ülkemiz huzurlu günler yaşıyor, sizler çok önemli bir teşkilatın mensuplarısınız, sizler bizler için kıymetlisiniz, sizlerin sayesinde bu topraklarda yaşayan insanlar evlerinde ve işyerlerinde huzurlu bir hayat yaşıyor, gününüz tekrardan kutlu olsun” dedi, askerler hep birlikte; “sağol” diyerek karılık verdi.

Kaymakam İlhami Doğan ve beraberindeki heyet daha sonra Tabur Komutanlığı karargahına giderek burada çay ikramı yapıldı, günün anlam ve önemi noktasında sohbetler yapıldı, Tabur Komutanlığının bölgenin ve ülkenin huzuru ve asayişi için çok önemli noktada olduğu, bölgedeki terörün bitmesi noktasında Komando Tabur Komutanlığının çok başarılı çalışmaları sonuç verdiği dile getirildi.

Kaymakam İlhami Doğan ve beraberindeki heyet daha sonra Çamiçi Jandarma Karakolunu ziyaret yaptı, buradaki komutan ve personelin günlerini kutlayan Doğan daha sonra karakoldan ayrıldılar.